|Городские новости|Форум|Бердичевский Чат|Предприятия города|Фотогалерея|Связь с администрацией|Видео Бердичева |Курси Валют|Гороскоп|Онлайн Радио|
События по категориям
Все новости
   • Город
   • Область
   • Культура
   • Общество, экономика
   • Бизнес
   • Спорт
   • Политика
   • Происшествия
   • Криминал
   • Другое


Поиск   
Архив новостей
«    Апрель 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 



Новости Бердичева и области
Бердичів отримав ще одного кандидата
  / добавлено: 15 сентября 2014  
 

15 вересня — знаковий день у нинішньому дочасному виборчому процесі. Згідно із календарним планом, затвердженим ЦВК, цього дня завершується процес висування кандидатів у народні депутати від політичних партій І хоча критичною позначкою є час у 23.59 15 вересня, нині особливої активності від партій не спостерігається. Принаймні, хоча у останні дні чимало партій і провели свої з’їзди, на котрих висунули кандидатів як по списку, так і мажоритарників, на офіційному сайті ЦВК станом 12.50 15 вересня відомості про кандидатів, практично, відсутні.


еще никто не голосовал
Цей день в історії Бердичева
  / добавлено: 15 сентября 2014  
 
2011 р. — у переддень професійного свята в Бердичеві відбулось відкриття оновленої пожежної частини по вулиці Красіна: пожежний пост на Красіна реорганізовано в 4-у державну пожежну частину Бердичівського районного відділу МНС. В урочистій церемонії відкриття взяли участь міський голова Василь Мазур, начальник відділу по роботі з персоналом та організаційно-штатної роботи Людмила Павлюк, начальник бердичівського районного відділу МНС Ігор Шевчук. Відбулось перерізання червоної стрічки і міський голова вручив Ігорю Степанову, начальнику ДПЧ №4, символічний ключ від оновленої частини.
2009 р. — у Посольстві Німеччини у Києві відбулась українська прем’єра документального фільму "Бердичів" про Голокост у нашому місті. Показ фільму був приурочений до 68-ї річниці Бердичівської трагедії. Цей фільм – частина роботи влади Німеччини по збереженню пам'яті про Голокост європейського єврейства. Автор фільму – німецький режисер Томас Верніке – у грудні 2007 року побував у Бердичеві та Радянському, де зустрівся з євреями, що пережили Голокост – Михайлом Ваншельбоймом, Ідою Берзон, Беллою Рейнсдорф, Ісаком Бакмаевим, а також зі свідками тих подій – Надією Гончарук, Оленою Латик та іншими.
2001 р. — міськрайонна газета "Земля Бердичівська" оголосила конкурс серед своїх читачів на право потрапити до Бердичівської книги рекордів Гіннеса. На конкурс редакція приймає курйозні випадки, унікальні знахідки, цікаві події, що сталися на Бердичівщині. Першим претендентом до внесення у книгу став учень 5-го класу загальноосвітньої школи №4 Костянтин Мороз, який знайшов величезного їстівного гриба.
1997 р. — у висвяченому Свято-Преображенському храмі Української Православної Церкви Київського Патріархату, що розміщений на вулиці Червоній, 28, відбулась перша Служба Божа. Під час першого богослужіння, на яке зібралося чимало мешканців міста переважно похилого віку, бажаючі мали змогу сповідатися й причаститися.
1991 р. — вперше за п’ятдесят років у Бердичеві відбулась заупокійна відправа на місці розташування єврейського гетто, звідки у вересні 1941 року пішли у небуття біля 30 тисяч євреїв Бердичева та округи. Траурний мітинг пройшов на вулиці Миру, яку від магазину "Валентина" до міського ринку заполонили тисячі бердичівлян. Слово перед мікрофоном взяли родичі тих, хто загинув у вересні сорок першого, виступили й ті, кому вдалося врятуватись завдяки допомозі простих людей. Траурний молебень відправив рабин, який прибув з Нью-Сквири (США). По завершенні мітингу учасники колоною рушили до фортеці, на території якої знаходиться братська могила. Попереду колони майоріли державний червоно-синій прапор України, прапор Ізраїлю та, як ознака нового часу, жовто-блакитний прапор. На братській могилі слова промови виголосили настоятель Свято-Миколаївської церкви отець Григорій та член міської єврейської общини Михайло Вінер.
