|Городские новости|Форум|Бердичевский Чат|Предприятия города|Фотогалерея|Связь с администрацией|Видео Бердичева |Курси Валют|Гороскоп|Онлайн Радио|
События по категориям
Все новости
   • Город
   • Область
   • Культура
   • Общество, экономика
   • Бизнес
   • Спорт
   • Политика
   • Происшествия
   • Криминал
   • Другое


Поиск   
Архив новостей
«    Апрель 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 



Новости Бердичева и области
У 54-річного бердичівлянина силоміць відібрали телефон
  / добавлено: 6 августа 2014  
 
У Бердичеві знову неспокійно. Не так давно, у темну пору доби городянки намагалися не виходити на вулиці міста. Тепер до їхнього числа долучилися також літні люди. До чергової частини Бердичівського міськвідділу міліції звернувся 52-річний житель райцентру із заявою про пограбування. Чоловік розповів, що невідомий молодик  на вулиці силоміць відібрав у нього мобільний телефон.

еще никто не голосовал
В зоні АТО рятуючи товариша загинув бердичівлянин
  / добавлено: 6 августа 2014  
 
«Женя саме з тих людей про яких кажуть, що вони надія і майбутнє нашої країни. Такі як він є рушійною силою, що веде до змін і відродження країни:він мріяв жити краще, був оптимістом і йшов життям з посмішкою, легко…» - таким залишився в пам’яті знайомих, колег та викладачів Євген Андрійович Старіков, 32 річний бердичівлянин з яким місто прощалось у вівторок, 5 серпня.

еще никто не голосовал
Цей день в історії Бердичева
  / добавлено: 6 августа 2014  
 
1959 р. — рішенням від 6 серпня 1959 року №331 "Про реорганізацію установ охорони здоров’я міста Бердичева" виконком Бердичівської міської Ради ліквідував міський відділ охорони здоров’я. Функції керівництва лікарняними установами міста передано головному лікарю міської лікарні. Заступником головного лікаря міста по санепідроботі було призначено санітарного лікаря Горбача Миколу Івановича.
1947 р. — в Бердичеві народився Михайло Павлович Юр'єв – економіст, академік, Заслужений працівник промисловості України. Михайло Павлович на машинобудівному заводі "Прогрес" пройшов шлях технолога, нормувальника, начальника відділу праці і зарплати – до генерального директора підприємства (1986), змінивши на цьому посту Олексія Шабельника. У 1996 році Михайло Юр'єв обирається головою правління ВАТ "Бердичівський машинобудівний завод "Прогрес", обіймає цю посаду до 2007 року. За вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток міста, активну участь у житті територіальної громади міста у 2005 році Михайлу Юр'єву присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева".
1941 р. — Бердичів відвідав керівник фашистської Німеччини Адольф Гітлер. Тут він взяв участь у нараді штабу групи армій "Південь", що пройшла у приміщенні теперішньої загальноосвітньої школи №3. Після цієї наради Адольф Гітлер переїздить до будинку Червоного Хреста (нині це Будинок Зв'язку по вулиці Вінницькій, який належить ПАТ "Укртелеком"), де відбувся урочистий прийом на честь румунського диктатора Антонеску, який також прибув у наше місто. Під час прийому Адольф Гітлер вручив диктатору високу нагороду – Рицарський Хрест. Детальніше...
1938 р. — на стадіоні машинобудівного заводу "Прогрес" відбувся футбольний матч на першість Радянського Союзу серед команд фізкультурного товариства "Авангард". Зустріч місцевої команди з командою міста Фастів (Київська область) завершилась перемогою бердичівлян з рахунком 4:1.
1899 р. — цього дня Київське жандармське управління порушило справу "о тайной бердичевской типографии, организованной сыном купца Моисеем Соломоновым Урицким". У 1899 році російський революціонер Мойсей Урицький в Бердичеві влаштовує підпільну друкарню київського комітету РСДРП. З квітня по вересень місяць йому разом з товаришами вдається надрукувати близько 10 000 різних прокламацій та брошур, був підготовлений до випуску сьомий номер газети Київського комітету РСДРП "Вперед", єдиним редактором якої був Мойсей Урицький. До 1 травня 1899 року він зумів випустити і першотравневу прокламацію. Поява цієї прокламації стала повною несподіванкою для київського жандармського управління. В кінці-кінців Урицького заарештували і заслали у Східний Сибір на 8 років. Тоді ще ніхто не міг уявити, що у майбутньому цей 26-ти річний чоловік стане одним із головних чекістів нової країни – очолить Петроградський ЧК. Нині одна з вулиць Бердичева носить ім'я відомого російського революціонера.
http://my.berdychiv.in.ua/

