К сожалению, с каждым годом стает все меньше и меньше специалистов, которые обладают высокими профессиональными навыками в своем деле. И эта беда касается не только всех промышленных отраслей и производств, но и государственных служб, которым все тяжелее найти подходящих специалистов на руководящие должности, которые владели бы всеми необходимыми качествами и навыками, чтобы занять столь высокие посты. Возможно, именно поэтому в правительстве уж сейчас озаботились проблемой подготовки кадров, создав так называемый кадровый резерв, в который вошла настоящая «элита» нашей нации. Есть среди них и представители города Бердичева.
Як стало відомо Інтернет-виданню Діловий Бердичів, Сергій Рижук повідомив, що балотуватиметься в народні депутати по мажоритарному виборчому окрузі №62 (Житомир). Таке рішення було прийнято після розмови з Президентом.
Велосипедный спорт занял прочное место в жизни Бердичевских тинэйджеров, и на сегодняшний день большинство из них любит крутить педали, путешествуя на своем двухколесном транспорте. Как правило, молодые люди, собираясь компаниями, выезжают на велосипедах на природу, чтобы посидеть и пообщаться, впрочем, иногда велосипедисты и проделывают долгий путь из одного населенного пункта в другой. Но на днях двум бердичевлянам доехать до места назначения помешал… экипаж службы ГАИ, встреча с которым закончилась для подростков в отделении милиции.
в Бердичеві ліквідована неприбуткова організація взаємодопомоги "Лікарняна каса міста Бердичева". Організована у лютому місяці 2001 року, Лікарняна каса мала на меті вирішення питань з забезпеченням медичними препаратами та оплати послуг медичних організацій в разі звернення її члена до лікарняних установ міста Бердичева. У перші роки діяльності організації її членами були до 10 тисяч бердичівлян. Але з часом кількість її членів почала поступово зменшуватись. Це привело до зменшення коштів, які каса могла виділяти на забезпечення хворих ліками. Також немалу роль в долі Лікарняної каси Бердичева зіграла інша аналогічна організація – Лікарняна каса Житомирської області, у яку почало переходити все більше бердичівлян. Наприкінці своєї діяльності Лікарняна каса міста Бердичева нараховувала всього 1720 осіб, яким у зв'язку з ліквідацією організації запропонували перейти до Лікарняної каси Житомирської області. Головою правління Лікарняної каси та незмінним керівником на протязі всього часу її діяльності був Василь Іванович Припутницький – лікар-хірург, завідуючий відділенням Центральної міської лікарні, Почесний громадянин міста Бердичева.
2009 р. —
у Бердичеві в тестовому режимі розпочала трансляцію своїх радіопрограм перша суто місцева радіостанція під назвою "Live FM". Радіостанція працює в ультракороткохвильовому діапазоні на частоті 102,0 МГц.
2008 р. —
цього дня жителі Бердичева могли спостерігати часткове сонячне затемнення, пік якого прийшовся на 13 год. 07 хв. Сонячний диск був закритий супутником Землі Місяцем на 39%.
2001 р. —
у місті почала свою діяльність неприбуткова організація "Лікарняна каса міста Бердичева", мета якої – вирішення питань з забезпеченням медичними препаратами та оплата послуг медичних організацій в разі звернення хворого до лікарень міста Бердичева. Лікарняна каса працює за принципом взаємодопомоги, першим головою правління цієї організації обрано лікаря міської лікарні Василя Івановича Припутницького.
2000 р. —
на телефонній мережі Бердичева місцевим підрозділом національного телекомунікаційного оператора ВАТ "Укртелеком" введено в дію обладнання похвилинного обліку місцевих розмов (АПОР) для абонентів телефонних станцій АТС-2, АТС-3, ПСК-29, а ще через місяць — для абонентів АТС селища Гришківці. Бердичів став першим серед міст Житомирської області, де "Укртелеком" розпочав надання даної послуги.
1934 р. —
у Бердичівській педагогічній школі, що розташована по вулиці Карла Лібкнехта (сучасний педагогічний коледж), відкрито відділ дошкільного виховання дітей.
1922 р. —
в Бердичеві на підставі "Положення про єдину трудову школу", прийнятого керівництвом України, закінчилася реорганізація (реформація) міських шкіл. Результатом реорганізації стало перетворення навчальних закладів на Єдині трудові школи. Мета проведеної реорганізації –
"… следует раз и навсегда порвать со старой школой, которая при НЭПе начала оживать благодаря стремлению буржуазных групп влиять на школы путем введення платы за обучение или открывая частные школы". У ході цих дій у Бердичеві було залишено 14 шкіл, серед яких 6 українських, 4 єврейські, 2 польські та 2 російські школи, 123 вчителі навчало 4035 учнів, а на кінець відбудовчого періоду кількість учнів зросла до 4752, вчителів – до 167. Навчання у трудових школах передбачалося з восьмирічного віку. При кожній школі була організована підготовча група для учнів віком 7 років, метою якої було надання можливості всім дітям отримати дошкільне виховання. Всі трудові школи вважалися семикласними і вони користувалися однаковими правами та розподілом майна.