1941 р. — в ніч з 14 на 15 вересня район єврейського гетто біля Яток був оточений окупаційними військами та поліцією. На світанку спеціальна зондеркоманда айнзацгрупи "С" спільно з поліцаями увірвались до гетто і почали виганяти людей на базарну площу. Немічних хворих і слабких, в основному стариків і дітей, вантажили на 3- та 5-тонні автомашини, інших гнали великими партіями пішки до місць страти. Щоб заглушити крики й плач приречених, під час розстрілу весь день над місцями страти кружляли чотири німецькі літаки. Всього цього дня було страчено 18640 мирних жителів. Бердичівська трагедія вересня 1941 року – перший масовий геноцид єврейського населення, здійснений гітлерівцями в Європі й Радянському Союзі. У 1983 році на правому боці дороги, що веде з Бердичева на Райгородок, встановлено пам'ятний знак – вертикальну стелу з граніту. У 1987 році в п'яти місцях масових поховань також встановлено меморіальні знаки. У Бердичеві на місці, де знаходилось єврейське гетто, у 1999 році встановлено пам'ятний знак з присвятним написом на українській мові та івриті: "В цьому районі в 1941 р. було розташоване єврейське гетто. Звідси пішли у вічність 30 000 євреїв м. Бердичева, розстріляних фашистами".
1938 р. — у селі Яремичі Старокостянтинівського району на Хмельниччині народилася Поліна Іванівна Соболь – інженер, педагог, партійний функціонер. Свою діяльність у Бердичеві Поліна Іванівна розпочала у 1963 році викладачем в училищі механізації сільського господарства №3 (Трикутник), у 1971 році запрошена до роботи у міський комітет Комуністичної партії завідуючою ідеологічним відділом. Секретар, а згодом другий секретар з питань промисловості міськкому Компартії України, Поліна Соболь займалася питаннями промисловості, будівництва, транспорту і зв'язку. Вісім років – з грудня 1985 року по листопад 1993 року – вона працює директором Бердичівського машинобудівного технікуму. За роки активної діяльності Поліна Соболь шість разів обиралася депутатом Бердичівської міської ради. Під час своєї останньої каденції вона була, так би мовити, старійшиною депутатського корпусу міської ради п’ятого скликання, очолювала комісію з питань охорони здоров'я, екології та соціального захисту населення міста. За багаторічну сумлінну працю на благо територіальної громади міста Бердичева, активну депутатську діяльність 16 липня 2008 року Поліні Іванівні Соболь присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева".
1923 р. — у селі Красносілка нині Олександрівського району Кіровоградській області народився Коваленко Веніамін Дмитрович – педагог, учасник Великої Вітчизняної війни. З початком війни Веніамін Коваленко проходить скорочений курс військового училища, після закінчення якого отримує спеціальність офіцера-зв’язківця. У грудні 1943 року – січні 1944 року командир штабного взводу 338-о гвардійського стрілецького полку 117-ї гвардійської стрілецької дивізії технік-лейтенант Веніамін Коваленко приймає участь у звільненні Бердичева від німецьких загарбників. По війні Веніамін Коваленко працює народним суддею у Бердичеві, з 1954 по 1958 рік – вчителем фізики у середній школі села Половецьке Бердичівського району, з 1958 року – штатним викладачем з математики та електротехніки у Бердичівському другому ремісничому училищі (нині ПТУ №4). Розглянувши звернення міської ради ветеранів від 3 квітня 2000 року та ради ветеранів 17-ї Києво-Житомирської артилерійської дивізії від 3 січня 2000 р., враховуючи особисті мужність і героїзм, проявлені при звільненні міста Бердичева від фашистських загарбників у грудні 1943 – січні 1944 року, трудовий внесок у відбудову зруйнованого війною господарства, велику військово-патріотичну роботу, безпосередню участь у вихованні дітей та молоді та з нагоди 55-річчя Великої Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками, рішенням Бердичівського міськвиконкому за №270 від 25 квітня 2000 року Коваленко Веніаміну Дмитровичу присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева".
1914 р. — в селі Студене нині Ілекського району Оренбурзької області (Росія) народився Петро Іванович Орєхов (1914-1981) – танкіст, командир танкового батальйону, який у складі 44-ї гвардійської танкової бригади у січні 1944 року прийняв участь у визволенні Бердичева від німецько-фашистських загарбників. За героїзм, проявлений у боях за наше місто Указом Президії Верховної Ради СРСР від 10 січня 1944 року Петру Івановичу Орєхову присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордену Леніна і медалі "Золота Зірка" (№4084). У 1969 році з нагоди 25-ї річниці звільнення Бердичева від німецько-фашистських загарбників Петру Орєхову присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева".
1904 р. — поліції міста Бердичева вдалося вислідити типографію соціал-демократичної групи, що нелегально діяла у місті. В ніч на 15 вересня типографію було розгромлено. Під час обшуку на квартирі, де розміщувалась типографія, агенти охранки виявили більше одного пуда типографських шрифтів, біля 1600 екземплярів прокламацій соціал-демократичної групи, іншу нелегальну літературу.
http://my.berdychiv.in.ua/