еще никто не голосовал
Скільки бердичівлян може претендувати на премію «Оскар»?
  / добавлено: 4 августа 2014  
 
DSC07513golЗдається, між відомою американською кінопремією «Оскар» та подіями в Бердичеві не може бути геть нічого спільного. Але то лише на перший погляд, адже чимало містян можуть спокійнісінько отримати не одну статуетку за акторську майстерність та режисуру. Найвідоміший в нашому місті режисер-актор і сценарист в одній особі, здається вже відкрив курси на яких навчає своїх палких послідовників. Бажання вручити вищезгадану премію виникло після розмови з керівництвом лікарні та натовпом батьків, які прийшли захищати відому в місті лікарку-невропатолога.

еще никто не голосовал

Французький Альянс налагоджує контакти з мерією Тулузи
  / добавлено: 4 августа 2014  
 

fralyans1golЗ 21 липня вихованці «Французького Альянсу» відпочивають у дитячому таборі «Антішан», що у Тулузі (Франція). Мер міста Тулузи Жан-Люк Муденк посприяв радушному прийому делегації з України. Діти, в свою чергу, презентували тулузьким самоврядовцям сувеніри з Бердичева.


еще никто не голосовал
В Бердичеві «Правий Сектор» дав черговий бій незаконним гральним автоматам
  / добавлено: 4 августа 2014  
 
20140804 151726golВ понеділок по обіді перехожі могли бачити в центрі міста, поблизу колишньої будівлі міського музей групу молодих хлопців, одягнену в камуфляжну форму. На запитання вони розповідали, що прийшли закрити гральний клуб «Фаворит», який незаконно працює на центральній Бердичівській вулиці (Європейська 20).

еще никто не голосовал
Обсяг робіт – дорівнює нулю, бердичівлян залишили при своїх інтересах?
  / добавлено: 4 августа 2014  
 
KiotskiБудівництво на території лікарні заморозили, риштування зняли і кудись вивезли, а хто з нами розрахується – невідомо. Анулювали кошти і обсяг робіт проведених за останній період», - розповідає представник бригади бердичівлян, які працювали над утепленням фасадів центральної міської лікарні.

еще никто не голосовал
Обсяг робіт – дорівнює нулю, бердичівлян залишили при своїх інтересах?
  / добавлено: 4 августа 2014  
 
KiotskiБудівництво на території лікарні заморозили, риштування зняли і кудись вивезли, а хто з нами розрахується – невідомо. Анулювали кошти і обсяг робіт проведених за останній період», - розповідає представник бригади бердичівлян, які працювали над утепленням фасадів центральної міської лікарні.

еще никто не голосовал
Мобилизация изнутри: журналист «Бердичева Делового» стал разведчиком
  / добавлено: 4 августа 2014  
 
Третья волна мобилизация вошла в тихую бердичевскую гавань. Стране нужны опытные солдаты и люди не служившие в ВС, со специальностями, которые остро требуются в украинской армии. В прошедшее воскресение 16 самых профессиональных новобранцев были вызваны в военкомат города для отправки в войска. Среди них журналист нашей газеты «Бердичев Деловой» Денис Заремский. Денис не служил в армии, но когда родина сказала надо – он собрал вещи и пошел в военкомат, чтобы помочь стране в нелегкие времена. Двое детей и тот факт, что Денис Заремский, это половина журналистского коллектива газеты «Бердичев Деловой», не стали преградой на пути молодого патриота. Он ушел защищать страну.

Рейтинг статьи: Отлично
Цей день в історії Бердичева
  / добавлено: 4 августа 2014  
 
1988 р. — на початку серпня могли б відзначати свій день народження, якби існували досі, наступні бердичівські кооперативи: "Радуга" – по будівництву вуличних розподільних газопроводів та споруд на них за рахунок коштів громадян; кооператив "Газовик" – по ремонту газових приладів по міжрайуправлінню газового господарства; кооператив "Мода" при Бердичівській швейній фабриці ім. 60-ти річчя Радянської України; кооператив "Булат" на заводі "Комсомолець", що займався захисним покриттям коронок зубів.
1899 р. — у газеті "Волинь", яка видається на цей час у Житомирі, публікується цікава стаття. В статті вказується, що старі телеграфні стовпи, які демонтувались у зв'язку зі старінням та непридатністю до подальшого використання з лінії Індійського телеграфу (був введений у дію на початку 1870 року), спритний бердичівський ділок на ймення Кривошеєв використовував для ремонту дерев'яного мосту через ріку Гнилоп'ять. Його працівники вбивали старі стовпи у гниле дно річки замість використання для цього товстих свай. Так що цілком можливо, що окремі дерев'яні сваї, залишки яких ми тепер можемо бачити поряд з сучасною греблею, є тими телеграфними стовпами Індійського телеграфу, які використовувались на лінії понад півтора століття тому.
http://my.berdychiv.in.ua/

