16 серпня Уряд затвердив порядок використання фінансової допомоги малим агровиробникам, які найбільше постраждали від військової агресії російської федерації і потребують підтримки за понесені витрати на польові роботи, утримання корів, придбання матеріалів для ведення господарської діяльності, паливно-мастильних матеріалів, засобів захисту рослин, кормів та інших виробничих витрат. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.
Проект фінансуватиметься за рахунок бюджетної підтримки Європейського Союзу. Загальний бюджет програми складає 1,5 млрд грн. Ним зможуть скористатися фермери, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь або які утримують від 3 до 100 корів...
В умовах воєнного стану громадський транспорт Бердичева продовжує здійснювати перевезення населення. Попри здорожчання та дефіцит пального, у місті вдалося зберегти вартість проїзду на довоєнному рівні – 8 грн. за одну поїздку. Це один із найнижчих тарифів серед райцентрів області. Дешевше проїзд коштує лише у Новоград-Волинському – 7 грн. за поїздку. Тоді як у Житомирі, Малині та Коростені один квиток коштує 10 грн. Для порівняння з іншими містами України – у Дрогобичі, наприклад, вартість квитка майже удвічі дорожча, аніж у Бердичеві -15 грн.
У місті продовжують діяти пільги на проїзд у громадському транспорті для окремих категорій населення. Не усі райцентри області змогли зберегти цю послугу. Так у м. Малині на час воєнного стану відмінено усі пільгові перевезення пасажирів на міському транспорті.
Від початку повномасштабної збройної агресії російської федерації Україна втратила 27 нафтобаз, зазнавши збитків приблизно на 227 млн доларів.
Про це свідчить аналіз, який здійснюється аналітичним підрозділом Київської школи економіки - KSE Institute, повідомляє Укрінформ.
«У поточних обрахунках додана оцінка KSE збитків від руйнувань та пошкоджень нафтобаз. Станом на 10 травня втрати від руйнувань 27 нафтобаз складають $227 млн», - ідеться в повідомленні...
Попри повномасштабну війну, яку Росія розв’язала проти України, вітчизняна банківська система залишається стійкою, наголошують у Нацбанку. Українські банки мають запас високоліквідних активів, щоб забезпечувати усі безготівкові рахунки українців та розраховуватися за депозитами населення. Банки працюють у звичному режимі у регіонах, де ситуація спокійна. Але є обмеження у містах, які зараз потерпають від ракетних обстрілів.
У Приватбанку розповіли, що наразі у них працюють 658 відділень та 5 218 банкоматів по всій Україні. Не працюють відділення, а також деякі банкомати у населених пунктах, де є загроза життю клієнтів та співробітників. Це міста, де тривають активні бойові дії...
З 1-го січня всі фізичні особи-підприємці, крім першої групи, повинні застосувати реєстратори розрахункових операцій, якщо вони отримують платежі готівкою або платіжними картками. За матеріалами телеканалу СК1.
Програмний РРО значно спрощує ведення бізнесу, адже вся інформація відправляється до ДПС автоматично. Тобто за допомогою смартфону зі встановленою спеціальною програмою можна, наприклад, відкрити зміну, формувати чеки та підсумкові звіти...
З 1 січня 2022 року в Україні фізичні особи-підприємці (ФОПи) повинні будуть використовувати реєстратори розрахункових операцій. Це можуть бути і звичайні касові апарати.
Зазначимо, що у законопроекті пропонувалося на рік відкласти впровадження реєстраторів на 1 січня 2023 року. Проте, незважаючи на акції протесту ФОПів, закон набуде чинності після Нового року.
Застосування РРО (реєстратор платіжних операцій) та ПРРO (програмний реєстратор платіжних операцій) поширюється на підприємців II-IV груп.
Зазначимо, що підприємці, які використовують у роботі модель B2B, цей закон не стосується...
Податкова знижка – це можливість громадянина повернути частину сплаченого загальнодержавного податку на доходи за певні послуги. Однак для її отримання витрати мають бути підтвердженні відповідними платіжними документами. За матеріалами телеканалу СК1.
«Податкова знижка буває різні. Вона може включати витрати за користування іпотечним кредитом, благодійні внески неприбутковим організаціям, витрати на навчання, дошкільні навчальні заклади, садочки, також оплата допоміжних репродуктивних технологій, і багато інших витрат, з якими можна ознайомитись, прочитавши статтю 166 Податкового кодексу України», — каже заступниця начальника ГУ ДПС у Житомирській області Алла Бех.
Для особи, яка поховала пенсіонера власним коштом, передбачене державне відшкодування витрат на похорони. Недоотримана пенсія померлого також виплачуватиметься.
Допомога на поховання пенсіонера
Особи, що здійснили поховання померлого пенсіонера власним коштом, можуть отримати допомогу від держави. Її розмір дорівнюватиме двом місячним пенсіям, яку на момент смерті отримував пенсіонер.
Для отримання такої допомоги, необхідно подати наступний пакет документів:..
Скільки складатиме тариф на послугу з постачання теплової енергії для мешканців бердичівської громади, бюджетних установ та інших споживачів… Яку ціну природного газу закладено у тарифах для населення, бюджету та решти… Про це говорили на зустрічі у Житомирі, що відбулася за участі очільників міст Житомирщини, їхніх профільних заступників та керівників теплопостачальних компаній. Головними темами зустрічі виступили входження в опалювальний сезон та Меморандум взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021-22 рр., укладений днями у Києві між Урядом, Офісом Президента, НАК «Нафтогаз України», Асоціацією міст України та Палатою місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад...
