На виконання соціальних ініціатив, з якими 7 березня 2012-го виступив Президент України, у Бердичеві з’являться мобільні соціальні офіси. Про це присутніх на засіданні виконкому повідомив начальник міського управління праці та соціального захисту населення Олег Павліківський. Створення такого офісу має перед собою цілий ряд завдань, як то забезпечення реалізації державної політики соціального захисту населення, суттєве покращення соціального обслуговування та надання соціальної підтримки населенню шляхом обслуговування за місцем проживання, підвищення рівня інформованості населення про заходи соціального захисту, сприяння ефективному зворотному зв’язку органів соцзахисту із бердичівлянами.
Каждый новый правитель (читай Президент) приносит в нашу страну какие-то изменения и нововведения, а благодаря нынешнему главе государства мы получили новый знак отличия - Юбилейную медаль «20 лет независимости Украины». Это почетная государственная награда Украины для отличия граждан по случаю 20-й годовщины независимости Украины за значительный личный вклад в становление независимости Украины, утверждение её суверенитета и укрепление международного авторитета, заслуги в государствообразующей, социально-экономической и общественно-политической деятельности, добросовестное и безупречное служение Украинскому народу, которая есть уже и в активе города Бердичева.
Удивителен город Бердичев по пятницам, особенно когда мэр города возвращается из отпуска и демократическая благодать накрывает город с головой. Сегодня в городе прошел короткий праздник демократии – сессия депутатов городского совета Бердичева. Одним из вопросов сессии было утверждение обращения от имени жителей Бердичева к Президенту Украину и председателю ВР. Утверждение состоялось в конце заседания. Напомним читателям суть вопроса.
Зловмисник спекулював утриманням малолітньої дитини навіть під час судового розгляду його обвинувальної справи за вчинення розбійного нападу на житомирянку, проте Богунський районний суд м.Житомира все одно засудив його до 5 років позбавлення волі. Найменший термін позбавлення волі за ст. 187 Кримінального кодексу - 3 роки, найбільший – 15 років з конфіскацією особистого майна винного. На жаль, злочинці не замислюються про наслідки своїх діянь, і тільки в залі суду намагаються розчулити присутніх, щоб уникнути суворого покарання.
Наверно ни в одном райцентре Украины депутаты городского совета не действуют так четко и слажено, как в Бердичеве. Это в очередной раз доказала еще одна сессия местного городского совета, на который в связи с сезоном отпусков прибыло всего тридцать депутатов из пятидесяти. Несмотря на свою малочисленность, слуги народа довольно активно начали свою работу, при этом на рассмотрение двадцати вопросов на порядке дневном ушло намного меньше времени, чем на праздничную часть сессии.
14-річний юнак, залишивши інтернатний заклад, промишляв в обласному центрі крадіжками, бо мав до цього неабиякий хист. Втираючись у довіру до випадкових перехожих, хлопчина обов’язково щось викрадав. Звичайнісінький шкільний зошит, необачно залишений ним на місці скоєння чергового злочину, допоміг правоохоронцям упіймати юнака.
обласний госпіталь для інвалідів Великої Вітчизняної війни перенесено з Житомира до Бердичева в існуючі приміщення на вулиці Карла Лібкнехта, 54. Згодом для госпіталю поряд з існуючими будівлями був збудований окремий сучасний чотириповерховий лікувальний корпус.
1868 р. —
у Бердичеві в інтелігентній і релігійній єврейській сім’ї народився Ілля Якович Гурлянд (1868-1921) – письменник і вчений-правознавець. Він був знайомий з Антоном Чеховим, який схвалив кілька його комедій. Ілля Якович пройшов шлях від радника Міністерства просвіти і Міністерства внутрішніх справ до очільника усієї імперської інформаційної служби. Був членом ради міністрів внутрішніх справ, одним з найближчих співробітників Столипіна, брав участь у розробці низки важливих законопроектів. Після Лютневої революції Ілля Гурлянд емігрував до Парижа і відійшов від політичної діяльності, займався виключно літературою. Детальніше...
Про людей виняткової доброти і честі хочеться згадувати, говорити, писати не один раз. З героєм цієї публікації, ім’я якого - Файдун Микола Іванович, читачі нашого видання вже мали можливість познайомитися в одному з попередніх номерів, але він встиг взяти участь в реалізації великої кількості соціально значущих програм, так що ми не можемо не написати про нього знову.
Правду кажуть: від суми і від тюрми не зарікайся. Це прислів’я стосується всіх людей без огляду на посади. Останній доказ – порушення одразу трьох кримінальних справ проти екс-президента Франції Ніколя Саркозі. Та якщо за кордоном президентів судять зазвичай після того, як вони залишать посаду, український народ вирішив не зволікати із судовим процесом.
