Співробітники Служби безпеки задокументували злочинне угруповання, яке привласнило мільйони із бюджету Бердичівської громади.
Ці гроші призначалися для повної біологічної очистки каналізаційних стічних вод районного центру.
За даними слідства, організував оборудку засновник місцевого товариства, із яким комунальне підприємство Бердичева уклало відповідну угоду «вартістю» 24 млн.
До оборудки фігурант залучив директора ТОВ, еколога та двох працівниць лабораторії.
Підрядники «виписали» договір «під себе» - особливо в частині контролю за своєю роботою.
Тож замість якісної очистки води зловмисники складали лише «правильні» протоколи вимірювань її хімічних показників – цим займалася власна лабораторія фірми та її керівник-засновник підприємства.
Житомирською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно трьох членів організованої групи за фактами перевезення, пересилання та зберігання з метою збуту, а також збуту наркотичних засобів в особливо великому розмірі (ч. 2 ст. 307, ч. 3 ст. 307 КК України).
Для вирощування конопель, а також налагодження усіх «виробничих» процесів з виготовлення наркотичного засобу, наркоділки використовували домоволодіння одного зі спільників на околиці села в Бердичівському районі.
Керував незаконною діяльністю 44-річний житель обласного центру, який надавав вказівки «підлеглим» щодо необхідної кількості «трави», яку треба підготувати та в подальшому відправляв Новою Поштою замовникам по всій Україні.
У вересні 2024 року правоохоронці заблокували канал постачання наркотиків до установи. Організував наркобізнес 36-річний так званий «смотрящий за установою», а як спільників залучив утриманців колонії, жителів Бердичева та Києва, а також працівника цієї колонії. Обвинувальний акт стосовно фігурантів скеровано до суду, їм загрожує до 15 років позбавлення волі.
За даними слідства, так званий «смотрящий за установою» контролював всі дії учасників злочинної організації, у тому числі фінансові операції. Вона мала дві відокремлені ланки: одна відповідала за поставки наркопакунків з Києва, інша – з Бердичева. За вказівкою лідера, спільники, які перебували на волі, маскували наркотики та психотропи у предметах загального вжитку, харчових продуктах та засобах гігієни, а після формування пакунків забезпечували доставку «товару» - канабіс та метадон - до замовників.
На вихідних до поліції звернулась 36-річна жителька м. Бердичева з заявою про ошуканство.
Вважаючи, що вона оформлює матеріальну допомогу через безвісне зникнення чоловіка, жінка втратила понад 20 тисяч гривень з особистого рахунку.
Про це повідомляє поліція Житомирської області.
«Як з’ясувалось, до заявниці зателефонувала незнайомка, яка назвалася військовослужбовицею. Вона повідомила, що займається питанням виплат родинам безвісно зниклих захисників. Співрозмовниця зазначила, що нібито для зарахування коштів потрібно мати «пустий» рахунок. Тож уточнивши суму наявних коштів, вона переконала жінку переказати власні заощадження за наданими нею реквізитами. Не запідозривши обману, потерпіла саме так і зробила, залишившись зі спустошеним рахунком», – йдеться у повідомленні.
Поліція затримала причетного до підпалу автомобіля у центрі Бердичева
Вночі 25 лютого до райвідділу поліції надійшло повідомлення про загоряння транспортного засобу «BMW X5» біля однієї з багатоповерхівок райцентру. Ймовірною причиною пожежі був підпал. Поліцейські встановили та затримали причетного. Проводиться досудове розслідування.
На місці події працювала слідчо-оперативна група Бердичівського райвідділу поліції та рятувальники. Вогнем було пошкоджено задню та бокову пасажирські частини автомобіля. За висновком працівників ДСНС ймовірною причиною загоряння автомобіля був підпал. Поліцейські вилучили слідову інформацію.
Встановлено, що автомобіль належить 30-річному містянину. За його свідченнями, до події могли бути причетними місцеві жителі, які у соціальній мережі натякали йому на неприємності...
За процесуального керівництва прокурора Житомирської обласної прокуратури місцевому жителю повідомлено про підозру у сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України порадами, вказівками та усуненням перешкод, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, (ч. 3 ст. 332 КК України)
Розслідуванням установлено, що злочин у сфері недоторканності державних кордонів, забезпечення мобілізації скоїв мешканець Житомира.
Він пропонував військовозобов’язаним упродовж одного-двох місяців організувати виготовлення документів про непридатність за станом здоров’я до служби у Збройних Силах України.
Надалі підозрюваний гарантував замовнику з фейковими документами сприяння у незаконному переправленні через кордон України, у тому числі на власному авто.
Вартість своїх послуг оцінив у 20 тис доларів США.
Встановлено, що аферисти телефонують до пенсіонерів та переконують, що їм буде сплачено відшкодування за придбані раніше медикаменти сумнівної якості. Надалі під приводом проведення «судового збору, страхового та ліцензійного платежів» видурюють у потерпілих гроші.