Після відкриття ринку землі з 1 червня 2021 року продати ділянку можна буде, навіть якщо вона перебуває в довгостроковій оренді у фермерів або агрохолдингів. Таке роз'яснення дав керуючий партнер юридичної компанії Winner Ігор Ясько.
«Більшість паїв в Україні перебувають у довгостроковій оренді, але все ж продати таку землю можна. Земля все одно знаходиться у власності людини, якій вона належить, навіть якщо її обробляє інший. Власник землі може розпоряджатися нею на свій розсуд», — пояснює юрист...
Українцям необхідно сплатити податок на нерухомість, квитанції на сплату мають прийти до 1 липня 2021 року. Упродовж двох місяців доведеться сплатити податок за ті будинки та квартири, які перевищують певну
Згідно з Податковим кодексом, якщо особа володіє квартирою понад 60 кв. м або будинком від 120 кв. м, то доведеться заплатити за «зайві» метри.
Якщо ж квитанція не надійшла до 1 липня, то варто звернутися у місцеве відділення податкової. Адже якщо затримати платіж до 30 днів, то доведеться сплатити 10% штрафу. У разі затримки понад 30 днів — штраф 20%. А якщо проігнорувати податок на нерухомість, то її взагалі можуть арештувати...
У червні клієнтам ТОВ «Житомиргаз Збут» не потрібно перейматися через ціни на газ. Адже від травня 2021 року всі побутові споживачі автоматично переведені на базову річну пропозицію постачальника, за умовами якої ціна на блакитне паливо не буде зростати увесь рік. Проте ТОВ «Житомиргаз Збут» пропонує своїм клієнтам тариф «Твій газ Рівномірний платіж», який допоможе зменшити зимові платежі за газ до 40%. Про це повідомляє пресслужба ТОВ «Житомиргаз Збут».
Переваги тарифу «Твій газ Рівномірний платіж»
У червні вартість газу в рамках тарифу «Твій газ Рівномірний платіж» залишається на рівні 7,99 грн за кубометр...
Аграрний міністр Лещенко вважає купівлю землі вигідною інвестицією
Земля після відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення стане для інвесторів більш привабливою за нерухомість. Таку думку в ефірі «Радіо НВ» висловив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.
Запуск ринку землі в Україні стартує 1 липня 2021 року, нагадав Лещенко. Він також відзначив, що вважає своїм головним завданням на посаді очільника Мінагрополітики забезпечення стабільного функціювання земельного ринку.
За податковим законодавством власники квартир та будинків в Україні зобов’язані один раз на рік сплачувати податок на нерухоме майно. Сума розраховується на кожен квадратний метр понад пільгової квадратури. Ставка встановлюється місцевими органами влади, але не перевищує 1,5% розміру мінімальної заробітної плати на початок звітного періоду. Але є законні способи знизити податкову ставку.
Способи економії на податку на нерухомість:
1). Купівля квартири в складчину. Якщо площа об’єкта перевищує пільгову квадратуру, ви можете купити його в складчину з іншим членом родини. Особливо зручно для дітей та батьків, подружжя. У такому випадку кожен з покупців отримує частку квартири...
У квітні 2021 року Кабміном заплановано підвищення тарифів на електроенергію. На думку експертів, найбільше відчують підвищення тарифів власники електричних котлів, у яких в платіжках понад 300 кВт.год у місяць. Глава комітету з питань житлово-комунального господарства Громадської ради Олег Поленко вважає, що підвищення тарифів пов'язані з боргами по зеленим тарифами, сума яких вже перевищила 15 мільярдів гривень. Також експерт упевнений, що з 1 квітня підвищать тарифи для абонентів, які використовують понад 300 кВт.год, тобто власники електричних котлів. За кожен наступний кіловат годину (після 300) доведеться платити 3,42 гривні.
Підвищення виплат викликане зростанням прожиткового мінімуму
В Україні від 1 грудня 2020 року зросте прожитковий мінімум, що передбачено державним бюджетом. Відповідно зростуть і прив'язані до нього виплати – зарплати (тарифні оклади), пенсії та державні допомоги.
Зокрема, від 1 грудня прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць зросте на 71 грн – від 2118 грн до 2189 грн.
У жовтні до Національного банку часто зверталися громадяни з питанням, чи залишається в обігу золотиста одногривнева монета.
Громадяни скаржилися на прикрі випадки, коли вони не змогли заплатити за товари чи послуги через те, що нібито Національний банк вилучив з обігу одногривневу золотисту монету. Національний банк відповідально заявляє – це не так, – повідомили в пресслужбі регулятора.
Усі золотисті одногривневі монети є законним засобом платежу. Ними можна вільно розрахуватися на території всієї України...
До уваги жителів міста, з 1 жовтня 2020 року в Україні монети номіналом 25 копійок та усі старі банкноти, уведені в обіг до 2003 року, перестали бути платіжним засобом.
Громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти вилучені з обігу гроші на монети та банкноти інших номіналів і зразків:
♦ в усіх українських банках – до 30 вересня 2021 року включно;
♦ у Національному банку та уповноважених банках – до 30 вересня 2023 року включно.
Національний банк України завершив перехід на оновлений банкнотно-монетний ряд гривні, який містить надійніші та захищеніші від підробок банкноти, забезпечує зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави. Для цього в обіг введено монети номіналом 5 та 10 гривень, які поступово замінять паперові банкноти. Водночас запроваджено оновлені банкноти номіналом 50 та 200 гривень з удосконаленою системою захисту, які своїм дизайном наслідують банкноти нового покоління гривні – номіналами 20, 100, 500 та 1000 гривень. Цими нововведеннями Національний банк завершить оптимізацію поточного номінального ряду гривні, яка тривала з 2014 року....