|Городские новости|Форум|Бердичевский Чат|Предприятия города|Фотогалерея|Связь с администрацией|Видео Бердичева |Курси Валют|Гороскоп|Онлайн Радио|
События по категориям
Все новости
   • Город
   • Область
   • Культура
   • Общество, экономика
   • Бизнес
   • Спорт
   • Политика
   • Происшествия
   • Криминал
   • Другое


Поиск   
Архив новостей
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 Новости Бердичева и области
Информация
Eсли Вы хотите оставить комментарий к данной статье, то Вам необходимо зарегистрироваться на сайте.

Безоплатна правова допомога

Категория: Власть

alt

Бердичівський місцевий центр інформує:
в Україні з 8 липня 2017 року збільшився
мінімальний розмір аліментів на дитину 

Верховна Рада України ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення захисту права дитини на належне утримання. Про підвищення мінімального розміру аліментів та процедуру їх стягнення роз`яснюють фахівці Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
З метою захисту прав дитини в частині її матеріального забезпечення батьками ухвалено Закон від 17.05.17 р. № 2037-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів» (далі – Закон № 2037).
Цим Законом суттєво змінено норми Сімейного та Цивільного процесуального кодексів (далі – СК, ЦПК) та одного із законів. Насамперед зазначимо, що засади матеріальної підтримки дитини встановлено у ст. 180 СК, згідно з якою батьки зобов‘язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Одним із способів виконання батьками такого обов‘язку, що визначається за домовленістю між ними, є присудження коштів на утримання дитини, тобто аліментів (ч. 1, 2, 3 ст. 181 СК).
Однією з найважливіших новацій, що запроваджуються Законом № 2037, є те, що зараз одержані на дитину аліменти є її власністю. Раніше вони були власністю того з батьків, на ім‘я кого вони виплачувались, і лише після смерті того з батьків, з ким вона проживала, дитина набувала на них власності.
Визначено, що використання аліментів має бути виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини, причому неповнолітній дитині надано право участі ними розпоряджатися. Норму стосовно розпорядження цими виплатами опікуном, якщо йдеться про малолітню дитину, із СК вилучено.
Водночас за неповнолітньою дитиною залишено право самостійного одержання цих коштів.
Згідно із ч. 2 ст. 181 СК той із батьків, хто проживає окремо від дитини, може брати участь в її утриманні двома способами: у грошовій або натуральній формі. Ясно, що суд присуджує цю виплату інакше: у частині від доходу або у твердій грошовій сумі. Закон № 2037 надав право вибору способу присудження коштів тому з батьків (чи законних представників дитини), з яким дитина проживає. Раніше такого вибору у них не було.
Змінено також і обставини, що можуть вплинути на розмір аліментів. Зараз, окрім визначених у ст. 182 СК, з‘явилися ще такі:
наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів. Тож суд під час розгляду питання щодо розміру аліментів вправі витребовувати у платника аліментів (чи їх одержувача) відповідні підтвердні документи, наприклад свідоцтво про право власності на квартиру, гараж чи автомобіль, виписку щодо обсягу коштів на рахунку в банку тощо;
доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів стосовно придбання останнім вищезгаданого майна на суму, що перевищує 10 прожиткових мінімумів (далі – ПМ) для працездатної особи (з 01.05.17 р. це 1 684 грн. згідно із Законом від 21.12.16 р. № 1801-VІІІ «Про Державний бюджет України на 2017 рік», далі – Закон № 1801), якщо джерело походження коштів для такого придбання не доведено. Доводити подібні факти в суді тому з батьків, який є позивачем у справі стягнення аліментів, потрібно самотужки.
Другою із суттєвих новацій є збільшення порівняно із чинними мінімальних розмірів аліментів, що на одну дитину відтепер мають становити щонайменше 50 % ПМ для дитини відповідного віку (до змін було 30 % цього ПМ).