еще никто не голосовал
Анжеліка та її команда: з ким Лабунська йде на вибори
  / добавлено: 11 сентября 2014  
 
У журналістиці не прийнято писати чи говорити від першої особи. Тим не менше, цей матеріал я пишу не як журналіст, а як звичайний виборець. Тож і звертаюся від першої особи (згідно норм української мови) до іншої першої особи (згідно політичного розкладу) — народного депутата України по 63-му виборчому окрузі Анжеліки Лабунської.

Рейтинг статьи: Отлично
Двое военнослужащих из бердичевской бригады освобождены из плена боевиков
  / добавлено: 11 сентября 2014  
 
Житомир.info: Двое военнослужащих из бердичевской бригады освобождены из плена боевиковВ результате переговоров из плена боевиков на Донбассе вышли еще 20 человек, в их чиле - военнослужащие 26-й бригады из Бердичева Житомирской области.
Об этом 11 сентября сообщил заместитель главы Днепропетровской областной госадминистрации Борис Филатов в своем  Facebook.

Рейтинг статьи: Отлично

Шановні бердичівляни та гості міста!
  / добавлено: 11 сентября 2014  
 

На вшанування пам’яті тисяч безвинних жертв Великої Вітчизняної війни,
15 вересня об 11:00 год.,
біля пам’ятного знака жертвам Холокосту по вул. Молодогвардійській,
відбудеться мітинг-реквієм пам’яті жертв масових розстрілів євреїв фашистами
та покладання квітів до пам’ятних місць.

Запрошуємо усіх до участі.


еще никто не голосовал
Цей день в історії Бердичева
  / добавлено: 11 сентября 2014  
 
2009 р. — на площі перед міським Палацом культури пройшли XVI Міжнародні змагання зі стрибків у висоту "VI Меморіал В. Лонського". Як завжди, на турнір прибули спортсмени з України, Росії, Білорусії та Ізраїлю. Серед них були чемпіон світу-2005 Юрій Крімаренко та чемпіон світу-2009 серед юніорів Дмитро Кройтер, який також є в деякій мірі вихованцем бердичівської школи, оскільки його тренер Анатолій Шафран сам є вихованцем Віталія Лонського. У жіночій програмі перемогла бердичівлянка Наталія Гапчук з результатом 192 см, друге місце у Вікторії Стьопиної – 190 см., третє – Оксана Окунева – 183 см. У чоловіків перше місце посів Віктор Шаповал (Вінниця) – 234 см., друге місце – Дмитро Дем’янюк (Львів) – 230 см. Третє місце поділили Олександр Шустов (Москва) та Олексій Нартов (Харків) – 225 см. Детальніше...
2004 р. — на площі біля міського Палацу культури відбулися Міжнародні змагання зі стрибків у висоту "І Меморіал Віталія Лонського". Перед початком змагань виступив міський голова Василь Мазур, який привітав спортсменів з Днем фізкультури і спорту та запропонував хвилиною мовчання вшанувати засновника цих змагань зі стрибків у висоту Заслуженого тренера СРСР та України Віталія Олексійовича Лонського. Вперше турнір проходив без участі Віталія Олексійовича, який помер навесні, 20 квітня. І вперше на турнір не приїхав жоден зарубіжний спортсмен, адже саме участь російських, білоруських, польських, ізраїльських стрибунів створювала на турнірі неповторну напругу суперництва. За результатами змагань перемогу серед жінок отримала чемпіонка світу серед юніорок Ірина Коваленко (Біла Церква) з результатом 185 см. Серед чоловіків перемогу здобув Андрій Соколовський (Вінниця) з результатом 228 см.
2003 р. — у місті Реау (Баварія, Німеччина), відбулось урочисте відкриття персональної виставки бердичівського художника Григорія Федоровича Положевця під назвою "Через мистецтво – до сердець". На огляд відвідувачів було представлено 40 робіт майстра, виконаних в техніці олія, акварель, олівець. Це вже друга персональна виставка в житті Григорія Федоровича, перша пройшла у 1995 році також у виставковій залі центральної ощадної каси міста Реау.
http://my.berdychiv.in.ua/

