Монастир Босих Кармелітів


Описываем места куда НУЖНО сходить, где просто хорошо можно посидеть... полежать...позагорать... искупаться...

Модератор: Bad Boys

SAS

Мимо проходил
Мимо проходил

Сообщения: 9

Зарегистрирован: Вс апр 03, 2011 9:28 am

Сообщение Сб апр 09, 2011 3:24 pm

Re: Монастир Босих Кармелітів

andreykrt писал(а):[ред.] Заснування та перші рокиЯнуш Тишкевич, воєвода і генеральний староста київського краю, заснував монастир Кармелітів Босих, як обітницю за звільнення з татарського полону." Генеральна Рада у Римі 5 грудня 1628 р. прийняла та затвердила це заснування, визначаючи його як місіонерську семінарію католицької Церкви. Після узгодженню всіх умов та отримання необхідних дозволів, Януш Тишкевич 19 липня 1630 р. зробив запис у Люблінському Трибуналі, згідно з яким свій замок та земельну ділянку у Бердичеві він віддав під костел та монастир Кармелітів Босих. На утримання монастиря та його ченців він одписав також село Скраглівку та прибуток від своїх маєтків у сумі 1800 злотих щорічно. Заснування затвердив Богуслав Бокса Радошевський, єпископ Київський, у Чуднові, 10 листопада 1630 року.

2 березня 1634 р. єпископ Київський Андрій Шолдрський освятив наріжний камінь під будову нижнього костелу в ім'я Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, Св. Михаїла Архангела, Св. Івана Хрестителя та Св. Івана Євангеліста. В урочистості брав участь засновник монастиря Януш Тишкевич з дружиною Ядвігою Белжецькою, Галицькою кастеляншею, та з численною родиною.

Будівництво тривало вісім років. Урочисте відкриття монастиря та освячення нижнього костелу відбулось 22 липня 1642 р. На цій урочистості засновник склав жертовний дар для нового костелу — ікону Пресвятої Діви Марії, здавна відому у родині Тишкевичів своєю благодаттю. Ікона, оточена великою шаною серед місцевого населення, засяяла новими милостями[Джерело?].

А первый пост не читали? Опять про то же,повторяетесь однако. :D
Аватара пользователя

Я здесь живу
Я здесь живу

Сообщения: 1130

Зарегистрирован: Вт авг 30, 2005 11:25 pm

Откуда: Бердичев

Сообщение Вс апр 10, 2011 10:13 am

Re: Монастир Босих Кармелітів

Рабів до раю не пускають
уважаемые велосипедисты просьба сдать свой транспорт и пересесть на самолёт. win->lin
Изображение
Аватара пользователя

Мимо проходил
Мимо проходил

Сообщения: 2

Зарегистрирован: Ср янв 25, 2012 10:46 pm

Сообщение Чт фев 16, 2012 3:14 pm

ProfesorDikov

Тема я думаю будет интересна многим

Мимо проходил
Мимо проходил

Сообщения: 1

Зарегистрирован: Вт апр 17, 2012 11:48 am

Сообщение Вт апр 17, 2012 11:53 am

Re: Монастир Босих Кармелітів

Да -монастырь и крепость очень красивы,но неизвестен среди иностранных туристов.

Мимо проходил
Мимо проходил

Сообщения: 1

Зарегистрирован: Вт апр 17, 2012 11:52 am

Сообщение Вт апр 17, 2012 12:00 pm

Re: Монастир Босих Кармелітів

Да наш монастирь действительно очень красивий и классный, он знаменит не только в Житомирской обл,но и за пределами Украины.Буба ,ты не прав) 8) :P

Мимо проходил
Мимо проходил

Сообщения: 1

Зарегистрирован: Вт апр 17, 2012 12:02 pm

Сообщение Вт апр 17, 2012 12:07 pm

Re: Монастир Босих Кармелітів

Дуже цікавий монастир,зачаровує своєю красою

Мимо проходил
Мимо проходил

Сообщения: 1

Зарегистрирован: Чт апр 19, 2012 9:00 am

Сообщение Чт апр 19, 2012 9:04 am

Re: Монастир Босих Кармелітів

Януш Тишкевич, воєвода і генеральний староста київського краю, заснував монастир Кармелітів Босих, як обітницю за звільнення з татарського полону." Генеральна Рада у Римі 5 грудня 1628 р. прийняла та затвердила це заснування, визначаючи його як місіонерську семінарію католицької Церкви. Після узгодженню всіх умов та отримання необхідних дозволів, Януш Тишкевич 19 липня 1630 р. зробив запис у Люблінському Трибуналі, згідно з яким свій замок та земельну ділянку у Бердичеві він віддав під костел та монастир Кармелітів Босих. На утримання монастиря та його ченців він одписав також село Скраглівку та прибуток від своїх маєтків у сумі 1800 злотих щорічно. Заснування затвердив Богуслав Бокса Радошевський, єпископ Київський, у Чуднові, 10 листопада 1630 року.