1877 р. —
в Бердичеві відкрилось 2-класне початкове єврейське училище. Воно було розраховане на навчання 200 учнів. Та навіть такої кількості учнівських місць було недостатньо для міста, що мало більш як 70-и тисячне населення. Тому родинам з невеликим достатком приходилось віддавати своїх дітей на навчання до Житомира та Немирова, а достатньо забезпеченим – до Києва, Одеси, Варшави.
Накаляются страсти по избирательному округу №63, куда входит наш город Бердичев. Несмотря на недавний старт предвыборной компании, бердичевляне уж четко знают фамилии как минимум пяти кандидатов в народные депутаты, которые будут баллотироваться у нас по мажоритарному избирательному округу. И теперь поступила информация, что этот список, в котором раньше фигурировали исключительно мужские имена и фамилии, разбавиться женским участием. Имя очередной участницы предвыборной гонки – Валентина Семенюк-Самсоненко.
У місті Бердичеві є певні проблеми, зв‘язані с наданням для населення якісних житлово-коммунальних послуг, при цьому ні спеціалісти спеціальних коммунальних підприємств (ЖЕКів), ні працівники міськвиконкому не можуть (або не хочуть) дати ради у вирішенні низки проблем, з якими стикнулися мешканці деяких багатоповерхівок міста Бердичева. Безсилі проти свавілля і бездіяльності чиновників, люди звернулися до нас в газету з проханням озвучити їх проблеми та навіть надали фотографії свого засміченого подвір’я і підвалу – мешканцям булинку просто набридло жити в антисанітарниїх умовах.
В Житомире СБУ поймала на взятке чиновника управления юстиции – на днях сотрудники Службы безопасности Украины задержали руководителя одного из отделов Государственной исполнительной службы Житомирского городского управления юстиции, который пообещал за денежное вознаграждение отложить проведение аукциона по реализации имущества, которое принадлежало местной жительнице. Об этом редакции газеты «Бердичев Деловой» сообщили в пресс-службе СБУ Украины
Продолжаются неожиданности, связанные с особенностями выборов этого года. Первыми свой партийный список открыли в понедельник, 30 июля представители от оппозиции, которые представили избирателям перечень фамилий тех, кто идет «списком» и даже имена кандидатов-мажоритарщиков. В то же время состоялся и съезд их главных конкурентов от Партии регионов, которые хоть и утвердили свой проходной список, но имена своих мажоритарщиков пока не разглашают. Кроме этого планируется и проведение очередного, второго этапа XIV съезда Партии регионов.
Працівники ДСО вгамували сп'янілого розбишаку - як стало відомо редакції газети «Бердичів Діловий», днями в областному центрі місті Житомирі близько 11 години дня до чергової частини Управління Державної служби охорони надійшло повідомлення по спецлінії «102» , що на перехресті вулиць Щорса - Котовського в маршрутному таксі дебоширить невідомий.
На шляхах району з кожним днем зростає кількість транспортних засобів. За кермо імпортних мопедів сідають діти, які зовсім не знають правил дорожнього руху, чим нерідко створюють аварійні ситуації на дорогах. Отож ми вважаємо за потрібне надрукувати звернення – витяги з правил для водіїв і рекомендуємо всім пам’ятати і безумовно виконувати їх, перебуваючи за кермом. Водії! Вибирайте швидкість руху в залежності від дорожніх умов. Пам’ятайте, що перевищення швидкісних режимів – головна причина ДТП з тяжкими наслідками.
Підписи громадян на захист української мови направлено адресатам
Збір підписів на захист української мови, який тривав з 23 червня до 24 липня, завершено. На заклик партії «Українська платформа «Собор» та її голови - народного депутата України Павла Жебрівського зібрано близько десяти тисяч підписів громадян до Президента з метою недопущення підписання сумнозвісного мовного закону Ківалова-Колісніченка. Закон, який нищить українську мову, запроваджуючи фактично другу державну, мусить отримати рішучу відсіч та вето Президента. В іншому випадку Україні загрожує втрата незалежності та державності.
