У Бердичеві на Червоній Горі триває розпочате влітку будівництво гуртожитків для військових. Двоповерхові казарми поліпшеного планування військового містечка зводять згідно графіку і вже влітку, повідомляють на сайті 26-ої артбигади, воїни бригади зможуть оселитись тут. Зокрема, командування бригади тримає на контролі питання забезпечення житлом не лише неодружених військовослужбовців, а й тих, у кого є сім’ї.
Два нових потяги курсуватимуть з 9 грудня через Бердичів. Це можна зрозуміти з оприлюдненого нещодавно на офіційному сайті Укрзалізниці нового розкладу поїздів, який вступить в дію 9 грудня 2018 року.
Так, у розкладі по станції Бердичів з’являється потяг 132 Рівне – Миколаїв, який буде щоденно прибувати о 19.16 , а відбувати о 19.18. В Миколаїв потяг приїде о 7.10 ранку наступного дня. Але, якщо розібратись, то просто існуючий поїзд Рівне – Київ, продовжили до Миколаєва, при цьому змістивши розклад на півгодини пізніше...
Свято відкриття головної новорічної ялинки, яке вже традиційно відбувається увечері 19 грудня, у День Святого Миколая, зібрало велику бердичівську родину, дітей і дорослих, які не оминули нагоду стати учасниками святкового дійства й задумати сокровенні бажання у мить, коли головна красуня засяє тисячами вогнів. Одними з перших учасників концертної програми були студенти й випускники Бердичівського педколеджу (учні Валерія Дубцова)...
Головна ялинка міста, вбрана у святкові шати і притрушена сніжком, незабаром засяє сотнями вогнів. 19 грудня о 16.00 год. бердичівлян запрошують на її відкриття, що стане початком Різдвяно-Новорічних свят у Бердичеві. Звісно, біля ялинки обіцяють дитячі ігри й розваги, із солодощами та подарунками, концертну програму. Дорослих пригощатимуть шампанським.
Традиційно, за два тижні до новоріччя, 17, 18, 19 грудня об 11.00 та 13.00 год. артисти МПК ім. Шабельника та Центру позашкілля ім. Разумкова на головній сцені міста гратимуть новорічні казки для молодших школярів...
«В українців є традиція гарна – вони вміють і плакати, і сміятись. Козаки, коли йшли в бій, що робили? Сміялись. І в цьому була їхня перемога. Ми найкращі, найсильніші, у нас найкраще військо і народ у світі, – каже лідер гурту «Шабля»Вова Гейзер.
Гурт «Шабля» та Зразково-показовий оркестр ЗСУ вперше наживо виступили у Бердичеві із всеукраїнським патріотично-мистецьким проектом «Браття українці». У переддень Дня Збройних сил України та Міжнародного дня волонтера. Однойменну пісню багато хто з нас вже чув.
Напередодні Міжнародного дня волонтера, Дня Збройних Сил України маємо гарний дарунок від Заслуженого академічного Зразково-показового оркестру Збройних Сил України та гурту «Шабля». Їх репертуар – квінтесенція українського патріотизму...
Станом на жовтень-місяць у місті Бердичеві проживає 75 тис. 89 осіб. Таку інформацію озвучила заступник міського голови Таміла Павлішина на засіданні виконавчого комітету під час розгляду питання соціально-економічного розвитку міста. З її слів, за останні 9 місяців кількість населення зменшилось на 267 осіб. Це сталось за рахунок природного скорочення та міграційних процесів. Число ж багатодітних сімей зросло на 45 і на початок жовтня у Бердичеві таких сімей – 686...
Бердичівський РЕМ повідомляє, що на період проведення робіт по технічному переоснащенню, згідно плану інвестиційної програми 2018 року, передача електроенергії споживачам буде частково обмежена на участках:
5 листопада 2018 року об 11:00 біля меморіалу «Слава Героям!» (пл. Соборна) відбудуться заходи з нагоди Дня ракетних військ і артилерії та урочистої зустрічі військовослужбовців 26 окремої артилерійської бригади, які з честю виконували свій обов’язок, захищаючи суверенітет та цілісність України на сході нашої держави.
