За інформацією регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» станом на 01 жовтня через недотримання правил безпеки на об’єктах залізниці травмувалися 102 громадянина України, серед яких 70 загинули. Ще 6 осіб постраждали від ураження електрострумом, з них двоє — зі смертельним наслідком. Серед травмованих дев’ятеро дітей віком до 16 років, п’ятеро з яких, на жаль, загинули. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, кількість випадків травмувань збільшилася на 34,2%, а смертельних випадків — на 37,2%.
Із загальної кількості травмованих у 2024 році громадян, в межах Житомирської області отримали травми різного ступеня тяжкості 8 громадян, з яких 5 осіб зі смертельним наслідком.
Більше не потрібно особисто відвідувати Пенсійний фонд, щоб подати документи для оформлення житлової субсидії. Усе можна зробити онлайн, не виходячи з дому, завдяки зручним цифровим платформам.
Як подати документи онлайн:
1. Через портал «Дія» – один з найпростіших та найшвидших способів детальну інструкцію дивіться – ТУТ.
2. Через вебпортал Пенсійного фонду України – за допомогою онлайн-кабінету за посиланням.
3. Через мобільний додаток Пенсійного фонду України – зручний варіант для користувачів смартфонів.
Переведення годинника на зимовий час традиційно відбувається в останню неділю жовтня. Цього року це випадає на 27 жовтня. Отже, в українців є трошки часу, аби підготуватися до цієї зміни.
Коли та куди будемо крутити стрілки годинника
Перехід на зимовий час відбудеться у наступну неділю, 27 жовтня. Годинники потрібно перевести на 1 годину назад о 04:00 годині ранку. Усі електронні прилади, які підключені до мережі, переведуть час самостійно. Вручну потрібно буде перевести тільки старі мобільні телефони та механічні годинники.
З настанням осені на Житомирщині активно розпочався сезон збору грибів, що приносить не тільки радість від тихого полювання, але й потенційні ризики. Гриби є специфічним продуктом, і неправильне їх споживання може призвести до отруєнь. Тому важливо пам’ятати про основні правила безпеки під час збору та підготовки грибів до споживання.
Гриби містять значну кількість азотистих речовин, таких як білки, а також жири, вуглеводи, вітаміни (В1, РР) та мінерали (зокрема фосфор). Однак клітковина хітин, що входить до їхнього складу, погано перетравлюється в шлунково-кишковому тракті, тому гриби вважають важкою їжею. Тож підходити до їх збору та приготування потрібно з особливою обережністю.
Ми звернулися за порадами до начальника відділу санепіднагляду Держпродспоживслужби області Ірини Загородньої та біолога Марини Швець, які розповіли, як правильно збирати та споживати гриби, щоб уникнути отруєнь.
Під час знеструмлень якість мобільного зв`язку та інтернету може погіршуватись, тому нагадуємо поради, як залишатися на зв’язку та мати доступ до інтернету під час знеструмлень. План дій в нас незмінний:
- завантажте Мапу Пунктів незламності в застосунку ДІЯ. Завдяки мапі ви зможете знайти адресу найближчого до вас пункту незламності, в якому можна зарядити телефон та підключитися до інтернету. Завантажити мапу можна тільки тоді, коли у вас буде інтернет...
Уже в цю неділю розпочнеться перший день осені, а це означає, що початок опалювального сезону – зовсім близько. Тож саме час виконати заходи, що є запорукою безпечного проходження опалювального сезону.
Фахівці Житомирської філії “Газмережі” рекомендують дотримуватись правил безпеки та виконати кроки, що допоможуть підготуватися до холодів:..
15 областей постраждали від масованої ракетної атаки, держава-терорист випустила десятки ракет та БпЛА. Всі по цивільних обʼєктах. Особливо постраждала енергетична інфраструктура.
Якщо у вашій області введено екстрені відключення — знаходьте найближчий Пункт незламності за кілька кліків у Дії. Також у застосунку можете знайти укриття.
Якщо ваше житло постраждало від обстрілу — подавайтеся на єВідновлення, а також заповнюйте заяву в Міжнародний реєстр збитків. Навіщо це потрібно, розповідали тут: https://t.me/diia_gov/4414
Якщо не можете вгамувати лють — конвертуйте її в донати на дрони та на військові облігації. Зробіть це просто з головного екрана Дії.
Трьох жителів обласного центру слідчі поліції підозрюють у хабарництві. Керівники коледжу, які водночас були членами приймальної комісії для вступу на навчання, вимагали та одержали гроші за зарахування на денну форму військовозобов’язаного абітурієнта.
Поліцейські встановили, що у липні 32-річний житомирянин звернувся до житомирського коледжу щодо вступу. Здобуття вищої освіти на денній формі давало можливість студенту уникнути мобілізації до лав ЗСУ. Завідувач навчальної практики закладу, усвідомлюючи таку зацікавленість, пообіцяв чоловікові посприяти у безперешкодному вступі.
Надалі освітянин відвів абітурієнта до кабінету директора коледжу. Керівник закладу у присутності свого заступника повідомив, що посприяє вступнику. Однак, аби навчатися та отримати бажану відстрочку від призову, він має сплатити 1000 доларів. Майбутній студент зобов’язувався передати «подяку» через заступника директора...