Передвиборча кампанія почнеться лише незабаром, а в Бердичеві вже на повну розгорнули свою діяльність кандидати, які прагнуть отримати достатню кількість голосів. До шести чоловіків, які боротимуться за електорат по Бердичівському окрузі приєдналась жінка – Валентина Семенюк-Самсоненко. Прізвище цієї кандидатки від Соціалістичної партії України почало фігурувати ще тижні зо два тому, коли люди почали шепотітись, що Бердичів обрав ще хтось з високопосадовців для того, щоб потрапити у Верховну Раду.
На сегодня, 31 июля, Министерство чрезвычайных ситуаций объявило штормовое предупреждение по Украине.
31 июля в западных, Винницкой и Житомирской областях грозы, местами сильные ливни, в отдельных районах град и шквалы 17-22 м/с, в южной части страны отдельные порывы ветра 15-20 м/с. 31 июля — 2 августа в Украине, кроме западной части, будет преобладать чрезвычайный уровень пожарной опасности.
Вітаємо Бердичівського міського голову з 55-річчям
/ добавлено: 31 июля 2012
31 липня свій ювілей відзначає Василь Костянтинович Мазур – людина, знана у нашому місті, його патріот та мудрий капітан, який вже багато років веде корабель під назвою «Бердичів» до безкрайнього моря успіху та розвитку. Тож прийміть наші найщиріші вітання з нагоди Вашого 55-річчя, яке, ми переконанні, стане хорошим стартом для нових досягнень та звершень. Бажаємо Вам міцного здоров'я, здійснення мрій, незрадливої удачі, добра і тепла від людей. Та ще багато років підтримувати престиж нашого міста не лише на всеукраїнському, а й міжнародному рівнях.
в колишньому цеху кузовних робіт Бердичівського авторемзаводу, який на той час знаходився в запущеному стані, запрацювало нове підприємство – "ТІС Полісся". Спочатку була введена у роботу лише одна виробнича екструзійна лінія для виготовлення повноцінного плінтусу ПВХ, на якій працювало 19 чоловік. Вже через три роки було введено в експлуатацію ще дві екструзійні лінії, а збільшення випуску плінтусів було забезпечене шляхом впровадження у виробництво такого екструзійного інструменту, який дозволив виготовлювати повнопрофільний плінтус в дві струї. На даний час в цехах "ТІС Полісся" працює біля 250 робітників.
1957 р. —
в селі Панасівка Козятинського району народився Мазур Василь Костянтинович – міський голова Бердичева з 2002 року. Впродовж 80-90-х років минулого століття Василь Костянтинович пройшов майже всі сфери життєдіяльності міста Бердичева. Працюючи на тих чи інших посадах, він досконало вивчив виробництво, що в подальшому дозволило успішно керувати міською громадою. Рішенням виконкому міської Ради за багаторічну сумлінну працю в органах місцевого самоврядування, особистий вагомий внесок у вдосконалення стилю і методів їх роботи та в соціально-економічний, культурний та спортивний розвиток міста Василю Мазуру присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева" (2007 р.). Детальніше...
1949 р. —
завод "Комсомолець" активно допомагає своєму підшефному колгоспу "Перемога" села Гардишівки в успішному збиранні врожаю та хлібоздачі. Ще перед жнивами дирекція заводу виділила колгоспу метал, фарби, інструмент та окремі деталі для ремонту сільськогосподарських машин, були своєчасно відремонтовані автомашини, лобогрійка, вози. Велика увага приділялася також налагодженню в колгоспі культурно-масової роботи. Саме цього дня молодь заводу по-стахановському працювала в підшефному колгоспі на просушці та скиртуванні соломи. Було просушено в цей день хліба на 4 гектарах площі, 17 чоловік очистили 8 тонн зерна.
1704 р. —
за розпорядженням гетьмана України Івана Мазепи та за згоди російського урядовця Ф. Головіна був схопленим та заточений до Бердичівського підземелля полковник Семен Палій (справжнє ім'я — Гурко Семен Пилипович) – керівник українського правобережного козацтва, який протягом 1702-1704 років разом Самусем очолював повстання ("друга Хмельниччина") на Київщині, Брацлавщині, Поділлі й Волині проти панування Польщі. Приводом для арешту стало те, що Семен Палій не виконав вимоги царя Петра I щодо звільнення усіх зайнятих козацтвом міст, захоплених в ході повстання на Правобережній Україні, на користь короля Августа ІІ Саксонського. На рішення щодо арешту вплинуло також і те, що Семен Палій мав контакти з прихильниками шведського короля Карла ХІІ – коронним підстолієм Ю. Любомирським та литовським гетьманом К. Сапєгою.
За три месяца до парламентских выборов теперь уже экс-капитан украинской сборной присоединился к партии
Украина - Вперед!, которую возглавляет Наталья Королевская.