Як використовуються і засвоюються кошти із резервного фонду державного бюджету, котрі повторно виділено на долання наслідків градопаду, а саме – ремонт покрівель, і які необхідно будь-шо, а використати до новоріччя, інформували керівники ЖЕКів. МК ВЖРЕП №7 має 37 об’єктів. На одних будинках – покрівлю вже завершили стелити, інші – в процесі роботи, на окремі – тільки завезли матеріали. Наприклад, на Мостовій, 4 роботи зроблено, на Воровського,9 ще працюють, на Житомирську, 4 та Железняка,4 – вивезли матеріали…
Війна з ворогом – це те, що зовсім поруч із кожним в Україні і у Бердичеві, вона встигла поранити серця багатьох тих, із ким у місті зустрічаєшся мало не щодня. Війна встигла стати дуже недоброю знайомою Наталки з молодіжного центру «М-Формація», іще зовсім юної Марічки, батьки яких носять особливе звання – Захисників України. Вона випалила душі й додала хтозна скільки зайвих років красивим жінкам – матерям загиблих на сході Героїв.
Не за горами – початок нового опалювального сезону, а дехто іще не розрахувався із «тепловиками» за попередній. Заборгованість населення перед підприємством «Бердичівтеплоенерго» складає близько 10 млн. грн.! По окремо взятих квартирах нерозрахунки за тепло сягають 10, 20, а то й 30 тис. грн. Це – борги, що волочаться, накопичені роками, так би мовити. На обліку в розрахунковій групі підприємства знаходиться понад 12 тис. особових рахунків.
А знаєте, що Бердичів має власний талісман кохання? Це – камінь зі Святої Землі. Не помічали його, проходячи повз Арку закоханих? Я теж. Звернув увагу усіх, хто звик проходити, не бачити навколо важливих і цікавих речей, краєзнавець Анатолій Горобчук.
Своє «Так тримати!» і «молодці» міський голова Бердичева адресував тим кращим, хто присвятив себе творенню слави Бердичева спортивного. У День фізичної культури і спорту, перед стартом видовищного й стрибучого «Меморіалу Віталія Лонського», на Центральній площі міста Грамотами та Подяками Бердичівської міської ради й виконавчого комітету відзначили пловців, стрибунів у висоту, футболістів, шахістів, нагородили майстрів бойового самбо та рукопашного бою, пауерліфтерів, баскетболістів, вчителів фізичного виховання тощо...
Повернутися до старих недобрих часів із водою по годинах можуть у Бердичеві вже з понеділка 16-го липня, і така вірогідність стала причиною скликання позачергового засідання виконавчого комітету. Таким чином у місті може відгукнутися зупинка підприємства «ДніпроАзот» – єдиного в Україні виробника рідкого хлору, що використовується водоканалами для знезараження і стерилізації питної води та для очищення стічних вод. Буквально перед зібранням членів виконкому відбулося засідання міської комісії з надзвичайних ситуацій, яка, серед іншого, запропонувала наступний графік подачі води: з 6-ї по 10-ту ранку та з 18:00 до 22-ї години.
«Гармонію душі» мав змогу осягнути, відчути та пропустити крізь себе Бердичів культурний: познайомитися з його людьми, продемонструвати власні надбання і водночас чистим мистецтвом дати бій тому «низькопробу», що часто ллється з ефірів, приїхали до міста Заслужений діяч мистецтв України, композиторка, режисерка, багаторічна ведуча «Вечірньої казки» на 1-му Національному Алла Мігай та Олексій Ревенко – музикант, віртуоз, автор інструментальних та пісенних композицій, поет, прозаїк. А привіз їх до Центральної міської бібліотеки Бердичева добрий друг закладу Олег Нікоф (Федоров), керівник столичного «Друкарського Двору Олега Федорова». Усі троє прибули у солідній компанії з книгами та дисками власного авторства...
Святкування Дня міста Бердичева залишило після себе не лише гарний настрій та незабутні враження, а й деякі неприємні інциденти та купи сміття повсюди, хоча цього року порівняно з минулим його було значно менше.
У День міста, поки одні розважалися на площі Центральній, інші відзначали свято за столиками, розміщеними обабіч дороги по вулиці Європейській, декому довелося стати свідком того, як біля музично-драматичного театру горить біотуалет.
На щойно оновленому першому відтинку бульвару – з обох сторін і зверху, над головами – безліч світлин. То традиційно на День народження міста учні фотошколи та засновники фотографічної фундації організовують фотовиставку і так звану фотосушку. Вітають так бердичівлян вже 5-ий рік поспіль.
Загалом, на фотосушці – більше 300 світлин. Задум, із яким її організовували, пояснюють тим, хто бачить таку виставку вперше. Будь-яку фотографію, що сподобається, будь-хто може взяти собі, проте бажано на її місце почепили іншу світлину. На звороті можна лишити звернення майбутньому її володарю...