Коли на світі ще нічого не було, з’явилася музика, а, з’явившись, наповнила собою все – сонячне проміння, дощі, вітер. Під неї незмінно лягає на землю перший сніг та народжуються навесні пташенята, вона здатна заколисати і піднести до небес. Все у світі минає – лише музика є вічною…
Подібні слова, просочені особливою мелодикою, здатні народжуватися лише в одному місці – серед людей міцно й назавжди пов’язаних з музикою. У Бердичеві вони лунали на звітному концерті музичної школи, яка відпускала у доросле життя своїх найстарших учнів.
«… І все на світі треба пережити, і кожен фініш – це, по суті, старт»… Перші кроки, зроблені їхніми випускниками, неодмінно будуть впевненими й успішними, адже для цього у музичній школі зробили все можливе, не сумнівається директорка закладу Інна Бузі...
Насолодитися неповторним переплетінням звуків труб, тромбонів, саксофонів, валторн й решти того, чим виблискують та наповнюють духові оркестри, зібралися у Театрі на Європейській поціновувачі духової музики.
Відбулася атестація творчих колективів МПК ім. О. Шабельника на предмет підтвердження звання “народний” та «зразковий» де були представлені найкращі народні, бальні, сучасні хореографічні композиції та феєрія циркового мистецтва у виконанні наших творчих колективів:
• Зразковий аматорський ансамбль танцю «Яворочок»;
• Народний аматорський ансамбль танцю «Явір»;
• Зразковий аматорський дитячий ансамбль бального танцю «Надія»;
• Народна аматорська естрадно-циркова студія «Диваки».
На головній сцені Центру культури литовського міста Алітус сольну концертну програму «Дякую, Литва!» презентували артисти бердичівського міського Палацу культури ім. Шабельника. Культурна делегація з Бердичева, очолювана заступницею міського голови Оленою Петрівською, відвідала Алітус на запрошення місцевого керівництва, у рамках двостороннього партнерства і співробітництва та з нагоди 25-річчя Алітуського Ротарі Клуба.
Ювілей алітуського осередку потужної, всесвітньо відомої організації яким керує пан Президент Каролюс Алакнавічус, литовці мали намір провести на достойному рівні, розповідає радник міського голови Алітуса пан Саулюс Івошка.
Сьогодні, 19 жовтня, у Бердичеві стартував Обласний фестиваль-конкурс “Феєрверк танцю”, який зібрав 665 учасників з усієї області.
Організаторами цього заходу стали КЗПО “Обласний центр дитячої та юнацької творчості” та Департамент освіти і науки Житомирської обласної військової адміністрації.
Фестиваль-конкурс “Феєрверк танцю” спрямований на підтримку обдарованої молоді й популяризацію мистецтва в області.
Творчість учасників будуть оцінювати висококваліфіковане журі, до складу якого увійшли: Марія Бовсуновська, Михайло Гузун, Тетяна Гущун, Марія Завірюха, Валентина Грибан, Валентина Бірюк та Давид Найфонов...
01 жовтня вперше, згідно переходу на новоюліанський календар, у країні відзначають День Захисників і Захисниць України. День особливий, день знаменний і без перебільшень знаковий для кожного українця. Усіх тих, хто мужньо й самовіддано б’ються з російськими агресорами, відстоюючи право України та української нації на життя, тих, хто пішли у засвіти за волю й незалежність, вшанували у міському Палаці культури під час патріотичного дійства.
У фойє Палацу встановили скриньку для збору коштів на потреби та допомогу 139 батальйону територіальної оборони.
Українські оборонці йдуть у бій, осяяні й зміцнені подвигами своїх славних пращурів. Як і вільнолюбні козаки, як і непохитні воїни УПА, вони вірять у безмежну силу та надійний захист Покрови Пресвятої Богородиці, у Господню прихильність до тих, хто за справедливість, за мир, за добро.
Святковим концертом та художньою виставкою відзначили День вишиванки мистецькі навчальні заклади Бердичева.
У актовій залі музичної школи зібралися усі, кого об’єднала повага до історії власного народу, його традицій і духовних надбань, любов до рідної землі та української вишивки. Ведучі заходу ознайомили гостей із історією виникнення свята, традиціями гаптування, символікою орнаментів. Розповіли про найоригінальнішу сорочку – Борщівську, – яку вишивають чорними нитками.
Музичні вітання дарували присутнім юні артисти-вихованці закладу – Анастасія Терепова, Софія Білоус, Вікторія Мазур, Ліза Лозова, Марія Радкевич, Євгеній Слюсар, Марія Лащук, Іван Нікітін, Анна Кухаренко, Даніела Трачук, та Аліна Савчук. Флейтистки Зоя Грицанюк і Дар’я Книжник майстерно зіграли колоритні “Українські візерунки”, а ансамбль викладачів відділу струнних народних інструментів – запальний “Гопак”...
Днями учні 10-Б класу Бердичівського ліцею-інтернату спортивного профілю Житомирської обласної ради разом із наставниками реалізували творчий проєкт «Одягни ліцей у вишиванку».
Так, діти та вчителі прикрасили двір ліцею, розмалювавши тротуарну плитку орнаментами вишивки.
Напередодні Дня матері у Музично-драматичному театрі відбувся черговий Молитовний сніданок, присвячений сім’ї, батьківству, материнству. Представники міської влади, священнослужителі різних конфесій, соціальні працівники і матері-героїні бердичівської громади зібралися разом, аби поспілкуватися між собою та піднести спільну молитву за мир і Перемогу.
Сім’я – це основа суспільства, впевнені організатори заходу, адже саме у родинах формуються характери, стосунки, погляди, цінності. Тому сьогоднішній Молитовний сніданок, переконані, повинен надихнути присутніх на створення гармонійного родинного середовища для своїх рідних і близьких...