еще никто не голосовал
Ъердичевский лес: Открытое письмо эльфа ВаШингтона орку неВитБеру
  / добавлено: 10 сентября 2014  
 
Шолом тебе, счетчик случайностей, и невдалый кум Самого повелителя Мордора Ъердичевского леса, уважаемый сам себя орк неВитБер. Голубиная почта принесла в наше дупло твое письмо, выцарапанное ногтем на засохшей какашке буйвола. В нем ты жалуешься на Судьбу и пытаешься понять смысл любви и ненависти, обвиняешь Духов в несправедливости, и считаешь, что тебя хотят заставить молчать с помощью заклинаний «Украинская армия» и «Прокуратура, раз, два, три, сюда ходи». После прочтения твоего письма печаль осени пришла в мое сердце. И хотя являюсь я сторонником научной теории, что только меч Громовержец, пропущенный через грудную клерку орка, поможет стать орку на сторону Света, хочу объяснить тебе твои орчьи проблемы, да достигнут они твоего седалищного мозга и зажгут лучину истины.


еще никто не голосовал
Генерала Литвина обвинили в измене, которая привела к массовой гибели под Иловайском
  / добавлено: 10 сентября 2014  
 
Генерала Литвина обвинили в измене, которая привела к массовой гибели под ИловайскомСеменченко и Береза назвали изменника, виновного в трагедии под Иловайском, где погибли не менее 200 украинских военных.
Командир батальона «Днепр» Юрий Береза главной причиной окружения в Иловайске назвал измену командующего сектора «Д» генерала Литвина.

еще никто не голосовал
В Бердичеві собаки допомагали збирати кошти для бійців АТО
  / добавлено: 10 сентября 2014  
 
Uf8ApnUfzxMgolНа початку осені, в Бердичеві традиційно проходить всеукраїнська виставка собак, організаторами якої виступають члени Бердичівського осередку КСУ на чолі з головою Нелею Бишко. Цього року в місто завітали понад п’ять сотень породистих собак та їхніх власників з усієї України. Крім того, проходили монопородні виставки: Бігль, Бульдог, Американський Кокер Спанієль, Китайський Чубатий Собака, Ши-тцу.

еще никто не голосовал
«Крылья Феникса» везут на войну первый джип для 26 артиллерийской бригады
  / добавлено: 10 сентября 2014  
 
Бердичевские «Крылья Феникса» в своем порыве «Вижу цель, препятствий не вижу» являются полным аналогом своего гуру, советника президента Украины Юрия Бирюкова. Такие самоотверженные, с космическими заданиями, которые реализуются в важные дела. Нашей родной 26 артиллерийской бригаде нужен транспорт? Без проблем! И вот уже три джипа коптят бердичевское небо в рамках проекта «Джипы для 26 артбоигады», ремонтируются, красятся…

еще никто не голосовал
Відкритий лист журналіста до народного депутата: Ви не змусите нас мовчати
  / добавлено: 10 сентября 2014  
 
Один раз - випадковість, два - збіг обставин, а три - це вже система. Істина, яку не треба доводити, бо її чув і відчував на собі кожен, хоч раз у житті. Добре, коли йдеться про щось приємне, але буває і навпаки.