І це ще не все. Статтю 183 СК доповнено абсолютно новою нормою, якою передбачено можливість одного з батьків, які проживають із дитиною, звертатись із заявою до суду про видачу судового наказу стосовно такого розміру аліментів:
на одну дитину – однієї чверті; на двох – однієї третини;
на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше 10 ПМ на дитину відповідного віку на кожну дитину.
Так, за ст. 7 Закону № 1801 ПМ для дітей становить:
– віком до 6 років: з 01.01.17 р. – 1 355 грн.;
з 01.05.17 р. – 1 426 грн.;
з 01.12.17 р. – 1 492 грн.;
– віком від 6 до 18 років: з 01.01.17 р. – 1 689 грн.;
з 01.05.17 р. – 1 777 грн.;
з 01.12.17 р. – 1 860 грн.
Тож максимальний розмір аліментів, за якими може із заявою звернутися стягувач аліментів із метою їх присудження у вищезгаданому порядку, наприклад для однієї дитини віком до 6 років, починаючи з 01.05.17 р. може становити 14 260 грн.
Якщо йдеться про аліменти у твердій грошовій сумі, то зараз не передбачено умов, за яких судом ухвалюється подібне рішення. Тобто, щоб одержувати таким чином згадану виплату, достатньо лише заяви одержувача. Судовим наказом вирішується питання про стягнення аліментів у розмірі 50 % ПМ для дитини відповідного віку, якщо надійде відповідна заява від батьків чи інших законних представників дитини. Окрім цього, у разі визначення цієї виплати у твердій грошовій сумі вона підлягає індексації згідно із законодавством.
Важливим є те, що віднині в разі подання заяви про видачу судового наказу аліменти присуджуються із дня її подання. Як і раніше, за відсутності такої заяви вони присуджуються від дня пред‘явлення позову.
Непоодинокими є випадки виникнення заборгованості з аліментів.
Якщо вони присуджені в частці від заробітку (доходу), то відтепер є змога визначити заборгованість виходячи з фактичного заробітку чи доходу платника аліментів протягом часу, за який їх не стягували. Причому беруться до уваги доходи, одержані не лише в Україні, а й за кордоном. Новацією є те, що для встановлення джерела й розміру заробітку (доходу), одержаного платником за кордоном, згідно із заявою одержувача здійснюється перерахунок.
Таку роботу покладено на державних, приватних виконавців. До речі, як і раніше, цими особами обчислюється розмір заборгованості.
Упорядковано й інші норми стосовно порядку стягнення боргу, зокрема в разі відсутності роботи у платника аліментів.
Звертаємо увагу на конкретизацію встановленої відповідальності за прострочення сплати аліментів (ст. 196 СК). Отже, стягнення за рішенням суду або за домовленістю між батьками неустойки (пені) у розмірі 1 % суми несплачених аліментів за кожен день їх прострочення має здійснюватись від дня прострочення до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені (однак не більше 100 % заборгованості).
Знаємо, що передбачено також здійснювати додаткові витрати на дитину через особливі обставини, серед яких можуть бути: потреба в розвитку здібностей дитини, її хвороба, каліцтво тощо (ст. 185 СК). Тому прострочення оплати згаданих витрат із вини платника тягне за собою сплату суми заборгованості, що виникла, з урахуванням індексу інфляції за весь прострочений період і, крім того, ще й 3 % річних із простроченої суми. Строк щодо обов‘язку платника оплатити додаткові витрати встановлюється рішенням суду.
Якщо цей строк не встановлено чи немає домовленості із цього приводу між батьками, прострочення починається після спливу 7 днів після пред‘явлення відповідної вимоги одержувачем додаткових коштів, фактично ним оплачених.
І ще про одну зміну, унесену Законом № 2037 до СК. Якщо виник спір про поділ майна спільної сумісної власності, то суд має право відступитися від засад рівності часток подружжя ще за однієї обставини, що має істотне значення. Тобто частку майна одного з подружжя суд може визнати меншою в разі, якщо один із батьків ухилявся від участі в утриманні дитини (дітей).
За детальними роз`ясненнями та консультаціями з будь-яких правових питань – звертайтесь до Бердичівського місцевого центру за адресою: м. Бердичів, вул. В'ячеслава Чорновола, 9 або за тел. (04143) 4 14 42.