У Бердичівському міськрайонному суді оновили виставку робіт вихованців Бердичівської художньої школи. Подію приурочили до Всесвітнього дня мистецтва та Всесвітнього дня творчості, які відзначаються у квітні. До нової експозиції увійшли майже два десятки творів образотворчого мистецтва. Усі роботи різножанрові, виконані у різних художніх техніках та демонструють цікавий світогляд та високий талант юних бердичівлян.
Співпраця суду з мистецьким навчальним закладом триває вже кілька років. Уперше роботи вихованців художньої школи прикрасили стіни Бердичівського суду наприкінці 2020-го року. Щоразу поява нових художніх творів привертає увагу та викликає захоплення як працівників судової установи, так і відвідувачів, які в очікуванні призначених судових засідань мають нагоду відволіктися від важкої буденності та доторкнутися до світу мистецтва...
“Великдень всіх на гостину просить” – під таким гаслом у Музеї історії міста Бердичева відбувся майстер-клас із писанкарства. Долучитися до сакрального таїнства виготовлення великодніх писанок могли усі охочі.
Секретами майстерності поділилася керівниця гуртка “Моделювання іграшок-сувенірів” Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова Олена Сальнікова. Майстриня розповіла про значення орнаментів та символіку кольорів, а також допомогла кожному учаснику обрати писанку для себе.
Більшість із присутніх вперше у житті тримали в руках справжні писачки, однак результатами усі залишилися задоволені...
14 лютого активні й енергійні юні бердичівляни зібралися у молодіжному хабі Міського палацу культури, щоб поспілкуватися, продемонструвати свої творчі уміння та відсвяткувати День усіх закоханих.
Різноманітні конкурси створювали веселу і невимушену атмосферу, тематична вікторина дозволила перевірити учасників на кмітливість, а танцювальний флешмоб – на спритність та майстерність. Кращі з кращих отримали символічні солодкі гостинці.
Комусь, напевне, важко буде навіть уявити, що все те яскраве мистецьке багатство, презентоване у виставковій та прилеглій до неї залах Музею історії м. Бердичева, – творіння однієї людини. Втім, так воно і є. Варто просто згадати, що бердичівська земля зростила й дала Україні й світу багатьох культурних митців, і ця людина, котра увібрала в себе чимало різних талантів, є однією з таких особистостей.
Про частину з цих талантів можна дізнатися з назви виставки – «Театр. Живопис. Графіка…» Там само міститься й ім’я митця – Валерій Кулавін. Позмагатися за кількістю з вміннями та творчим досвідом пана Валерія можуть, здається, лише його спеціальності та почесні звання. Головні – сценограф і художник-постановник...
22 листопада у Бердичівському професійному будівельному ліцеї почала функціонувати благодійна виставка-продаж картин під назвою “Разом до Перемоги”.
Авторами переважної більшості робіт є учні першого та другого курсів, котрі освоюють спеціальність “Живописець. Оформлювач вітрин, приміщень та будівель” під керівництвом майстрів виробничого навчання Катерини Шадріної та Богдана Гаврилюка. Окрім полотен, здобувачі освіти представили ще й зразки декоративно-прикладного мистецтва – витинанки, браслети з бісеру.
Здається, світло від його картин закладено у даті його народження – 1 червня. Це значить Сонце, соковиті кольори, теплі пейзажі й теплі люди. Особливість цих робіт, з-поміж іншого, у тому, що на них здебільшого – все те, що так добре тобі відомо. Тобі знайомі ці живописні краєвиди, ти чудово знаєш ось цю жінку, цю родину. І лишень талант автора знову і знову дарує можливість відкрити у баченому й знаному тобою щось абсолютно нове, чи просто завмерти у зачаруванні, якщо бачиш картину вперше.
Першого дня літа у Музеї історії міста традиційно презентує свою персональну виставку Володимир Татаринцев. Ділиться тим, чим жив і живе нині, тим, що на душі і в серці, пензлем, власним талантом і натхненням зізнається у любові землякам та рідному Бердичеву.
Краса – надихає! І особливо потрібне це натхнення й оптимізм нині, коли усі ми живемо та працюємо в умовах війни, з думками й зусиллями для української Перемоги.
Цього тижня у суді відбулась рідкісна у непростий воєнний час, але ду-уже приємна подія: оновлення експозиції творчих робіт вихованців Бердичівської художньої школи. Співпраця із цим освітнім закладом розпочалась іще наприкінці 2020-го - і відтоді звичайні собі стіни обабіч сходового маршу, який веде до залів судових засідань, перетворились на яскравий куточок художнього мистецтва!..
Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, його заступниця Олена Благодир та керуюча справами виконавчого комітету Бердичівської міської ради Лариса Котнюк від імені всієї бердичівської громади поклали квіти до меморіальної дошки В’ячеславу Чорноволу.
23 роки тому, 25-го березня, видатний український політик, публіцист, діяч українського руху опору, політичний в’язень СРСР, Герой України загинув в автомобільній аварії.
В’ячеслав Чорновіл є ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет України та Акту проголошення Незалежності України.
Щедрівками й колядками традиційно вітають бердичівлян із Різдвяно-Новорічними святами студенти й викладачі БПК. Щоразу із новим репертуаром.
Їх дзвінкоголосий спів, здається, лине містом: вони засівають зерном-пшеницею, аби рік був вдалим, щедрими словами віншувань й у кабінеті міського голови.
Цього року, каже керівник проєкту Ольга Яблонська, заколядувати не вдалось, бо ж карантин, тож радість усім, що є можливість щедрувати.
Без подарунків, звісно, у таку пору не обходиться. Щедрувальникам завжди раді й дякують...