Днями в таку шахрайську пастку потрапив 58-річний житель Бердичівського району. Незнайомка, яка зателефонувала йому, розповіла про можливість отримати компенсацію за ліки, які чоловік придбав, повіривши рекламним оголошенням. Для правдоподібності вона навіть надіслала на месенджер заявника «матеріали кримінального провадження та судові рішення». Співрозмовниця вказала, що для здійснення нарахувань, необхідно сплатити відповідні збори.
У вересні минулого року двоє підприємців з Київщини та Одещини організували вирубку цінних порід дерев у лісовому масиві, що на Ружинщині. За вчинене чоловікам може загрожувати від 5 до 7 років позбавлення волі.
Під час досудового розслідування слідчі встановили, що ділки, не маючи жодного дозвільного документа, організували нелегальну порубку дерев. Вони залучили до робіт трьох найманих працівників і надали їм бензопили та спецтехніку. Чоловіки, не підозрюючи про незаконність таких дій, валили вказані їм дерева, перерізали на колоди та завантажували на транспортні засоби.
З проханнями підписати звернення про присвоєння звань Героїв, розв'язання важливих соціальних питань або ж проголосувати у конкурсі нині переповнений інтернет-простір. Користувачі соціальних мереж без роздумів переходять за прикріпленим посиланням та авторизуються, щоб поставити підпис. Однак цим моментом можуть скористатися шахраї.
Днями жителька Любарської громади побачила у соціальній мережі прохання про підписання петиції щодо присвоєння звання Героя полеглому військовослужбовцю. Жінка перейшла за посиланням та на сайті, схожому на офіційний, обрала ідентифікацію банку як спосіб підпису. Одразу після переходу у мобільний банківський додаток їй надійшло sms-повідомлення з кодом для верифікації. Однак після введення пароля процес «підписання» раптово завершився.
Сподіваючись отримати грошову допомогу від держави, жителька Ружинщини втратила понад 11 тисяч гривень. Встановлено, що посилання для отримання виплат, знайдене нею в Інтернет-мережі, було фішинговим.
Як встановили поліцейські, заявниця вважала, що реєструється для отримання соціальної допомоги від держави «Тепла зима». Для цього вона перейшла за посиланням та через банківський додаток підтвердила авторизацію на підробленому сайті. Таким чином аферисти заволоділи всіма заощадженнями з рахунку жінки.
За фактом шахрайства (ст. 190 КК України) слідчі Бердичівського райвідділу поліції розпочали кримінальне провадження. Нині правоохоронці встановлюють причетних до злочину.
Водночас поліція закликає громадян дотримуватися правил інформаційної безпеки:
Правоохоронці вкотре застерігають громадян від надмірної довірливості, особливо під час здійснення передоплати за товари. На жаль, днями у тенета ошуканців потрапив 58-річний підприємець, який планував придбати мінеральні добрива.
Звернувшись до Бердичівського райвідділу поліції чоловік розповів, що до нього зателефонував нібито менеджер агрофірми з продажу добрив для сільського господарства. Він запропонував придбати товар за помірними цінами. Співрозмовник навіть надіслав на електронну пошту підприємця підтверджуючі документи про якість товару та договір купівлі-продажу.
26 січня до поліції надійшло повідомлення про виявлення на одній із вулиць міста пошкодженого пожежею легковика. Поліцейські встановили та затримали двох причетних до цієї події. Розпочато досудове розслідування.
На місці події працювала слідчо-оперативна група Бердичівського райвідділу поліції та рятувальники. Транспортний засіб був практично знищений вогнем. Працівники ДСНС зазначили, що ймовірною причиною загоряння автомобіля став підпал. Поліцейські вилучили слідову інформацію.
Встановлено, що «Daewoo Lanos» належить 32-річному містянину. Напередодні ввечері між ним та компанією молодиків неподалік місцевого кафе стався словесний конфлікт, який переріс у бійку. Нападники витягнули потерпілого з автомобіля та поїхали ним геть. Зупинившись на околиці міста, вони облили транспортний засіб легкозаймистою речовиною та підпалили.
Слідчі та кіберполіцейські встановили, що злочинну схему з отримання доступу до банківських рахунків громадян організував 17-річний житель м. Бердичева, залучивши двох однолітків - житомирян. Вони ошукали жителів різних областей України, завдавши їм збитків на загальну суму майже 1,2 мільйона гривень. Наприкінці травня правоохоронці припинили діяльність злочинної групи.
Досудовим розслідуванням встановлено, що спільники розсилали у застосунках «Facebook Messenger» та «Viber» пропозиції щодо можливості отримання фінансової допомоги. У повідомленнях містилось посилання на фішинговий сайт, що імітував банківський ресурс. Переходячи за ними, користувачі вводили свої логіни та паролі для доступу до фінансових рахунків.
Такі дані одразу ставали доступними юнакам, які надалі авторизувалися та отримували можливість безконтактної оплати чужими картками. Співучасники здійснювали купівлю вартісних мобільних телефонів, інших товарів у Бердичеві та Житомирі, а подекуди отримували готівку через каси супермаркетів. Придбані гаджети вони продавали.