еще никто не голосовал
У Бердичеві поховали вбитого на Савур-Могилі солдата і чекають на ще один вантаж “200”
  / добавлено: 3 августа 2014  
 
Чергова тяжка звістка надійшла у Бердичів — у битві за стратегічну висоту Савур-Могила, що на Донеччині, загинув бердичівлянин Роман Абрамов. Ще 31 липня у 27-річного чоловіка, який захищав рідну землю у складі 30-ої окремої механізованої бригади, влучила ворожа ракета...

еще никто не голосовал
Бердичівлян закликають до повстання
  / добавлено: 1 августа 2014  
 
5QhTqzXr2Xwgol1golЦікаві листівки у формі повісток нещодавно отримали деякі бердичівляни. Прикметно те, що розповсюджували їх вночі, а саме з 28 на 29 липня. За наявною у нас інформацією, відомо також, що адресатами послань стали мешканці одного з мікрорайонів міста – Червоної Гори та відвідувачі центрального ринку. У листівці-повістці йде заклик до гідної відповіді брехні та несправедливості, що уособлюється з певними бердичівськими публічними особами.

Рейтинг статьи: Отлично
Цей день в історії Бердичева
  / добавлено: 1 августа 2014  
 
2012 р. — в Бердичеві ліквідована неприбуткова організація взаємодопомоги "Лікарняна каса міста Бердичева". Організована у лютому місяці 2001 року, Лікарняна каса мала на меті вирішення питань з забезпеченням медичними препаратами та оплати послуг медичних організацій в разі звернення її члена до лікарняних установ міста Бердичева. У перші роки діяльності організації її членами були до 10 тисяч бердичівлян. Але з часом кількість її членів почала поступово зменшуватись. Це привело до зменшення коштів, які каса могла виділяти на забезпечення хворих ліками. Також немалу роль в долі Лікарняної каси Бердичева зіграла інша аналогічна організація – Лікарняна каса Житомирської області, у яку почало переходити все більше бердичівлян. Наприкінці своєї діяльності Лікарняна каса міста Бердичева нараховувала всього 1720 осіб, яким у зв'язку з ліквідацією організації запропонували перейти до Лікарняної каси Житомирської області. Головою правління Лікарняної каси та незмінним керівником на протязі всього часу її діяльності був Василь Іванович Припутницький – лікар-хірург, завідуючий відділенням Центральної міської лікарні, Почесний громадянин міста Бердичева.
2009 р. — у Бердичеві в тестовому режимі розпочала трансляцію своїх радіопрограм перша суто місцева радіостанція, що отримала назву "Live FM". Радіостанція працює в ультракороткохвильовому діапазоні на частоті 102,0 МГц.
2008 р. — цього дня жителі Бердичева могли спостерігати часткове сонячне затемнення, пік якого прийшовся на 13 год. 07 хв. Впродовж сонячного затемнення диск Сонця був закритий супутником Землі Місяцем на 39%.
2000 р. — на телефонній мережі Бердичева місцевим підрозділом національного телекомунікаційного оператора ВАТ "Укртелеком" введено в дію обладнання похвилинного обліку місцевих розмов (АПОР) для абонентів телефонних станцій АТС-2, АТС-3, ПСК-29, а ще через місяць — для абонентів АТС селища Гришківці. Бердичів став першим серед міст Житомирської області, де "Укртелеком" розпочав надання даної послуги, до цього тривалість усіх місцевих телефонних розмов не обліковувалась та не тарифікувалась.
1934 р. — у Бердичівській педагогічній школі, що розташована по вулиці Карла Лібкнехта (сучасний педагогічний коледж по вулиці Європейській), відкрито новий відділ – дошкільного виховання дітей.
1922 р. — у Бердичеві на підставі "Положення про єдину трудову школу", прийнятого керівництвом України, закінчилася реорганізація (реформація) міських шкіл. Результатом реорганізації стало перетворення навчальних закладів на Єдині трудові школи. Мета проведеної реорганізації – "… следует раз и навсегда порвать со старой школой, которая при НЭПе начала оживать благодаря стремлению буржуазных групп влиять на школы путем введения платы за обучение или открывая частные школы". У ході цих дій у Бердичеві було залишено 14 шкіл, серед яких 6 українських, 4 єврейські, 2 польські та 2 російські школи, 123 вчителі навчало 4035 учнів, а на кінець відбудовчого періоду кількість учнів зросла до 4752, вчителів – до 167. Навчання у трудових школах передбачалося з восьмирічного віку. При кожній школі була організована підготовча група для учнів віком 7 років, метою якої було надання можливості всім дітям отримати дошкільне виховання. Всі трудові школи вважалися семикласними і вони користувалися однаковими правами та розподілом майна.
1877 р. — у Бердичеві відкрилось 2-класне початкове єврейське училище. Воно було розраховане на навчання 200 учнів. Та навіть такої кількості учнівських місць було недостатньо для міста, що мало більш як 70-и тисячне населення. Тому родинам з невеликим достатком приходилось віддавати своїх дітей на навчання до Житомира та Немирова, а достатньо забезпеченим – до Києва, Одеси, Варшави.
http://my.berdychiv.in.ua/

