Субсидія на комунальні послуги залежить від доходу сім’ї та визначається індивідуально. Спочатку обчислюють середній дохід родини, а потім – обов’язковий платіж за спеціальною формулою.
Як працює програма "Національний кешбек", за купівлю яких товарів можна отримати кошти від держави та на що їх можна витратити? Що таке "Національний кешбек"?
"Національний кешбек" – це державна програма підтримки українських виробників, у межах якої громадяни можуть отримати 10% від вартості придбаних вітчизняних товарів. Бета-тестування програми стартувало 2 вересня 2024 року.
За цей час уже 1,2 млн українців відкрили картки для отримання виплат, а держава нарахувала майже 3 млн грн кешбеку. У Мінекономіки розраховують, що до програми долучаться близько 10 млн людей. У відомстві кажуть, що протягом вересня збиратимуть відгуки про її роботу, допрацьовуватимуть та переглядатимуть умови. Крім того, розширюється перелік виробників і товарів, які стануть частиною "Національного кешбеку"...
Уряд України встановив нові "посильні" тарифи на електроенергію для населення, які є політичним компромісом між соціальним захистом населення та реальними потребами енергетичної галузі.
У п’ятницю, 31 травня, на засіданні Кабінету міністрів України затверджено новий тариф на електроенергію для населення. Про заплановане підвищення українців попереджали заздалегідь, але дебати в уряді про рівень підвищення тривали до останнього.
"Здійснюються розрахунки щодо умов спеціальних обов'язків на різних цінах. Але вони ґрунтуються, перш за все, на тому, що для населення це мають бути посильні тарифи", — заявив заступник міністра енергетики Микола Колісник...
У зв’язку з масованими атаками ворога на енергетичну інфраструктуру країни, в мережі виник дефіцит потужності, і ситуація залишається складною. НЕК «Укренерго» наголошує на необхідності заощадження електроенергії.
Просимо вас допомогти енергосистемі та обмежити споживання електричної енергії, особливо у періоди щоденних пікових навантажень – з 07:00 до 10:00 та з 19:00 до 22:00. У цей час важливо звести користування потужними електроприладами до мінімуму.
Житомирське відділення Укрдержфонду інформує, що Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 300 від 15.03.2024р. «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції».
Цей Порядок був затверджений у 2022 році постановою № 918 від 16.08.2022р.
Новий документ розширює напрями державної підтримки аграріїв, зареєстрованих у Державному аграрному реєстрі, та збільшуються суми виплат.
Зокрема, бюджетні кошти надаватимуться за такими напрямами та у такому розмірі:..
Відтепер члени сімей публічних службовців можуть погодити передачу своїх даних для заповнення декларацій у декілька кліків у застосунку Дія. Для цього потрібно у Дії підтвердити належність до члена сім’ї декларанта і передачу декларанту даних про себе. А Національне агентство запобігання корупції (НАЗК) збере всю необхідну інформацію і передасть декларанту.
Завдяки запровадженню онлайн-послуги заповнення декларації публічних службовців вимагатиме менше часу та ресурсів, а також зменшуються ризики подання неточної інформації.
Бердичівська ДПІ вкотре нагадує, що з 1 січня 2024 року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих у 2023 році. Громадяни, які відповідно до Податкового кодексу України зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи за 2023, мають задекларувати свої минулорічні доходи до 1 травня 2024 року.
Громадяни, які мають право на податкову знижку за результатами 2023 року, можуть подати декларацію до 31 грудня 2024 включно.
Декларацію можна подати засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
Про це розповіла начальниця управління податкових сервісів ГУ ДПС у Житомирській області Оксана Пахолюк.
Зокрема, йшлося про мобільний застосунок «Моя податкова», «Електронний кабінет», «Загальнодоступний інформаційний реєстр» (ЗІР), сервіс «Пульс», «Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг» та інші сервіси.
Уряд вніс зміни до умов реалізації програми обміну ламп розжарювання на світлодіодні. На засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято рішення впровадити додаткову можливість отримання пенсіонерами по п’ять світлодіодних ламп безпосередньо у відділеннях поштового зв’язку АТ «Укрпошта» за наявності пенсійного посвідчення. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.
«Хочу подякувати усім українцям, які долучились до програми по обміну ламп, яка спрямована на зниження споживання електроенергії. В рамках реалізації першої та другої фази програми громадянами та юрособами було отримано більше 21 млн світлодіодних ламп...
до Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Бердичівської міської територіальної громади
на період до 2027 року
Найважливішим етапом розробки Стратегії є пропозиції з боку представників громади (юридичних та фізичних осіб) щодо ідей проєктів, які дозволять сформувати операційну частину Стратегії.
«Газмережі» групи «Нафтогаз» розпочали розподіл блакитного палива на території Київської, Житомирської та Львівської областей. Ліцензії АТ «Київоблгаз», АТ «Житомиргаз» і АТ «Львівгаз» РГК Дмитра Фірташа припинено.