Нагадаємо, наприкінці листопада поліцейські виявили у підозрілого парубка понад три десятки пакуночків з різним вмістом. Експертні висновки підтвердили наявність у них особливо небезпечних психотропних речовин – PVP-солі, амфетаміну та канабісу. Встановлено, що хлопець займався поширенням заборонених речовин.
Під час досудового розслідування фігурант розповів, що займався «кур’єрською роботою», запропонованою йому в одному з месенджерів. Його завдання полягало у розкладанні у сховках «товару», фіксації геолокації кожного та координуванні покупців через месенджер, аби ті могли забрати свої замовлення.
23 грудня, на підставі зібраних доказів та досліджень, слідчі Бердичівського райвідділу поліції за погодженням з окружною прокуратурою ознайомили підозрюваного з обвинувальним актом. Нині матеріали кримінального провадження скеровано до суду.
3 грудня в квартирі будинку, розташованого на околиці м. Бердичева, було виявлено тіло 53-річного господаря з ознаками насильницької смерті. Також зник автомобіль чоловіка. Менш ніж за добу поліцейські встановили причетність до тяжких злочинів трьох жителів райцентру.
На місці події працювали слідчо-оперативні групи ГУНП в Житомирській області та Бердичівського райвідділу поліції, оперативники Управління карного розшуку та кінологи, інші підрозділи поліції області.
Правоохоронці виявили в оселі явні ознаки боротьби та пошуків цінностей, вилучили речові докази, опитали місцевих жителів та провели низку інших слідчо-розшукових заходів.
У результаті вже наступного дня поліцейські провели затримання трьох підозрюваних: 37-річного та двох 33-річних місцевих жителів. За місцем проживання старшого з них виявили викрадений автомобіль «ВАЗ 217230».
Попередньо встановлено, що ввечері 2 грудня чоловіки вирішили здійснити напад, аби відібрати гроші та автомобіль у потерпілого. Двоє зайшли до його квартири, а ще один спільник у цей час залишився неподалік для спостереження за навколишньою обстановкою.
Житель м. Житомира обіцяв військовозобов’язаному допомогти потрапити на службу до тилового підрозділу ЗСУ. Для цього вимагав винагороду, що нібито призначалась для посадовців ВЛК. Під час отримання неправомірної вигоди його затримали правоохоронці.
Протиправну діяльність 53-річного військовослужбовця викрили слідчі слідчого управління за оперативного супроводу працівників відділу міграційної поліції Головного управління Нацполіції області, спільно з 9-м прикордонним загоном ДПСУ.
Поліцейські встановили, що фігурант вимагав від чоловіка призовного віку кошти за сприяння в оформленні обмеженої придатності до військової служби. Також він обіцяв допомогти йому працевлаштуватися на одну з вакантних посад у військовій частині, що не передбачає залучення до виконання завдань у зоні бойових дій. «Рекрутер» гарантував позитивний результат, адже, за його словами, мав знайомства серед членів військово-лікарської комісії обласного ТЦК та СП.
Жителька Ружинщини потрапили у поширену злодійську пастку під час онлайн-торгів: перейшла за фішинговим посиланням на підроблений ресурс та вказала там інформацію щодо свого банківського рахунку.
Поліцейські встановили, що 37-річна заявниця розмістила оголошення про продаж книг на спеціалізованому сайті. Їй у месенджер написала жінка, яка нібито хотіла придбати товар та надіслала посилання «для підтвердження оплати». Результатом стала втрата потерпілою 5 тисяч гривень з фінансового рахунку.
За цим фактом слідчі Бердичівського районного відділу поліції проводять розслідування за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Водночас поліція нагадує про правила безпеки під час онлайн-торгівлі:..
Повідомлення про незаконне заволодіння транспортним засобом «Skoda Fabia» надійшло до поліції у середині листопада. Оперативники кримінальної поліції Бердичівського райвідділу встановили причетного до злочину та розшукали викрадену автівку.
Як з’ясувалося, 36-річна власниця залишила автомобіль на узбіччі дороги неподалік райцентру через нестачу пального. Коли жінка повернулася за кілька днів, автівки вже не було.
Правоохоронці визначили можливий маршрут руху легковика та розшукали причетного. Вони встановили, що 44-річний житель Вінниччини відбуксирував транспортний засіб до свого місця проживання. Тож чуже авто поліцейські у нього вилучили.
До поліції звернувся представник поштової компанії з одного з відділень у райцентрі. Він повідомив, що наприкінці вересня отримувач посилки ймовірно замінив її вміст, привласнивши вартісний мобільний телефон.
Правоохоронці встановили, що покупець після огляду товару відмовився від замовлення та повернув посилку. Проте згодом продавець виявив, що повернутий гаджет у відправленні підмінено. Збитки становлять близько 50 тисяч гривень.
Оперативники кримінальної поліції Бердичівського райвідділу опитали можливих очевидців події та переглянули записи з камер відеонагляду. У результаті встановили, що до правопорушення може бути причетним 32-річний житель Житомирського району. Чоловіка розшукали, він визнав свою провину. Мобільний телефон, який він привласнив, вилучили.