еще никто не голосовал
Бердичівська міліція відзначила День кадрового працівника
  / добавлено: 31 июля 2014  
 

Ефективна міліція - це, перш за все, професійна робота її співробітників. Але високий рівень професіоналізму, а тим більше морально-психологічна культура співробітників міліції самі по собі не приходять. Для формування цих якостей, потрібно цілеспрямована діяльність, продумана і зважена робота з персоналом.


еще никто не голосовал
Из зоны АТО: бесстрашный украинский БТР в одиночку уничтожил вражеский танк!
  / добавлено: 31 июля 2014  
 
Редакции еженедельника «Бердичев Деловой» удалось узнать о геройском подвиге военнослужащих украинской армии – экипаже БТРа, который в одиночку вступил в бой с вражеским танком. Об этом случае рассказали в территориальном батальоне «Полісся» - сообщает Официальный сайт 8-го армейского корпуса ВС Украины 8 корпус. Прикрывая границу Украины с Россией, наши военные из нескольких бригад оказались буквально между двух огней: с территории России их регулярно обстреливали артиллерия и «Грады», со стороны Донецка – танки.

еще никто не голосовал
Бердичівський журналіст виявив порушення під самим носом обласного КРУ
  / добавлено: 31 июля 2014  
 
kruА якщо точніше, то в самій приймальній керівника обласного управління Державної фінансової інспекції, як тепер називають колишнє КРУ.
Розташувалось це управління на останньому сьомому поверсі адмінбудівлі обласної державної адміністрації. Напевно, нечасто туди заходять журналісти, бо на дверях, що ведуть в крило, де розташовані кабінети обласних фінансових інспекторів, стоїть кодовий замок та відеокамера. Але рядові співробітники, шастаючи вперед-назад ніскільки не турбуються за пропускний режим до державної установи, яким колишнє керівництво хотіло відгородитись від народу.

еще никто не голосовал
Олександр Баранніков візьме участь у Юнацьких Олімпійських іграх
  / добавлено: 31 июля 2014  
 
barannikov1golЗ 16 по 28 серпня у китайському місті Нанкін відбудуться ІІ Юнацькі Олімпійські ігри, у який візьмуть участь понад 2500 спортсменів з 14-18 років з понад 200 країн світу. 29 липня на своєму засіданні Виконком Національного олімпійського комітету України затвердив склад збірної України на ІІ Юнацькі Олімпійські ігри. До складу збірної України увійшли 58 учасників з 20 регіонів України, які будуть представлятимуть нашу країну у 22 з 28 олімпійських видах спорту.

еще никто не голосовал
Як чиновники вибирали взуття для військових. Фото
  / добавлено: 31 июля 2014  
 
DSC07508golЯкісні і легкі – ось основні критерії за якими перший заступник міського голови Іван Демусь, спільно з членами спеціально створеної міським головою робочої групи для допомоги бердичівським військовим, обирали взуття, що незабаром поїде разом з іншими речами до бердичівлян в зону АТО. Зразки так званих «офіцерських берців» від житомирського виробника можна було побачити в кабінеті пана Демуся. На розгляд комісії було представлено три моделі, одна з яких була з вставками схожими на брезент, а загалом всі вони відрізнялись лише цупкістю шкіри та кроєм, вартістю від 240 до 450 гривень за пару.

