Перегляд тарифу на перевезення пасажирів громадським транспортом став предметом обговорення на зібранні за участі представників бердичівської громади, перевізників та міської влади – міського голови Сергія Орлюка, спеціалістів управління економічного розвитку, секретаря та депутатів міськради.
Передумови для перегляду діючого тарифу (нині, нагадаємо, він становить 8 гривень) озвучила головна спеціалістка відділу транспорту, торгівлі та якості надання послуг управління Тетяна Літвінчук. За її інформацією, питання підвищення вартості проїзду постало, з-поміж іншого, у зв’язку зі стрімким зростанням вартості паливно-мастильних матеріалів, їх дефіцитом на АЗС регіону, а також тим фактом, що діючий тариф не забезпечує рентабельність роботи перевізників.
Нові магазини, торговельні центри, кафетерії та кав’ярні мають з’явитися у Бердичеві. Принаймні, відповідні ескізні пропозиції були розглянуті на архітектурно-містобудівної ради, і фахівці-архітектори дали їм зелене світло. Магазини у місті утворюватимуться внаслідок реконструкцій житлових та нежитлових приміщень, а також будуватимуться з нуля.
У числі останніх – магазин продтоварів і кафетерій, що їх заплановано побудувати у районі М’ясокомбінату, на Житомирській, 82-б, та торговельний центр, який зведуть за адресою вул. Шолом-Алейхема, 4.
Сцена просто неба, серед квітів та зелені, а довкола вибух позитивних емоцій, краси і таланту. У ботанічному саду Центр позашкільної освіти ім. О. Разумкова відсвяткував випуск своїх вихованців. Цьогоріч вихованці та педагоги закладу взагалі пережили багато незвичайностей: головний корпус по вул. Вінницькій зачинився на реставрацію, свої корективи у роботу внесли карантинні обмеження, а після 24-го лютого разумківці, як і усі українці, постали перед страшною загрозою та новою моторошною реальністю...
ПЕРЕЛІК ОСББ та організацій Бердичівської міської територіальної громади, які мають найпростіші укриття (підвальні приміщення) та дозволяють укривати мешканців будинків станом на 15.06.2022...
В умовах запровадженого в державі правового режиму воєнного стану, що ускладнює здійснити організацію і проведення загальних зборів співвласників багатоквартирних будинків через відсутність необхідної кількості мешканців, які призвані на військову службу в ЗСУ або виїхали за межі міста та держави, з метою подальшого належного утримання та експлуатації житлового фонду і здійснення відповідної підготовки житлових будинків до наступного осінньо-зимового опалювального сезону, а також у зв’язку з неможливістю працівниками приватного підприємства «Житлоремекс 2» надалі виконувати свої обов’язки з управління багатоквартирними будинками міста...
Навчальний рік 2021-22 завершився! Останній дзвоник у школах, ліцеях, гімназіях, НВК бердичівської громади цьогоріч пролунав 7-го червня. Не лише дата стала нетрадиційною – саме свято, як і увесь навчальний процес, видалися незвичайними і, на жаль, непростими. Як пройшов навчальний рік, з якими труднощами зустрілися учні та педагоги і як вплинули ці обставини на якість освіти, розповіла керівниця управління освіти і науки Бердичівської міської ради Валентина Адаменко.
Навчальний рік справді видався дуже непростим. Хоча Перше вересня давало велику надію на успішний освітній процес, який розпочався вчасно і без «дистанційки» – за учнівські парти сіли 9 тисяч 81 учень, з них 184 – у Скраглівській гімназії. До першого класу пішло 907 учнів...
Чи буде в оселі тепло? Це одне з найважливіших питань, яким задається мало не кожен бердичівлянин, коли йдеться про основні умови для комфортного проживання. Щороку опалювальний сезон у місті розпочинається з чималими труднощами – через зношеність тепломереж та стрімке зростання цін на природний газ та електроенергію.
Лише за останні шість років тарифи на вироблену теплову енергію зросли удвічі. Переважна частина, а це 65 % споживачів тепла, не в змозі оплатити рахунки. Станом на 01.10.2021 р., коли стартував минулий опалювальний сезон, населення міста заборгувало КП «Бердичівтеплоенерго» 34,9 млн. грн...
Про завершення робіт із модернізації АТС на Червоній Горі інформував Бердичівського міського голову директор Житомирської філії АТ «Укртелеком» Євген Українець
У зв’язку з необхідністю приведення у відповідність до вимог чинного законодавства, Бердичівська міська рада вирішила змінити типи й найменування закладів середньої освіти Бердичівської міської територіальної громади та затвердила статути закладів загальної середньої освіти.
Організаційно-правова форма юридичних осіб при цьому не змінюється. Дане рішення вступить у силу вже з 01 липня 2022 року.
Комунальна установа “Центр надання соціальних послуг” Бердичівської міської ради організовує направлення внутрішньо переміщених осіб на безкоштовне гаряче харчування.
При потребі у такому харчуванні звертатися за адресою: м. Бердичів, вул. Шевченка, 23, з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 12:00 та з 13:00 до 17:00.