 

Матеріал сайту: http://www.berdychiv.com.ua/

Написал: kobra (9 ноября 2017 09:41)
У Бердичеві каратимуть за ухиляння від сплати аліментів: ніяких закордонів, зброї чи… автомобілів

Дата:
8.11.2017-Бердичів-Бердичів BIZ.

Міністерство юстиції ініціює низку новацій, які запровадять жорсткішу відповідальність батьків перед дітьми і державою за ухилення від сплати аліментів. Про це особисто повідомив Міністр юстиції Павло Петренко у соцмережі «Facebook». За його словами, проблема ухиляння від сплати аліментів сьогодні вкрай актуальна для України, адже за статистикою, в нас налічується більш ніж півмільйона дітей, батьки яких не дають жодної копійки на них.

У найближчих планах Міністерства юстиції впровадити посилення кримінальної відповідальності стосовно батьків, які ухиляються від сплати аліментів понад 1 рік. А ті матері, які будуть звертатися до суду щодо стягнення аліментів, будуть звільнені від сплати судового збору.

«І ще одна новація, яку ми будемо пропонувати, це дозвіл матері або тому з батьків, який проживає з неповнолітньою дитиною, мати можливість виїхати за кордон на відпочинок або на лікування зі своєю дитиною без згоди недобросовісного батька, який ухиляється від сплати аліментів понад 6 місяців», – уточнив Петренко.

Також у планах Мін’юсту накладення певних санкцій на злісних неплатників аліментів у вигляді обмеження виїзду за кордон, обмеження права на водіння автомобілем, обмеження і заборона на полювання та на носіння зброї.

Дмитро КВІТЕНЬ
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --
Написал: kobra (22 ноября 2017 16:07)
В Бердичеві все більше судових справ з питання “додаткових витрат на дітей”

Дата: Листопад 22, 2017


Новий закон про аліменти піднімає нову хвилю позовів у Бердичівському суді. Бо тепер, крім аліментів, одному з батьків, який проживає окремо від сім’ї з дитиною чи має іншу родину, доведеться брати участь в оплаті додаткових витрат на дітей.

Зокрема мова йде про оплату лікування дитини в бердичівських медзакладах, а також гуртків та занять, спрямованих на розвиток її здібностей. Як стало відомо Бердичів BIZ, таке рішення виніс ВСУ з питання покращення роботи судів.

Але логічне нововведення має і іншу сторону – як свідчить статистика, після розлучення діти зазвичай залишаються з матір’ю, і від батька дуже складно отримати навіть аліменти, не кажучи вже про додаткові гроші.

ВСУ у своїй правовій позиції пояснив, що той з батьків, хто виховує дитину, може окремо вимагати виплат на лікування, якщо воно було потрібно, і окремо – на її розвиток. Це може бути і плавання, і музична школа, і будь-які гуртки. Для підтвердження витрат досить надати копії рахунків і всіх чеків. Ці витрати повинні бути розділені порівну між обома батьками.

Зараз в Бердичеві активно зростає кількість судових суперечок між розведеними батьками, і це пов’язане з погіршенням добробуту. Дорослі економлять на всьому, і на дітях також. Тому кількість позовів до Бердичівського суду на предмет аліментів і додаткових виплат на утримання дітей зростають.

Валентин БОРТНИК
http://www.berdichev.biz/%d0%b2-%d0%b1%d0%b5%d1%80%d0%b4%d0%b8%d1%87%d0%b5%d0%b2%d1%96-%d0%b2%d1%81%d0%b5-%d0%b1%d1%96%d0%bb%d1%8c%d1%88%d0%b5-%d1%81%d1%83%d0%b4%d0%be%d0%b2%d0%b8%d1%85-%d1%81%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2-%d0%b7/
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --
Написал: kobra (5 января 2018 12:26)
Президент підписав Закон щодо вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів


Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

Документ спрямований на забезпечення належного виконання рішень щодо стягнення аліментів. Закон дозволить зменшити заборгованість зі сплати аліментів, а також забезпечить належне утримання осіб, які отримують аліменти.

Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Сімейного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, законів України «Про дорожній рух», «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», «Про Державну прикордонну службу України», «Про судовий збір», «Про Національну поліцію», «Про виконавче провадження» та удосконалено порядок стягнення аліментів.

Запроваджено нові засоби примусового виконання рішень відносно боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. Зокрема, Законом встановлюється тимчасове обмеження таких осіб у праві виїзду за межі України, тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю, тимчасове обмеження боржника у праві полювання.

Крім того, передбачено новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплатних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

http://oda.zt.gov.ua/prezident-pidpisav-zakon-shhodo-vdoskonalennya-poryadku-primusovogo-styagnennya-zaborgovanosti-zi-splati-alimentiv.html
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --
Написал: kobra (25 марта 2018 07:43)
Батько двох дітей з Бердичева погасив 27 тис. грн боргу з аліментів, щоб не втратити право керувати авто і їздити за кордон

http://berdichev.info/index.php?categoryid=1&newsid=1519419052&subaction=showfull
Чоловік з міста Бердичів Житомирської області отримав від судового виконавця одразу 4 постанови про обмеження у праві водити авто, виїздити за кордон, полювати і користуватися зброєю і погасив піврічну заборгованість по аліментах на двох дітей.

Про це 23 лютого повідомив сайт головного територіального управління юстиції в Житомирській області.

«Як не виконувати рішення суду про сплату аліментів на двох малолітніх дітей та на утримання колишньої дружини і що за це може бути відповідно до нового закону щодо посилення відповідальності боржників-аліментників, бердичівлянин відчув на собі. За більше ніж шість місяців заборгованість сукупно склала майже 27 тисяч гривень. Державний виконавець Бердичівського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області вручив боржнику одразу чотири постанови про встановлення йому тимчасового, до повного погашення боргу, обмеження: у праві виїзду за межі України, керування транспортними засобами, користування вогнепальною мисливською, пневматичною та іншими видами зброї, у праві полювання», - повідомляють в управлінні.

І це подіяло. Дуже скоро уся заборгована сума зі сплати аліментів була перерахована на користь «забутих» дітей та колишньої дружини. Отож, чужих дітей не буває: новий закон про посилення відповідальності злісних неплатників аліментів, що набрав чинності 6 лютого ц.р., має справді дієві важелі впливу, - констатує прес-служба.

Нагадаємо, новий закон обмежує неплатників аліментів у праві їздити за кордон, водити авто і полювати. Наприкінці 2017 року житель Пулинського району погасив майже 12 тис. грн заборгованості з аліментів після того, як співробітники виконавчої служби наклали арешт на його транспортний засіб.

Як повідомляв Житомир.info, на 1 січня 2018 року в Житомирській області відкрито більше 25 тисяч виконавчих проваджень про стягнення заборгованості зі сплати аліментів, а з 6 лютого на сайті Мінюсту запрацювала «дошка ганьби» - реєстр боржників зі сплати аліментів.
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --


Вход на портал
Ник:
Пароль:
Запомнить меня?

Ещё не зарегистрированны?
Зарегистрироваться!

Забыли свой пароль?
Последнее на форуме
Сколько стоит ноутбук?
Добавил David78
Февраль 20, 2019

Солнечные батареи
Добавил Alina09
Февраль 20, 2019

Металл
Добавил Nikki
Февраль 20, 2019

металлопластиковые двери. Где
заказать?

Добавил Stewart
Февраль 20, 2019

Консультация со стоматологом
онлайн.За или против?

Добавил Varvara23
Февраль 20, 2019