Про це пише пресслужба «Газмережі».
У зв’язку з розширенням меж господарської діяльності клієнтський простір компанії зріс одразу з 2 до 4 млн.
«Газмережі» обіцяють стабільне газопостачання, відповідальність перед державою та максимізацію комфорту для споживачів.
16 серпня Уряд затвердив порядок використання фінансової допомоги малим агровиробникам, які найбільше постраждали від військової агресії російської федерації і потребують підтримки за понесені витрати на польові роботи, утримання корів, придбання матеріалів для ведення господарської діяльності, паливно-мастильних матеріалів, засобів захисту рослин, кормів та інших виробничих витрат. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.
Проект фінансуватиметься за рахунок бюджетної підтримки Європейського Союзу. Загальний бюджет програми складає 1,5 млрд грн. Ним зможуть скористатися фермери, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь або які утримують від 3 до 100 корів...
В умовах воєнного стану громадський транспорт Бердичева продовжує здійснювати перевезення населення. Попри здорожчання та дефіцит пального, у місті вдалося зберегти вартість проїзду на довоєнному рівні – 8 грн. за одну поїздку. Це один із найнижчих тарифів серед райцентрів області. Дешевше проїзд коштує лише у Новоград-Волинському – 7 грн. за поїздку. Тоді як у Житомирі, Малині та Коростені один квиток коштує 10 грн. Для порівняння з іншими містами України – у Дрогобичі, наприклад, вартість квитка майже удвічі дорожча, аніж у Бердичеві -15 грн.
У місті продовжують діяти пільги на проїзд у громадському транспорті для окремих категорій населення. Не усі райцентри області змогли зберегти цю послугу. Так у м. Малині на час воєнного стану відмінено усі пільгові перевезення пасажирів на міському транспорті.
Від початку повномасштабної збройної агресії російської федерації Україна втратила 27 нафтобаз, зазнавши збитків приблизно на 227 млн доларів.
Про це свідчить аналіз, який здійснюється аналітичним підрозділом Київської школи економіки - KSE Institute, повідомляє Укрінформ.
«У поточних обрахунках додана оцінка KSE збитків від руйнувань та пошкоджень нафтобаз. Станом на 10 травня втрати від руйнувань 27 нафтобаз складають $227 млн», - ідеться в повідомленні...
Попри повномасштабну війну, яку Росія розв’язала проти України, вітчизняна банківська система залишається стійкою, наголошують у Нацбанку. Українські банки мають запас високоліквідних активів, щоб забезпечувати усі безготівкові рахунки українців та розраховуватися за депозитами населення. Банки працюють у звичному режимі у регіонах, де ситуація спокійна. Але є обмеження у містах, які зараз потерпають від ракетних обстрілів.
У Приватбанку розповіли, що наразі у них працюють 658 відділень та 5 218 банкоматів по всій Україні. Не працюють відділення, а також деякі банкомати у населених пунктах, де є загроза життю клієнтів та співробітників. Це міста, де тривають активні бойові дії...
З 1-го січня всі фізичні особи-підприємці, крім першої групи, повинні застосувати реєстратори розрахункових операцій, якщо вони отримують платежі готівкою або платіжними картками. За матеріалами телеканалу СК1.
Програмний РРО значно спрощує ведення бізнесу, адже вся інформація відправляється до ДПС автоматично. Тобто за допомогою смартфону зі встановленою спеціальною програмою можна, наприклад, відкрити зміну, формувати чеки та підсумкові звіти...
З 1 січня 2022 року в Україні фізичні особи-підприємці (ФОПи) повинні будуть використовувати реєстратори розрахункових операцій. Це можуть бути і звичайні касові апарати.
Зазначимо, що у законопроекті пропонувалося на рік відкласти впровадження реєстраторів на 1 січня 2023 року. Проте, незважаючи на акції протесту ФОПів, закон набуде чинності після Нового року.
Застосування РРО (реєстратор платіжних операцій) та ПРРO (програмний реєстратор платіжних операцій) поширюється на підприємців II-IV груп.
Зазначимо, що підприємці, які використовують у роботі модель B2B, цей закон не стосується...
Податкова знижка – це можливість громадянина повернути частину сплаченого загальнодержавного податку на доходи за певні послуги. Однак для її отримання витрати мають бути підтвердженні відповідними платіжними документами. За матеріалами телеканалу СК1.
«Податкова знижка буває різні. Вона може включати витрати за користування іпотечним кредитом, благодійні внески неприбутковим організаціям, витрати на навчання, дошкільні навчальні заклади, садочки, також оплата допоміжних репродуктивних технологій, і багато інших витрат, з якими можна ознайомитись, прочитавши статтю 166 Податкового кодексу України», — каже заступниця начальника ГУ ДПС у Житомирській області Алла Бех.