Схоже, відтепер бердичівлянам буде куди зручніше вийти на чергового місцевої Служби інформації та надання допомоги населенню. Роботу останньої у новому форматі анонсував офіційний портал Бердичева. До звичного «15-05» та стаціонарного (04143) 2-03-59 додали мобільний номер (068) 645-15-05. Крім того, як свідчить оголошення, зв’язатися зі Службою можна буде за допомоги месенжерів WhatsApp, Viber та Telegram.
Як фінансово пройде наступний рік для Бердичева на засіданні виконкому розповіла Олена Геденач – начальник фінансового управління міста. Жінка розповіла про заплановані надходження до бюджету і скільки у Бердичеві готові витратити на утримання різних галузей.
«Загальний обсяг доходів міського бюджету на 2020 рік становитиме 490 273 тис. грн. В тому числі загальний фонд становитиме 475 млн. 893 тис грн. і спеціальний фонд 14 млн. 379,8 тис. грн. Загальний обсяг дохідної частини бюджету зменшився на 250 млн. у зв’язку з монетизацією субсидій, пільг і оплати медичних послуг...
Рух автобусів за маршрутами №7 та 7-А подовжать... Таке рішення прийняли члени виконавчого комітету у відповідь на звернення жителів мікрорайону Елінг та депутатів міської ради. Зважили також і на відповідне погодження комісії із безпеки дорожнього руху.
Маршрут автобусів №7 та 7-А стане довшим на одну зупинку і кінцевою буде не колишня школа прапорщиків, а митний пост.
У міському плавальному басейні триває поетапна реконструкція. Тут уже оновлено фасад, зроблено його утеплення, перероблено дах, через який уходило багато тепла, зроблено вентиляцію у великому басейні, триває ремонт сходів. Саме від того, коли їх закінчать ремонтувати, залежить дата відкриття. За 45-хвилинний сеанс плавання в оновленому басейні доведеться більше платити. Проект рішення про зростання вартості його послуг розглядали на останньому засіданні виконкому.
Два роки тому на польському цвинтарі по вул. Пушкіна освячено й відкрито алею, що веде до пам’ятника першого настоятеля костелу Св. Варвари ксьондза Едмунта Бернатовича. Нагадаєм, що така алея з’явилась завдяки перемозі в Бюджеті участі проекту голови Польського Радіо Бердичів, доктора політології Юрія Сокальського. Минуло два роки… І ось, у перший день листопада, за сприяння польської сторони та, знову ж таки, завдяки старанням і наполегливій праці пана Юрія побудовано на цвинтарі ще одну сучасну алею, яка провадить до пам’ятника ксьондза, настоятеля костелу, багатолітнього в’язня сталінських таборів Юзефа Козінського...
Теплий жовтень цього року відтермінував початок опалювального сезону на півмісяця. Проте, щойно температура знизилась, у Бердичеві включили опалення.
Вранці понеділка усі 14 котелень комунального підприємства «Бердичівтеплоенерго» почали подавати тепло до житлових будинків та об’єктів соціального призначення. Старт опалювального сезону не обійшовся і без проблем, над усуненням яких уже працюють.
У Бердичеві продовжують встановлення нових сміттєвих євроконтейнерів. Розпочали таку роботу більше місяця тому на Елінгу та Червоній Горі, де замінено й уведено в експлуатацію 70 контейнерів; 21 жовтня продовжили встановлення по інших мікрорайонах міста, щойно надійшла нова партія, чергових 69 пластикових баків.
Процес встановлення нових баків не так швидко триватиме, як би хотілось...
На єврейському кладовищі почали будувати надземний пішохідний міст, який буде з’єднувати розташовану на цвинтарі усипальню Леві Іцхака Бердичівського із паломницьким центром, що його має намір збудувати місцева іудейська релігійна громада на земельній ділянці по вулиці Житомирській, 74-Б. На початку вересня ескізні пропозиції від іудейської громади було погоджено на містобудівній раді.
За ходом будівництва нині можуть спостерігати усі, хто буває на вулиці Цадика...
Із 15-го жовтня, як було погоджено на останньому засіданні виконавчого комітету, у Бердичеві почнеться опалювальний сезон. Щоправда, поки що, у зв’язку із теплою погодою, це буде у тестовому режимі – для того, аби перевірити, що усі системи працюють справно. Про це телефоном розповів заступник міського голови Сергій Онофрійчук. Вночі із 15-го на 16-те жовтня тепло подаватимуть до усіх шкіл, дитячих садків, лікарень та житлових будинків міста. Адже, попри денне тепло, осінні ночі доволі холодні.
Після року перерви на ремонт відділення художньо-естетичного виховання Центру позашкілля імені О. Разумкова нарешті відчинило свої двері вихованцям, педагогам, батькам. Вони з радістю повернулись до своїх класів, витримавши рік занять на базі шкіл, Палацу культури, спортивної школи тощо. А все через градопад 2017-го, внаслідок якого було пошкоджено дах будівлі.