З нагоди Дня молоді міський голова Сергій Орлюк та начальниця управління освіти і науки Валентина Адаменко зустрілися з випускниками місцевих ліцеїв та гімназій, які склали Національний мультипредметний тест (НМТ) на 200 балів:
Олександрою Кукурудзою (БМГГ № 2, українська мова);
Діаною Бобрович (БМГГ № 2, українська література);
Тепер військово-обліковий документ з Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів можна отримати на порталі Дія — без візитів до установ та черг. Документ має таку саму юридичну силу, як паперовий, тож використовуйте його в будь-яких життєвих обставинах — від працевлаштування до проходження перевірки на блокпості. Про це інформують у Житомирській ОВА.
На документі є QR-код — за ним перевірятимуть дійсність документа та інформацію з реєстру Оберіг, наприклад про бронювання. Документ сформується, якщо в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів є вся необхідна інформація про людину.
Згідно з Законом України №1978-XI, з 11 липня 2024 року заборонено продаж ароматизованих сигарет, тютюну для самокруток, електронних сигарет та рідин для них, а також сигаретних упаковок з неправильним маркуванням.
Закон набув чинності ще 11 липня 2023 року. Він давав рік для того, щоб продати залишки продукції. Від сьогодні ж продаж цих виробів заборонено.
Крім цього, заборонено низку добавок (наприклад, вітаміни) до тютюнових виробів та е-сигарет, які могли вводити споживачів в оману щодо наслідків вживання цих виробів.
Закон також регулює вимоги до складу рідин для електронних сигарет і звітності виробників та дистриб’юторів тютюнових виробів та е-сигарет.
На час воєнного стану для забезпечення безперебійної роботи органів державної влади та місцевого самоврядування, а також критично важливих підприємств Уряд запровадив систему бронювання. Вона дозволяє ключовим працівникам отримати бронювання.
Алгоритм бронювання за списками військовозобов’язаних (Порядок № 76)
В Україні з 2024-го поновили обов'язковий техогляд газового обладнання в квартирах та будинках. При тому бригади від представників газових компаній також виявляють порушення, за які одразу ж відключають від газу. Серед такого порушення може бути, наприклад, демонтаж стіни між кімнатами з порушенням проєкту в результаті чого спальне місце не відокремлено стіною від газового обладнання.
Як йдеться в повідомленні Державної служби України з питань праці, підлягає відключенню від системи газопостачання обладнання житлових і громадських будинків із встановленням заглушки за умови:..
В області проводяться щорічні оперативно-профілактичні заходи, спрямованих на виявлення та знищення незаконних посівів нарковмісних рослин, документування злочинної діяльності та осіб, причетних до неї, а також фактів порушення чинного законодавства суб’єктами, які займаються легальним культивуванням нарковмісних рослин.
Слід пам’ятати, що мак та коноплі є сировинною базою для виготовлення наркотичних речовин. Відтак державою врегульовано питання щодо посівів цих рослин для харчових та промислових потреб. Зокрема, законодавством визначено, що посів таких рослин у приватних господарствах є незаконним.
Тож під час повсякденної діяльності поліцейські, окрім роз’яснювальної роботи, звертають увагу на городину, що виростає на присадибних ділянках жителів області та на полях агропідприємств.
З 1 липня на державних дорогах Житомирщини діятимуть обмеження для вантажівок. Про це з посиланням на Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України інформують у Житомирській ОВА.
Сезонні обмеження вводяться з метою збереження автомобільних доріг від руйнувань на період спеки.
Цього вимагають Закони України «Про дорожній рух» та «Про автомобільні дороги» та постанова КМУ № 879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування».
З 1 липня вантажівкам заборонено рухатися при температурі повітря більше +28 градусів за Цельсієм...
На базі обласного центру соціальних служб організована робота служби безоплатної психологічної допомоги «Телефон Довіри».
Зверніть увагу, що робота телефону довіри є конфіденційною та анонімною, тому ви можете бути впевнені у збереженні причини вашого звернення.
Якщо ви або хтось з вашого оточення потребуєте психологічної підтримки, звертайтеся до «Телефону Довіри» – це простий та ефективний спосіб отримати необхідну допомогу. Враховуючи інтенсивність розвитку інформаційних технологій, дистанційна форма взаємодії з психологом стає доступною та більш актуальною.
Телефон довіри працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 17:00. Обідня перерва з 13:00 до 14:00.
Скоро свідоцтва про народження дитини, шлюб, розлучення та зміну імені у Дії підтягуватимуться автоматично.
Достатньо авторизуватися в застосунку — і вони з’являться серед переліку документів в обох партнерів чи батьків дитини. Тож не доведеться носити із собою паперові свідоцтва чи тривожитися, що забули або загубили. Документи в Дії завжди під рукою.
Свідоцтва про шлюб / розлучення, зміну імені знадобляться, коли влаштовуєтесь на роботу, підтверджуєте зміну прізвища або оформлюєте пільги. Про народження дитини — при влаштуванні в садочок чи школу, оформленні закордонного паспорта або пільг.
Розпочала роботу консультативна телефонна гаряча лінія МОН та чат-бот для запитань про вступ 2024. Якщо ви маєте запитання – звертайтеся на гарячу лінію МОН за номером 0 (800) 50-45-70, або пишіть на пошту – vstup2024@mon.gov.ua.
Важливо: отримати консультацію можна з понеділка до четверга з 09:00 до 17:00, та в п’ятницю з 09:00 до 16:45.
Також на сайті МОН працює чат-бот для допомоги вступникам. Консультації в сервісі доступні з понеділка по четвер з 09:00 до 17:00. У п’ятницю з 09:00 до 16:00.
Зверніть увагу, що мова чат-бота відображатиметься саме мовою налаштування вашого браузера.