еще никто не голосовал
Нардеп Лабунська почистила свій Фейсбук від сумнівних коментарів?
  / добавлено: 10 сентября 2014  
 
У понеділок наші журналісти повідомили про те, що один із новообраних членів окружної комісії 63-го виборчого округу Олександр Савін висловився на підтримку діючого народного депутата Анжеліки Лабунської і бажання знову бачити її у парламенті, як відбувся новий розвиток подій. Нагадаємо, Анжеліка Лабунська є депутатом по 63-му округу і вже заявила на своїй сторінці у Фейсбук про те, що має намір знову балотуватися у цьому окрузі.

еще никто не голосовал
Цей день в історії Бердичева
  / добавлено: 10 сентября 2014  
 
2002 р. — на початку вересня місяця на околиці міста зі сторони вінницької траси перед Елінгом відкрито оновлений в'їзний знак "Бердичів". Знак виготовлено працівниками бердичівських підприємств "Золотий ключ" та СП "Бересток".
1947 р. — у Бердичеві вперше проведена педагогічна виставка навчальних здобутків. Вона пройшла в міському педагогічному кабінеті за ініціативи завідуючого цим кабінетом тов. Ланіса.
1924 р. — цього дня народилася Антоніна Яківна Соловйова (1924-2008) – учасник Великої Вітчизняної війни. У грудні 1943 року – січні 1944 року гвардії старшина медичної служби Антоніна Соловйова в складі 117-ї гвардійської стрілецької дивізії приймає участь у звільненні Бердичева від німецьких загарбників. Рішенням виконавчого комітету Бердичівської міської ради народних депутатів №779 від 24 грудня 1998 року враховуючи особисті мужність і героїзм, проявлені при звільненні міста Бердичева від фашистських загарбників у грудні 1943 – січні 1944 року, трудовий внесок у відбудову зруйнованого війною господарства, велику військово-патріотичну роботу, безпосередню участь у вихованні дітей та молоді та з нагоди 55-ї річниці визволення міста від фашистських загарбників Соловйовій Антоніні Яківні присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева". Детальніше...
1917 р. — за ініціативи меншовиків у Бердичеві розпочала свою роботу перша конференція соціал-демократів Південно-Західного фронту. Під час обговорення питань суперечки між меншовиками й більшовиками загострилися, в результаті чого більшовики (22 чоловіки) покинули зал засідань і відкрили свою власну конференцію, яка проходила з 10 по 12 вересня. Вона затаврувала політику меншовиків, підкреслила загарбницький характер війни, висловилась за перехід влади до рук Рад робітничих, селянських і солдатських депутатів, вказала на необхідність передачі поміщицьких земель селянам, надання неросійським національностям права на самовизначення.
1734 р. — Дефініторій Провінції, засідаючи у Загорі, вирішив підвищити Бердичівський вікаріат, прирівнявши його до пріорату та вибравши першим ігуменом отця Людвіга в ім'я Ісуса (Яна Торошовича). На цей час чернеча спільнота монастиря Босих Кармелітів налічувала семеро отців та кількох братів, а в околицях Бердичева нараховувалось близько двадцяти костьолів. Керівництво ордену дозволило ченцям тримати військову залогу, внаслідок чого Бердичівський кляштор став надійною фортецею, куди під час заворушень шляхта здавала на зберігання свої дорогоцінності.
http://my.berdychiv.in.ua/

еще никто не голосовал
Майже 12 тисяч гривень зібрали для бійців 26-ої артбригади під час благодійної акції
  / добавлено: 9 сентября 2014  
 
akcia.malВ рамках благодійної акції організованої підприємцями, байкерами та представниками Самооборони Бердичева та району, до пізньої ночі на центральній площі Бердичева працювали атракціони та містечко батутів.

