На жвавому перехресті вулиць Карла Маркса та Леніна нещодавно утворився затор. Усе через дорожню пригоду за участю рейсового автобуса сполученням «Житомир-Хмельницький» та «Волги».
у серпні місяці відбулося об’єднання двох міських шкіл: 8-річної школи № 16 та середньої школи № 3, які розташовані по вулиці Пушкіна. Обидві школи тривалий час працювали як один навчальний заклад.
1944 р. —
в місті розпочали роботу курси медичних сестер, випускники яких направлялися на роботу у військові госпіталі. В різний час, починаючи з січня 1944 року по грудень 1945 року, в Бердичеві діяло 37 різноманітних госпіталів з терміном дислокації у місті від 6 днів до одного року.
Центральна міська лікарня збагатилася новеньким діатермокоагулятором. Такий подарунок медичному закладу зробив народний депутат України Павло Жебрівський. Із проханням про допомогу до нього звернулося керівництво лікарні, із відповіддю очільник партії „Українська платформа „Собор” зволікати не став. Невеличкий на вигляд апарат дарує неабиякі можливості, кажуть лікарі. По-перше, віднині стають можливими будь-які операції в незалежності від локації. По-друге, весь процес втручання відбуватиметься швидше, ніж зазвичай і абсолютно безкровно – за допомогою електроножа. Подібні апарати сьогодні широко використовують в онкологічній та судинній хірургіях.
На перехресті неподалік Гришковець знову трапилась дорожньо-транспортна пригода. Цього разу її учасниками стали вантажний автомобіль «Івеко» з напівпричепом та легковик «Daewoo».
І Н Ф О Р М А Ц І Я
Відділу комунальної власності та земельних відносин Бердичівської міської
ради про продаж на аукціоні об’єктів комунальної власності
Якщо на честь чиєгось дня народження лунають салюти, то тут початок нового життя знаменується потужним вибухом. До Бердичівського району увійшли нові інвестори, які вирішили повернути минулу славу Райківському гранітному кар’єру. Менше півроку тому між ними та керівництвом 73-ї виправної колонії, за якою рахується родовище, стартували перемовини, і ось обидві сторони вже спостерігали за результатом роботи фахівців із вибухів.
Влітку на вулиці нашого міста перетворюються на подіум. Складається таке враження, що кількість спекотних днів і довжина жіночих суконь і спідниць перебуває у своєрідній пропорції: чим сильніше шкварить сонце, тим коротші вбрання одягає прекрасна половина людства. А чоловіки дивлячись на бердичівських красунь втрачають голови і забувають про все на світі проводжаючи довгими «обіймаючими» поглядами прекрасних панночок.
Багато хто не вірив, що опозиція може об’єднатися. Але це сталося. Сім опозиційних партій вирішили йти на вибори на базі ВО «Батьківщина». Тепер вони ще й формують список мажоритарників разом із ВО «Свобода».
«28 липня 2012 року голова фракції «УДАР Віталія Кличка» в Ружинській районній раді на запрошення Воронюк Ірини Олексіївни відвідав місто Бердичів Житомирської області. Мета зустрічі - познайомитися та надати фінансову допомогу на лікування доньки Дарії. Дівчинці виповнилось півтора роки, починаючи із народження, вона перенесла три тяжких операції. Діагноз - біліара атрезія, тобто відсутність жовчних протоків у печінці. Це дуже рідкісна хвороба, яка зустрічається один раз на 100 тисяч дітей. Дитина не може самостійно ходити і стояти, вона приймає безліч різних гормонів та антибіотиків. Хвороба не лікується в Україні, тому дитину треба перевозити на обстеження і лікування до Польщі, а операція коштує 75 тисяч євро.
Уважаемая редакция газеты «Деловой Бердичев»! Пишет Вам житель города Бердичева. Привела меня к Вам обратиться за помощью сложившаяся жизненная ситуация. Изначально, моя бывшая супруга Длугаш Г.В. в корыстных целях, ради наживи, спланировала спектакль. В 2000 году, в феврале месяце, мы начали вместе проживать по улице Рыбная, 10 кв. 1 г. Бердичев, в старом, ветхом доме. В то время можно сказать, что «сарай». В период с 2000 по 2004 год я своими силами перестроил эту часть дома данной квартиры. На то время до 2000 года, где по документам считалось две комнаты, кухня, коридор и кладовка (дом был построен еще до революции). Данную квартиру я перестроил и появились три комнаты, ванная, кухня, коридор, провел воду в дом, водяное отопление, установил котел и счетчик.
В последнее время на автодорогах нашей страны ведется нешуточная борьба автомобилистов против произвола некоторых недобросовестных сотрудников службы ГАИ, которые необоснованно считают себя хозяевами дорог, не считаясь с правами простых украинцев. В этой войне с беззаконием главным оружием автомобилистов являются приборы видеофиксации (видеокамеры или мобильные телефоны), с помощью которых они могут потом доказать в суде неправомерные действия сотрудника правоохранительных органов. Но теперь высшее руководство службы ГАИ сообщило, что за съемку своих сотрудников на камеру планирует сажать «операторов» на пятнадцать суток.