МКП «Бердичівводоканал» інформує про те що, відповідно вимог Закону України «Про житлово - комунальні послуги» із змінами, Постанови Кабінету Міністрів України від 05.07.2019р. № 690 ( із змінами від 02.02.2022р.), на підставі наказу від 31.03.2022р. № 110:
з 01.05.2022року запроваджується плата за абонентське обслуговування для споживачів, які уклали індивідуальні договори на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, а саме:..
Доводимо до Вашого відома, що згідно рішення виконавчого комітету Бердичівської міської ради від 16.06.2020 р. № 122 «Про встановлення тривалості поливального сезону» з 01 травня по 30 вересня проводиться нарахування плати за поливання присадибних ділянок споживачів приватного сектору.
Плата за поливання споживачам приватного сектору , у разі відсутності засобів обліку холодної води, проводиться з розрахунку площі присадибної ділянки 5 (п’ять) соток...
Шановні мешканці бердичівської громади! Ті з вас, кому потрібно діставатися до районів Елінгу, Молокозаводу чи Тваринного ринку, можуть скористатися приміськими маршрутами.
Тариф на проїзд у цьому випадку НЕ ЗМІНЮЄТЬСЯ: він становить 8 гривень.
Відзначити День української вишиванки до центру міста прийшли кілька сотень бердичівлян. Переважна більшість – у національних сорочках. Білі та чорні, червоні і сині, ручної роботи та фабричні – головна площа Бердичева зарясніла святковим вбранням, розшитим маками, ружами та національними орнаментами. Вишиванковий настрій громаді створювали юні таланти та їхні наставники з Центру позашкілля ім. Разумкова.
І попри те, що в країні триває війна, очі людей заясніли радістю. Бердичівляни поділилися думками про те, що для них означає вишиванка...
Після тривалої перерви у місті запрацювали дитячі садочки. Свої двері маленьким вихованцям відчинили п‘ять дошкільних навчальних закладів Бердичева: № 4, 11, 15, 22, 28. З наступного тижня у громаді запрацює ще один заклад – ДНЗ № 7.
Загалом до садочків зранку прийшли 327 дітей, серед яких не лише бердичівляни, а й діти внутрішньо переміщених осіб.
Нагадуємо, що для зручності батьків організовано групи короткотривалого перебування( без харчування) та групи з повнорежимним графіком. Відвідувати дитсадки можуть діти, в яких працюють обоє батьків. Аби дитину зарахували до садочка, необхідно звернутися до найближчого закладу та обов‘язково надати довідки з місць роботи матері й батька.
До уваги батьків майбутніх першокласників! У школах міста триває набір до перших класів на 2022-23 навчальний рік. Згідно з Законом «Про освіту», діти приймаються до тих шкіл, на територіях обслуговування яких вони проживають. Проте, за бажанням батьків можуть бути зараховані до будь-якої школи за наявності там вільних місць. Перевага надається учням, старші брати чи сестри яких уже навчаються у даному закладі.
Аби дитину зарахували до першого класу, одному з батьків необхідно подати заяву, копію свідоцтва про народження дитини, а також – довідку сімейного лікаря про те, що дитина може відвідувати навчальний заклад. Документи можна подати як особисто, так і на електронну адресу навчального закладу...
Бердичів щодня робить кроки, аби життя мешканців громади повернулося до звичайного ритму. Так, зокрема, полегшення відчують батьки, які працюють, але досі ламали голову, на кого в цей час залишати своїх дошкільнят. З другої половини травня у місті поновлять свою роботу одразу 6 дитячих садочків, де в першу чергу подбають про безпеку маленьких вихованців, адже усі ці заклади мають протирадіаційні укриття (ПРУ).
Відвідувати дошкільні навчальні заклади зможуть винятково діти з сімей, в яких працюють обоє батьків. Це стосується як, власне, бердичівлян, так і внутрішньо переміщених осіб...
Після тривалої «заморозки» починається рух на Елінгу: на земельних ділянках, що були розіграні серед містян у 2013-му році, та серед членів родин загиблих і поранених членів АТО у 2015-му році, стартує процес електрифікації. Роботи вестимуться на трьох масштабних секторах – там побудують електричні мережі та облаштують трансформаторні підстанції.
Фінансуватиметься проєкт з інвестиційної програми АТ «Житомиробленерго», управління ЖКГ Бердичівської міської ради передало енергетикам функції замовника. Планується, що роботи розпочнуться вже найближчими тижнями.
Сергій Орлюк знову зустрівся з місцевими перевізниками. Наразі останні не відчувають нестачі у заправці газом, відпрацьовано схему поповнення пальним (аби водії маршруток не вистоювали черги). Щодо дизеля, то на двох АЗС виділено окрему колонку для заправки громадського транспорту, і питання залишається в наявності солярки.
Стосовно ймовірного підняття цін на проїзд міський голова вчергове зазначив: існує розуміння, що підвищення тарифу – це те, без чого не обійтись. Ті міста, які спробували підняти ціни без дотримання процедури, передбаченої законом, вже відчули, що припустилися помилки. Між містами Житомирщини досягнуто домовленості про те, що обґрунтування на підвищення тарифу подаватимуть усі разом, в один час...