еще никто не голосовал
Закарпатець та вінничанин збирались на Бердичівщині виготовити ядерну бомбу
  / добавлено: 9 сентября 2014  
 
Доки політики та експерти сперечаються добре або погано діяла Україна, відмовившись свого часу від ядерної зброї і чи не час відновити ядерний статус держави, окремі підприємливі українці діють в обхід державних програм.

еще никто не голосовал
Бердичівські школярі відправили допомогу ровесникам зі Сходу
  / добавлено: 9 сентября 2014  
 
Першу партію допомоги від бердичівських школярів їхнім ровесникам зі Сходу відправлять у вівторок. Про це нашим журналістам розповіла начальник управління освіти і науки Валентина Адаменко. Спочатку допомогу перевезуть до Житомира у Центр професійно-технічної освіти, а далі — вже безпосередньо тим, хто її потребує. Все це проходить у рамках акції “Допоможи дитині Сходу”, про початок якої ми вже розповідали у попередніх публікаціях.

еще никто не голосовал
У Бердичівських спецшколах порушують права дітей
  / добавлено: 9 сентября 2014  
 

Сироти — одні із найбільш незахищених верств нашого суспільства. Вони — тільки вчаться жити, але ще не мають жодної можливості захистити себе та свої права. По суті, держава давно взяла на себе зобов’язання піклування про цих дітей, а функції опіки і піклування покладені на відповідні органи, у тому числі — навчальні заклади, де діти тимчасово перебувають.


еще никто не голосовал
П’ять бердичівських підприємств визнано кращими на Житомирщині
  / добавлено: 9 сентября 2014  
 

З нагоди професійного свята бізнесу — Дня підприємця, яке відзначалося в Україні минулої неділі, у Житомирі відбулося визначення та нагородження кращих підприємств області.

У п’ятнадцяти номінаціях знайшлося місце і для бердичівських підприємств.


еще никто не голосовал
Цей день в історії Бердичева
  / добавлено: 8 сентября 2014  
 
1995 р. — у Бердичеві відбувся другий Міжнародний турнір стрибунів у висоту на призи заслуженого тренера СРСР та України Віталія Лонського. Змагання пройшли на Радянській (Соборній) площі біля Вічного вогню. Гостей турніру вітали мер міста Олексій Хилюк, президент Федерації легкої атлетики України Юрій Тумасов, видатний стрибун, майстер спорту міжнародного класу та заслужений тренер СРСР Володимир Кіба. На турнір прибули спортсмени з Росії, Ізраїлю, Польщі та багатьох областей України. Турнір серед жінок з результатом 190 см виграла Тетяна Храмова (Білорусія), серед чоловіків – Костянтин Матусевич (Ізраїль), який подолав планку на висоті 228 см. Переможці отримали красиві картини-чеканки, виготовлені Віталієм Олексійовичем Лонським, та розділили призовий фонд турніру, розмір якого становив 2000 доларів.
1919 р. — у вересні місяці у Бердичеві, який знаходиться під владою Директорії, прихильниками більшовиків було засновано підпільну комсомольську організацію, до складу якої входили Х. Кац, Ш. Горенштейн, І. Гузман, І. Лєзман. Ця організація виконувала розпорядження повітового комітету партії більшовиків: організовувала вечори молоді, на яких велася більшовицька пропаганда, розповсюджувала більшовицьку літературу серед населення і військ, агітувала проти місцевих меншовиків, бундівців, сіоністів. Пізніше члени організації увійшли до складу більшовицьких загонів особливого призначення (рос. ЧОН – части особого назначения).
http://my.berdychiv.in.ua/

еще никто не голосовал


Вход на портал
Ник:
Пароль:
Запомнить меня?

Ещё не зарегистрированны?
Зарегистрироваться!

Забыли свой пароль?
Последнее на форуме
Где можно провести
вакуум-регуляцию?

Добавил Щppecof
Апрель 26, 2024

Отзывы о лучших капперах
Добавил dariapotapchuk
Апрель 26, 2024

Бильярдный зал
Добавил friza
Апрель 25, 2024

Складські стелажі
Добавил ostin92
Апрель 25, 2024

Выбор авто
Добавил Салютин Александр
Апрель 25, 2024