Святковим концертом та художньою виставкою відзначили День вишиванки мистецькі навчальні заклади Бердичева.
У актовій залі музичної школи зібралися усі, кого об’єднала повага до історії власного народу, його традицій і духовних надбань, любов до рідної землі та української вишивки. Ведучі заходу ознайомили гостей із історією виникнення свята, традиціями гаптування, символікою орнаментів. Розповіли про найоригінальнішу сорочку – Борщівську, – яку вишивають чорними нитками.
Музичні вітання дарували присутнім юні артисти-вихованці закладу – Анастасія Терепова, Софія Білоус, Вікторія Мазур, Ліза Лозова, Марія Радкевич, Євгеній Слюсар, Марія Лащук, Іван Нікітін, Анна Кухаренко, Даніела Трачук, та Аліна Савчук. Флейтистки Зоя Грицанюк і Дар’я Книжник майстерно зіграли колоритні “Українські візерунки”, а ансамбль викладачів відділу струнних народних інструментів – запальний “Гопак”...
Днями учні 10-Б класу Бердичівського ліцею-інтернату спортивного профілю Житомирської обласної ради разом із наставниками реалізували творчий проєкт «Одягни ліцей у вишиванку».
Так, діти та вчителі прикрасили двір ліцею, розмалювавши тротуарну плитку орнаментами вишивки.
Напередодні Дня матері у Музично-драматичному театрі відбувся черговий Молитовний сніданок, присвячений сім’ї, батьківству, материнству. Представники міської влади, священнослужителі різних конфесій, соціальні працівники і матері-героїні бердичівської громади зібралися разом, аби поспілкуватися між собою та піднести спільну молитву за мир і Перемогу.
Сім’я – це основа суспільства, впевнені організатори заходу, адже саме у родинах формуються характери, стосунки, погляди, цінності. Тому сьогоднішній Молитовний сніданок, переконані, повинен надихнути присутніх на створення гармонійного родинного середовища для своїх рідних і близьких...
У Бердичівському міськрайонному суді оновили виставку робіт вихованців Бердичівської художньої школи. Подію приурочили до Всесвітнього дня мистецтва та Всесвітнього дня творчості, які відзначаються у квітні. До нової експозиції увійшли майже два десятки творів образотворчого мистецтва. Усі роботи різножанрові, виконані у різних художніх техніках та демонструють цікавий світогляд та високий талант юних бердичівлян.
Співпраця суду з мистецьким навчальним закладом триває вже кілька років. Уперше роботи вихованців художньої школи прикрасили стіни Бердичівського суду наприкінці 2020-го року. Щоразу поява нових художніх творів привертає увагу та викликає захоплення як працівників судової установи, так і відвідувачів, які в очікуванні призначених судових засідань мають нагоду відволіктися від важкої буденності та доторкнутися до світу мистецтва...
“Великдень всіх на гостину просить” – під таким гаслом у Музеї історії міста Бердичева відбувся майстер-клас із писанкарства. Долучитися до сакрального таїнства виготовлення великодніх писанок могли усі охочі.
Секретами майстерності поділилася керівниця гуртка “Моделювання іграшок-сувенірів” Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова Олена Сальнікова. Майстриня розповіла про значення орнаментів та символіку кольорів, а також допомогла кожному учаснику обрати писанку для себе.
Більшість із присутніх вперше у житті тримали в руках справжні писачки, однак результатами усі залишилися задоволені...
14 лютого активні й енергійні юні бердичівляни зібралися у молодіжному хабі Міського палацу культури, щоб поспілкуватися, продемонструвати свої творчі уміння та відсвяткувати День усіх закоханих.
Різноманітні конкурси створювали веселу і невимушену атмосферу, тематична вікторина дозволила перевірити учасників на кмітливість, а танцювальний флешмоб – на спритність та майстерність. Кращі з кращих отримали символічні солодкі гостинці.