На Житомирщине молодая женщина дважды избавилась от собственного новорожденного ребенка - молодая женщина, едва родив, не испытывая никаких эмоций выбросила свое чадо в кусты за домом подруги, а три дня спустя труп новорожденного перенесла в городской парк и выбросила в озеро. Относительно горе-матери возбуждено уголовное дело.
В начале лета и аж до конца осени многие жители города Бердичева предпочитают проводить большое количество времени в лесных массивах, где можно не только насладиться чистым воздухом, но и насобирать большое количество ягод, грибов, и других даров леса. Однако как стало известно редакции газеты «Бердичев Деловой», чиновники в некоторых областях забывают, что согласно Конституции природные богатства Украины принадлежат ее народу, и пытаются запретить людям сбор лекарственных растений, грибов и ягод, требуя… письменного разрешения на собирание даров леса, выдача которого стоит денег.
У некоторых жителей города Бердичева есть недостроенные дома, которые, как правило, находится намного дальше их фактического места проживания. Причины, по которой остановилось строительство, у каждого разные – кто-то пострадал от кризиса, другие отложили выполнение каких-либо работ до лучших времен по причине глобальной дороговизны строительных материалов или по состоянию здоровья. Вот и стоят незаконченные домики, в которых их владельцы зачастую хранят какие-то свои строительные материалы. До той поры, пока о них не станет известно злоумышленникам.
в селі Андріяшівка Янушпільського (нині Бердичівського) району в багатодітній селянській родині, де виховувалось шестеро дітей, народився Базилівський Євген Федорович. Євген Базилівський працював ланковим у радгоспі "Райгородок", вирощував картоплю. Євген Іванович стає одним з перших в Житомирській області, хто застосовує новий метод, збирає спочатку по 450 цнт., а згодом і 462 цнт. клубнів напівкормової картоплі на 8-ми гектарах землі. Відзначаючи великі заслуги ланкового Указом Президія Верховної Ради СРСР від 30 квітня 1966 року за успіхи, досягнуті в збільшенні виробництва й заготівлі картоплі, овочів, Євгену Федоровичу Базилівському присвоєно звання Герой Соціалістичної Праці з врученням медалі "Серп і Молот" та ордену Леніна. Детальніше...
1918 р. —
Київський губернський комітет відрядив до Бердичева, який в цей час був окупований німецькими військами, групу більшовиків на підпільну роботу. У місті було створено підпільний ревком, друкарню, де випускалися листівки із закликами повалення Гетьманату і ведення боротьби проти окупантів.
1809 р. —
благочинним і
"надсматривающим Николаевскую и Успенскую церкви" направляється самий видатний випускник Волинської духовної семінарії священик Григорій Рафальський. В указі про його призначення вказується:
"как в Бердичеве всегда бывает великое и в знаменитости отличное по коммерции знатных разного звания людей собрание, по торговли собранных, а многия из таковых имеют и всегдашнее в нем жительство. Каковое обстоятельство, а равно и постановление по производящемуся делу от князя Радзивила отобранных им от Бердичевских церквей вышеписанных церковных фундушовых земель и других угодий требует необходимаго оных церквей наблюдателя всегдашняго личнаго тамо его пребывания…". Він стає четвертим настоятелем Миколаївської церкви (1809-1810), а сама Миколаївська церква у 1809 році нараховувала 67 дворів і 447 душ прихожан. Сам Григорій Рафальський в майбутньому стане архімандритом Антонієм, намісником Почаївської лаври, архієпископом Варшавським, митрополитом Новгородським, Санкт-Петербургським і Фінляндським, членом Святішого Синоду. Детальніше...
Наше місто маленьке і спокійне, живе своїм життям протягом кількох сотень років. Всі блага цивілізації приходять в Бердичів із значним запізненням не порушуючи його сонний ритм життя. Будь яке звичне для мешканців інших міст явище ми сприймаємо, як малі діти з цікавістю і щирим подивом.
Річка наповнена зеленою водою, хащі вздовж берега та неповторний аміачний аромат – за цими прикметами кожен бердичівлянин впізнає місцину, що вже років з 20 є візитною карткою цілого мікрорайону. Знайомі з цими запахами й усі хто проїздить чи проходить повз смердючі зарості, що тягнуться майже до зупинки «Шкірцех».
Останніми днями житомирські та бердичівські сайти заполонила інформація про те, що у ході перевірок працівники податкової міліції Житомирської області викрили на Бердичівщині нелегальне підприємство по виробництву червоної цегли. Як писали, сталося це 27 липня.
У старі добрі часи всіх лікарів: і земських, і повітових, і губернських, і столичних, і практикуючих приватною практикою об’єднували не тільки клятва Гіппократа, але й відчуття корпоративної етики. Зараз же, коли медицина і фармацевтична її «гілка» поставлені на комерційні рейки, медики «зняли маски», а корпоративна етика ними забута. Адже, яке кам’яне серце треба було мати столичному дорогому ескулапу, щоб сказати юній жінці, яка в сльозах сиділа над помираючою дитиною і нічим не могла допомогти своїй довгоочікуваній Яночці, такі слова: «А нафіга ви народжували в Бердичеві? Вас що, не цікавив кінцевий результат?»