еще никто не голосовал
Цей день в історії Бердичева
  / добавлено: 31 июля 2014  
 
2002 р. — у колишньому цеху кузовних робіт Бердичівського авторемзаводу, який на той час знаходився в запущеному стані, запрацювало нове підприємство – "ТІС Полісся". Спочатку була введена у роботу лише одна виробнича екструзійна лінія для виготовлення повноцінного плінтусу ПВХ, на якій працювало 19 чоловік. Вже через три роки було введено в експлуатацію ще дві екструзійні лінії, а збільшення випуску плінтусів забезпечили шляхом впровадження у виробництво такого екструзійного інструменту, який дозволив виготовлювати повнопрофільний плінтус у дві струї. На даний час в цехах "ТІС Полісся" працює біля 250 робітників.
1957 р. — у селі Панасівка Козятинського району на Вінниччині народився Василь Костянтинович Мазур – міський голова Бердичева з 2002 року. Впродовж 80-90-х років минулого століття Василь Костянтинович пройшов майже всі сфери життєдіяльності міста Бердичева. Працюючи на тих чи інших посадах, він досконало вивчив виробництво, що в подальшому дозволило успішно керувати міською громадою. Рішенням виконкому міської Ради за багаторічну сумлінну працю в органах місцевого самоврядування, особистий вагомий внесок у вдосконалення стилю і методів їх роботи та в соціально-економічний, культурний та спортивний розвиток міста Василю Мазуру присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева" (2007 р.).
1949 р. — завод "Комсомолець" активно допомагає своєму підшефному колгоспу "Перемога" села Гардишівки в успішному збиранні врожаю та хлібоздачі. Ще перед жнивами дирекція заводу виділила колгоспу метал, фарби, інструмент та окремі деталі для ремонту сільськогосподарських машин. Були своєчасно відремонтовані автомашини, лобогрійка, вози. Велика увага приділялася також налагодженню в колгоспі культурно-масової роботи. Саме цього дня молодь заводу по-стахановському працювала у підшефному колгоспі на просушці та скиртуванні соломи. Було просушено в цей день хліба на 4 гектарах площі, 17 чоловік очистили 8 тонн зерна.
1942 р. — цього дня в бою на підступах до Сталінграду загинув командир 166-ї танкової бригади Іван Данилович Піорунський (1904-1942) – уродженець села Дмитрівка (нині входить до складу селища Гришківці) Бистрицької волості Бердичівського повіту. Кадровий офіцер, Іван Піорунський зустрів Вітчизняну війну досвідченим танкістом. Наприкінці липня 1942 року ворожі війська рвались до Сталінграду та прорвали оборону радянських військ. Іван Піорунський прийняв рішення атакувати ворожі частини. Знаходячись у головному танку, він особистим прикладом надихав солдат та офіцерів. Танкова бригада виконала бойове завдання, Іван Данилович Піорунський в числі інших учасників бою був нагороджений орденом Вітчизняної війни I ст. (посмертно). У 1968 році у дні святкування перемоги над фашистською Німеччиною на будинку №29 (нині №31), де народився І.Д. Піорунський, встановлено меморіальну дошку та іменем Героя названо вулицю. Документальні матеріали про І.Д. Піорунського розміщено в кімнаті бойової слави школи №6 (нині музей історії загальноосвітньої школи №6 ім. І.В. Житниченка).
1704 р. — за розпорядженням гетьмана України Івана Мазепи та за згоди російського урядовця Ф. Головіна був схопленим та заточений до Бердичівського підземелля полковник Семен Палій (справжнє ім'я — Гурко Семен Пилипович) – керівник українського правобережного козацтва, який протягом 1702-1704 років разом полковником Самійлом Самусем очолював повстання на Київщині, Брацлавщині, Поділлі й Волині проти панування Польщі ("друга Хмельниччина"). Приводом для арешту стало те, що Семен Палій не виконав вимоги царя Петра I щодо звільнення усіх зайнятих козацтвом міст, захоплених у ході повстання на Правобережній Україні, на користь польського короля Августа ІІ Саксонського. На рішення щодо арешту вплинуло також і те, що Семен Палій мав контакти з прихильниками шведського короля Карла ХІІ – коронним підстолієм Юрієм Любомирським та литовським гетьманом Казимиром Сапєгою.
http://my.berdychiv.in.ua/

еще никто не голосовал


Вход на портал
Ник:
Пароль:
Запомнить меня?

Ещё не зарегистрированны?
Зарегистрироваться!

Забыли свой пароль?
Последнее на форуме
Складські стелажі
Добавил ostin92
Апрель 25, 2024

Выбор авто
Добавил Салютин Александр
Апрель 25, 2024

Каких брендов обувь покупаете?
Добавил alisaalisa
Апрель 24, 2024

Замена видеокарты в ноутбуке.
Хочу заказать

Добавил bestmasterpc
Апрель 24, 2024

Не знаю где записаться на
курсы немецкого языка

Добавил Sergey1826
Апрель 24, 2024