Комусь, напевне, важко буде навіть уявити, що все те яскраве мистецьке багатство, презентоване у виставковій та прилеглій до неї залах Музею історії м. Бердичева, – творіння однієї людини. Втім, так воно і є. Варто просто згадати, що бердичівська земля зростила й дала Україні й світу багатьох культурних митців, і ця людина, котра увібрала в себе чимало різних талантів, є однією з таких особистостей.
Про частину з цих талантів можна дізнатися з назви виставки – «Театр. Живопис. Графіка…» Там само міститься й ім’я митця – Валерій Кулавін. Позмагатися за кількістю з вміннями та творчим досвідом пана Валерія можуть, здається, лише його спеціальності та почесні звання. Головні – сценограф і художник-постановник...
22 листопада у Бердичівському професійному будівельному ліцеї почала функціонувати благодійна виставка-продаж картин під назвою “Разом до Перемоги”.
Авторами переважної більшості робіт є учні першого та другого курсів, котрі освоюють спеціальність “Живописець. Оформлювач вітрин, приміщень та будівель” під керівництвом майстрів виробничого навчання Катерини Шадріної та Богдана Гаврилюка. Окрім полотен, здобувачі освіти представили ще й зразки декоративно-прикладного мистецтва – витинанки, браслети з бісеру.
Здається, світло від його картин закладено у даті його народження – 1 червня. Це значить Сонце, соковиті кольори, теплі пейзажі й теплі люди. Особливість цих робіт, з-поміж іншого, у тому, що на них здебільшого – все те, що так добре тобі відомо. Тобі знайомі ці живописні краєвиди, ти чудово знаєш ось цю жінку, цю родину. І лишень талант автора знову і знову дарує можливість відкрити у баченому й знаному тобою щось абсолютно нове, чи просто завмерти у зачаруванні, якщо бачиш картину вперше.
Першого дня літа у Музеї історії міста традиційно презентує свою персональну виставку Володимир Татаринцев. Ділиться тим, чим жив і живе нині, тим, що на душі і в серці, пензлем, власним талантом і натхненням зізнається у любові землякам та рідному Бердичеву.
Краса – надихає! І особливо потрібне це натхнення й оптимізм нині, коли усі ми живемо та працюємо в умовах війни, з думками й зусиллями для української Перемоги.
Цього тижня у суді відбулась рідкісна у непростий воєнний час, але ду-уже приємна подія: оновлення експозиції творчих робіт вихованців Бердичівської художньої школи. Співпраця із цим освітнім закладом розпочалась іще наприкінці 2020-го - і відтоді звичайні собі стіни обабіч сходового маршу, який веде до залів судових засідань, перетворились на яскравий куточок художнього мистецтва!..
Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, його заступниця Олена Благодир та керуюча справами виконавчого комітету Бердичівської міської ради Лариса Котнюк від імені всієї бердичівської громади поклали квіти до меморіальної дошки В’ячеславу Чорноволу.
23 роки тому, 25-го березня, видатний український політик, публіцист, діяч українського руху опору, політичний в’язень СРСР, Герой України загинув в автомобільній аварії.
В’ячеслав Чорновіл є ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет України та Акту проголошення Незалежності України.
Щедрівками й колядками традиційно вітають бердичівлян із Різдвяно-Новорічними святами студенти й викладачі БПК. Щоразу із новим репертуаром.
Їх дзвінкоголосий спів, здається, лине містом: вони засівають зерном-пшеницею, аби рік був вдалим, щедрими словами віншувань й у кабінеті міського голови.
Цього року, каже керівник проєкту Ольга Яблонська, заколядувати не вдалось, бо ж карантин, тож радість усім, що є можливість щедрувати.
Без подарунків, звісно, у таку пору не обходиться. Щедрувальникам завжди раді й дякують...
Із 19-го по 31 грудня у Музично-драматичному театрі на Європейській працює Резиденція святого Миколая. Тут, де він зупинився ненадовго, створено неймовірно чудову й казкову атмосферу: ялинки, чарівна скриня, новорічні фотозони і крісло, у яке сідає Миколай, щоб вислухати дитячі побажання. Він обов’язково запитає:
Запитує Миколай, поважно крокуючи до крісла, що біля ялинки. А діти уже й віршики підготували!..