Один мільйон вісімсот тридцять шість тисяч гривень державних коштів та ще двісті сімдесят шість тисяч гривень з міського бюджету знадобилось, аби перекрити покрівлю...
Вулицею Одеською завершують асфальтування 21-ієї прибудинкової території, яким пощастило потрапили під фінансування із державного бюджету. Кошти, у сумі 5 млн. грн, передбачені ще минулого року. Одеська,74 та будівлі поруч – найбільш трудомісткий об’єкт: вода із доріжок дощової погоди, через порушення будівельних норм, увесь час потрапляла людям у під’їзди.
Роботи на стадії завершення, єдине що, каже заступник міського голови, лишається довикористати кошти, що надійшли дещо пізніше...
На Червоній Горі та на Елінгу встановили 60 із 72 нових контейнерів для сміття. Обслуговує ці так звані євроконтейнери новий спецавтомобіль. Це тільки перший етап, на цьому не зупинятимуться, зазначає заступник міського голови Сергій Онофрійчук. До кінця цього року планується придбати ще понад дві сотні таких сміттєвих контейнерів..
Із 14 серпня у Бердичеві триває новий конкурс «Краще об’єднання співвласників багатоквартирного будинку нашого міста», у результаті якого, після 13 вересня, кращим ОСББ, переможцям, передбачено грошові премії, у розмірі 30, 40 і 50 тис.грн. 11 ОСББ (а загалом їх більше 180-ти) першими подали заявки до участі в конкурсі. Лишається часу – 2 тижні. Критеріями оцінювання, зі слів заступника міського голови, є загальний вигляд будинку, благоустрій території, стан дитячих і спортивних майданчиків, утримання у зразковому вигляді під’їздів, санітарний стан підвалів тощо...
Проблема забезпечення Бердичева водою існувала ще за радянських часів: наявних артезіанських свердловин, запасів води у підземному горизонті було недостатньо, поверхневі води з річки Гнилоп’ять очищались на доволі примітивній станції знезалізнення. Цей фактор впливав на перспективи розвитку самого міста, промислового і житлового будівництва. Вода подавалася за графіком – по декілька годин вранці і ввечері. Аби розв’язати це стратегічне й життєвонеобхідне питання, на початку двохтисячних років розпочалось будівництво сучасної фільтрувальної станції – для очистки річкової води, потужністю 12 тис. кубометрів на добу...
Десятки людських очей, неповторна природа та її мешканці, величні споруди і просто на диво красиві кадри: все це вдивлялося, зверталося і розповідало про себе тим, хто у День міста прогулювався старим бердичівським Бульваром... Рівно 100 мольбертів, прикрашених фотографіями, склали підсумкову виставку І конкурсу «Бердичівський фотовернісаж-2019». Взагалі ж до участі у конкурсі було допущено 272 роботи від 50 авторів...
На День народження Бердичева солодкий смачний сюрприз – величезний Ріг достатку, що складається із більше тисячі різноманітних булочок із різними начинками, приготували пекарі Бердичівського хлібозаводу. Традиційно, поділились і рецептом смаколика. Так-ось, на приготування іменинного пирога пішло 40 кг. борошна, 90 яєць та ще багато чого.
Над таким шедевром 30 працівників хлібозаводу невтомно працювали впродовж 2-х діб, аби подарувати бердичівлянам до свята солодкий гостинець...
Чудову нагоду – бути глядачами й, хоч на мить, стати акторами «театру під відкритим небом» - отримали наймолодші бердичівляни. Дві вистави для дошкільнят підготували працівники дитячої бібліотеки зі своїми помічниками.
Цьогоріч до свята бібліотекарі поставили літературно-музичну виставу «Небезпечний подарунок» і виставу за мотивами української народної казки «Котик і півник». Серед глядачів лялькового театру не тільки дітлахи – дорослого віку молоді люди.
У Бердичеві, в МПК ім. Шабельника, пройшов перший всеукраїнський фестиваль-конкурс авторської пісні та вокального мистецтва «Музика мого серця», учасниками якого зареєструвались 20 виконавців з різних куточків України. Серед усіх чи не найбільше – бердичівлян. Владиславу випало бути першим.
Одну зі своїх нових пісень бердичівлянка Анна написала спеціально для конкурсу.
Рівно 10 років тому територія біля міського управління праці, сім’ї та соцзахисту населення вперше прикрасилася портретами славних ветеранів праці Бердичева – тих, чий трудовий стаж склав 50 років і більше. На сьогодні чи не єдина така в Україні Алея Трудової Слави налічує 156 імен, і, вступаючи у святкування Дня Міста, Днів Конституції, молоді та ХХ Днів польської культури, тут вітали чергових 26 «новачків».