:) :) :)

Мимо проходил
Мимо проходил

Сообщения: 1

Зарегистрирован: Чт апр 19, 2012 8:58 am

Сообщение Чт апр 19, 2012 9:06 am

Re: Монастир Босих Кармелітів

Думаю, ми маємо прекрасну архітектурну пам'ятку у нашлому місті. У фортеці знаходиться не тільки костьол, але й музична та художня школи.

Мимо проходил
Мимо проходил

Сообщения: 1

Зарегистрирован: Чт апр 19, 2012 9:04 am

Сообщение Чт апр 19, 2012 9:09 am

Re: Монастир Босих Кармелітів

Боже, який гарний костьол!!! :D :lol:

Мимо проходил
Мимо проходил

Сообщения: 1

Зарегистрирован: Чт апр 19, 2012 9:04 am

Сообщение Чт апр 19, 2012 9:12 am

Re: Монастир Босих Кармелітів

Ми маємо пишатись тим, що у нас є така пам'ятка. Але ми маємо також знати історію свого міста.

Мимо проходил
Мимо проходил

Сообщения: 1

Зарегистрирован: Чт май 03, 2012 8:46 am

Сообщение Чт май 03, 2012 8:52 am

Re: Монастир Босих Кармелітів

[ред.] Заснування та перші рокиЯнуш Тишкевич, воєвода і генеральний староста київського краю, заснував монастир Кармелітів Босих, як обітницю за звільнення з татарського полону." Генеральна Рада у Римі 5 грудня 1628 р. прийняла та затвердила це заснування, визначаючи його як місіонерську семінарію католицької Церкви. Після узгодженню всіх умов та отримання необхідних дозволів, Януш Тишкевич 19 липня 1630 р. зробив запис у Люблінському Трибуналі, згідно з яким свій замок та земельну ділянку у Бердичеві він віддав під костел та монастир Кармелітів Босих. На утримання монастиря та його ченців він одписав також село Скраглівку та прибуток від своїх маєтків у сумі 1800 злотих щорічно. Заснування затвердив Богуслав Бокса Радошевський, єпископ Київський, у Чуднові, 10 листопада 1630 року.

2 березня 1634 р. єпископ Київський Андрій Шолдрський освятив наріжний камінь під будову нижнього костелу в ім'я Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, Св. Михаїла Архангела, Св. Івана Хрестителя та Св. Івана Євангеліста. В урочистості брав участь засновник монастиря Януш Тишкевич з дружиною Ядвігою Белжецькою, Галицькою кастеляншею, та з численною родиною.

Будівництво тривало вісім років. Урочисте відкриття монастиря та освячення нижнього костелу відбулось 22 липня 1642 р. На цій урочистості засновник склав жертовний дар для нового костелу — ікону Пресвятої Діви Марії, здавна відому у родині Тишкевичів своєю благодаттю. Ікона, оточена великою шаною серед місцевого населення, засяяла новими милостями[Джерело?].


Монастир з боку р. Гнилоп'яті.До числа перших босих кармелітів, які прибули до Бердичева, належали отець Євстахій в ім'я Вознесіння, отець Ангел в ім'я Св. Варфоломія, отець Домінік Харбітський в ім'я Хреста, отець Маріан в ім'я Ангелів, отець Ілія в ім'я Найсвятішого Таїнства і отець Рафаїл в ім'я Св. Терези як настоятель монастиря.

У 1648 році, у зв'язку з кривавою революцією в Україні, кармеліти, залишаючи Бердичів, вивезли до Львова образ Матері Божої. Протягом 73 років ікона перебувала у монастирі сестер кармеліток босих, аж до року 1721.

У 1663 р. ченці повернулися до Бердичева. Коли вони відбудували понищений монастир, у 1684 р. їх було вигнано силою спадкоємцями Януша Тишкевича. І лише декретом 1717 р. Люблінського Трибуналу було наказано власникам Бердичева віддати ченцям відібрану власність та відшкодувати завдані збитки. У той же період часу кармеліти знову відбудували монастир та повернули до Бердичева чудодійний образ Матері Божої. Відбудовою монастиря керував архітектор Григорій Тарнавський (помер 25 березня 1737 р. та був похований у склепі костелу).

Мимо проходил
Мимо проходил

Сообщения: 5

Зарегистрирован: Вт июл 19, 2016 9:43 pm

Сообщение Вт июл 19, 2016 9:45 pm

Re: Монастир Босих Кармелітів

Как сейчас дела у монастыря? Последний раз была в нем в 2007 году, почти 10 лет назад. Тогда полным ходом шла реставрация..
Пред.

Вернуться в Достопримечательности, Примечательные места

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Русская поддержка phpBB