Вже багато років майстриня Лариса Кравченко захоплюється мистецтвом ошибана: виготовляє картини й листівки із природного матеріалу рослинного походження. Таке різнобарв’я – то природні кольори! Пелюстки квіток, осіннє листя, трави полів і лугів, пух із тополі й кульбабки, кора дерев, овочів чи фруктів – усе те, що можна влітку знайти без проблем, пані Лариса дбайливо збирає, висушує, аби потім «вдихнути» у нього нове життя.
Нещодавно у приміщенні МЦ «М-Формація» відкрили виставку ошибана-картин Лариси Кравченко. Роботи підібрані на одну тематику: тварини й квіти нашого краю. І серед зими можна знайти часточку літа!..
Її зібрали із фондів музею спеціально до Всесвітнього дня української хустки. У День Катерини, 7 грудня, й відзначаємо уже втретє це гарне свято. Хустка є символом прихильності й вірності, а також прощання й скорботи. Це своєрідний оберіг для жінок, найкращий дарунок. Немає таких жінок на світі, яким би не личила хустина.
Жодне весілля не обходиться без хустки – символу жіночої вірності й відданості.
До всесвітнього Дня української хустки започатковано флешмоб, до участі у якому із задоволенням долучаються як наші земляки, так і фахівці музею. Приємно, що повертаються в моду вкраїнські хустки, і не лише в Україні!
Джозеф Конрад – відомий англійський письменник ХХ століття польського походження з українським корінням. Він народився 3 грудня 1857 р. (є три версії місця народження − у м. Бердичеві, в с. Тереховому чи в с. Іванківці) у сім,ї польського шляхтича Аполона Коженьовського. Через три дні хлопчика було охрещено у кляшторі Босих кармелітів у Бердичеві. Хрещеним батьком Джозефа став батьків приятель, відомий польський письменник і громадський діяч, один з фундаторів Житомирського театру – Юзеф Крашевський. Саме Крашевський запросив у 1858 р. батька Конрада до співпраці в театрі. На сцені театру з успіхом йшли сатиричні комедії А. Коженьовського. Він – автор поетичної збірки перекладів творів В. Гюго, О. Грибоєдова. За його проектом в Житомирі здійснено планування і прокладання відомих житомирських бульварів. В терехівському маєтку пройшли перші чотири роки життя Конрада...
Її можна побачити, де завгодно — на фасадах будинків, електроопорах, деревах. Несанкціоновану рекламу. Мешканцям Бердичева пропонують узяти кредит, продати квартиру, знайти роботу.
Як правило, поширенням інформаційних листівок і розклеюванням рекламних оголошень займаються підлітки або студенти, котрі шукають можливість додаткового заробітку. Для такої роботи не потрібно ні диплома, ні взагалі будь-яких документів і спеціальних знань. Молоді люди особливо не замислюються над тим, що їхні дії можна кваліфікувати, як адміністративне правопорушення, за яке загрожує грошовий штраф.
Перед роботою новоспечені розклеювачі проходять інструктаж у більш досвідчених колег. Ті радять, як поводитися у конфліктних ситуаціях з населенням, і як у крайніх випадках відповідати на запитання представників органів правопорядку. Наприклад, «працюю не за гроші, а по доброті душевній, мене просто попросили розклеїти»...
Під час виступу хлопець виконав арію Діви з фільму «П’ятий елемент». Артем Фесько з селища Попільня, що в Житомирській області вразив суддів, а деякі з них ледь стримували сльози.
Виступ юнака можна побачити у записі на Ютуб-каналі «Україна має талант».
У виставковій залі музею історії Бердичева у переддень свята художників запланували відкриття персональної виставки графіки житомирського художника Артура Хачатряна.
«З любов’ю про любов» - так назвав власну виставку художник, котрий вперше показує роботи бердичівлянам.
Артур Хачатрян має три вищі освіти. Він юрист, психолог і художник. ЖивОпис і графіка – справа для душі.
Головна його робота, каже автор виставки, то його історія кохання, що розпочиналась саме із Бердичева....