В нашем городе Бердичеве, в общем, насчитывается довольно большое количество общественных организаций, число которых явно превышает два а то и три десятка. В повседневной жизни мы, простые горожане, нередко не замечаем их напряженную работу, направленную на благо бердичевлян, защиту прав и свобод жителей города от рук местных «узурпаторов». Может, не замечаем, потому что ведется она из рук вон плохо, и активизируются «общественники» только перед выборами, а может в силу своей скромности они мастерски скрывают свои благие деяния от общественности – как скрыли и процесс создания в городе нового Координационного совета общественных организаций города Бердичева.
Нещодавно ми писали, що Павло Іванович Жебрівський провів 163 зустрічі з жителями Бердичівського та сусідніх районів, а у вівторок на прес-конференцію народний депутат озвучив нову цифру – 192. Це додались зустрічі, проведені з жителями міста Бердичева.
Раніше, в пору збирання врожаю, майже всі газетні сторінки місцевих видань були зайняті репортажами з полів, токів та зернових заготівельних пунктів. Адже, битву за врожай тоді недарма порівнювали з воєнними операціями, а репортажі про комбайнерів писались як військові зведення.
Про діяльність на Житомирщині Благодійного фонду «Здорова нація», мабуть, вже встиг почути кожен бердичівлянин – тим паче, що почесний голова фонду Микола Петренко, схоже, щиро полюбив наше місто, приділяючи йому більшу увагу, ніж всім іншим райцентрам Житомирської області. Вперше він відвідав Бердичів в рамках свого урядового відрядження, щоб конкретно на місці вивчити реальний стан справ та поспілкуватися з людьми. Не оминув тоді увагою Микола Петренко і проблеми місцевої пошти.
правда, пока еще только временно – по крайней мере, очередное заседание исполнительного комитета города Бердичева, которое состоялось в среду, 25 июля проводилось под чутким руководством Демуся Ивана Емельяновича, что занимает пост первого заместителя действующего мэра. Возможно, столь ответственная миссия была возложена на г-на Демуся как подарок в связи с его Днем Рождения (примите наши поздравления, Иван Емелянович!), или из-за того, что сейчас разгар сезона отпусков, и мэр находится на заслуженном отдыхе. Так или иначе – прошедшее заседание исполкома показало, что город может спокойно обойтись и без своего главы.
Як повідомляє редакції газети «Бердичів Діловий» пресс-служба УБОЗ УМВС України, 950 доларів США та 300 гривень отримав посадовець з Державної екологічної інспекції у Житомирській області від приватного підприємця за не притягнення останнього до відповідальності. Прокуратурою Житомирської області стосовно посадовця наразі порушено кримінальну справу.
в липні місяці у селі Сингаївка Бердичівського району під час копання глини на глибині 3-х метрів виявлено залишки кістяка мамонта. Серед останків знайдено 3 зуби цієї древньої тварини, кожен з яких важив по 4,5 кг, а також кістки хребта та стегна. Ця знахідка засвідчила, що колись мамонти жили на території Бердичівщини. Розкопані частини було виставлено в експозицію міського історико-краєзнавчого музею, згодом переведені у фонди Житомирського краєзнавчого музею.
1922 р. —
в Бердичеві проходить перший повітовий з'їзд шкіряників. Шкіряники Бердичева цього дня відправили привітальну телеграму Володимиру Леніну, в якій повідомили про готовність стати на захист завоювань Жовтневої революції 1917 року.
У Бердичівському районі мають намір серйозно взятися за тих, хто, використовуючи землі сільськогосподарського призначення, не думає про подальшу долю цієї самої землі. Недбале господарювання, нарікають фахівці районного відділу Держкомзему, призвело до того, що система використання землі була зруйнована. Вона передбачала впровадження механізму сівозмін (бездефіцитний баланс гумусу і поживних елементів та ґрунтозахисну систему землеробства). Про сівозміни забули і, як наслідок, почала падати родючість ґрунтів, погіршився їхній стан та склад, зменшилися корисні властивості.
Таксі — доволі зручний засіб пересування по місту. При помірній, у порівняні з іншими містами, вартості проїзду у Бердичеві можна швидко та з відносним комфортом дістатися будь-якої точки не тільки міста, але і за його межами. Та не завжди поїздка у таксі є безпечною — саме намагання якнайшвидше доставити клієнту у потрібне йому місце, боротьба за пасажирів призводить до того, що водії нерідко нехтують правилами дорожнього руху. Прикладів цьому було вже достатньо — лише за останні десять днів у нашій окрузі зафіксовано дві дорожньо-транспортні аварії за участю автомобілів таксі, у яких навіть загинули люди.