Редакция газеты «Бердичев Деловой» уже писала о том, что на выходных больше двадцати человек, среди которых несколько маленьких детей попали в центральную городскую больницу с симптомами пищевого отравления. По одной из версий все они ели одно и тоже пирожное, что предположительно и стало причиной отравления. Резонансным событием, новость о котором разлетелась по всей территории Украины, заинтересовались соответствующие контролирующие органы, которые смогли установить виновника «эпидемии». Им оказалось одно из местных предприятий, занимающееся изготовлением кондитерских изделий.
В наше время мало кто может обойтись без телевизора, ведь это чудо техники уже давно прочно вошло в нашу жизнь. Прикипают к экранам бабушки и домработницы, затаив дыхание, наблюдая за очередными зигзагами судьбы героев своего любимого сериала, громко ликуют футбольные болельщики в ответ на красивый гол в ворота соперников со стороны своей команды. Но даже в этом веке технологий и цивилизации встречаются люди, лишенные такого блага, как телевизор. И они готовы на все, чтобы заполучить заветный «зомбоящик».
У Бердичівському районі ось-ось запрацює нове хлібозаготівельне підприємство. Правильніше, мабуть, буде назвати його «новим старим», адже життя інвестори вирішили вдихнути у Скраглівецький елеватор. Розпочалися жнива, нові власники повністю оновили всю «начинку» підприємства, тож саме на його базі керівництво району вирішило провести науково-практичний семінар, головною темою якого стало вирощування та збирання зернових культур. Впродовж невеличкої екскурсії учасники семінару – керівники, головні агрономи та інженери с/г підприємств та фермерських господарств – дізналися, що Скраглівецький ХЗП готовий прийняти від аграріїв будь-які зернові культури на будь-якому транспорті у будь-який час. Весь технологічний процес там повністю автоматизовано. Власники ХЗП мало того, що готові зберегти продукт у найкращому вигляді, то ще й гарантують виробникам повну прозорість і доступність у будь-якій ланці процесу зберігання.
в телевізійний ефір Бердичева вийшов ювілейний – сотий випуск "Новин Бердичева" від місцевої телерадіокомпанії "ВІК".
1980 р. —
через Бердичів та Бердичівський район пройшла естафета Олімпійського вогню. На Радянській площі за участі керівництва міста з цього приводу відбувся урочистий мітинг і зустріч факелоносців. Факелоносці – а ними стали відомі бердичівляни-спортсмени – пронесли Олімпійський вогонь по центральним вулицям міста: Котовського, Свердлова, Леніна – у напряму до обласного центру. Детальніше...
1966 р. —
26 квітня 1966 року в Ташкенті пройшов катастрофічний землетрус, який повністю зруйнував місто. Всі республіки Радянського Союзу взяли участь у допомозі потерпілим. В Бердичеві партійним та радянським керівництвом було вирішено прийняти дві групи комсомольців з Ташкенту на відпочинок та оздоровлення в піонерському таборі "Сокіл", що розташований поряд з селом Скраглівка. Саме цього дня до табору "Сокіл" прибули діти зі своїми вихователями-вчителями, яких розмістили у двох щойно збудованих будинках для гостей.
1941 р. —
один з танкових батальйонів Червоної Армії у кількості 12 танків увірвався з південного заходу у Бердичів та оволодів окраїнними вулицями міста. В цей день радянськими військами був знищений ворожий штаб 11-ї німецької танкової дивізії. Майже тиждень танкісти і мотопіхота захищали околиці Бердичева. Відважний екіпаж танка KB на чолі з командиром старшим лейтенантом Кожем'ячком А.Б. був відрізаний противником. 2 доби танкісти вели бій у місті, знищили 8 німецьких танків і чимало ворожих солдатів. Уночі танк прорвався до своєї військової частини та ще й притягнув на буксирі трофей – німецький танк.
1941 р. —
військовий комендант німецьких окупаційних військ видав наказ, яким зобов'язував єврейську частину населення Бердичева здати новій владі 100 тисяч карбованців у вигляді грошей та коштовностей.
Незрівнянний голос Тоні Матвієнко – ось з чим у більшості гостей Іванківців буде асоціюватись ювілейне святкування Івана Купала. 6 липня, уже в 25-е зібрались гості в Іванківцях, щоб відсвяткувати разом купальське свято.
Цими вихідними до центральної міської лікарні звернулось 15 дорослих та 8 дітей з симптомами отруєння. Медики у всіх потерпілих взяли аналізи, здійснили бактеріологічний посів для виявлення точних причин захворювання та встановлення точного діагнозу.
7 липня біля Будинку культури у Райгородку було шумно та весело. Тут святкували Івана Купала. З піснями, танцями, водінням хороводу, зустріччю з Водяником та Русалками – все як прийнято в цей день. Виступи учасників свята від найстарших до наймолодших приносили публіці неабияке задоволення. Тим паче, що не кожне із сіл Бердичівського району може продемонструвати таку кількість талантів, як це може зробити Райгородок. Крім того, тут функціонує єдиний в районі народний драматичний аматорський колектив, який вже багато років дарує своє мистецтво не лише односельчанам, а й більш широкому загалу глядачів. Ну і звісно, як їм не виступити у такий день, на свято Івана Купала.
Як потрібно святкувати Івана Купала, бердичівляни мали змогу побачити в селі Немиринці, Ружинського району, Житомирської області. В цьому невеличкому населеному пункті 6 липня, у п’ятницю, відбувся четвертий Всеукраїнський фестиваль «Купальські роси». Засновником та головою оргкомітету фестивалю є народний депутат України, голова політичної партії «Української партії «Собор» Павло Жебрівський. Саме на його запрошення близько тисячі бердичівлян вирушили в Ружинський район на малу батьківщину народного депутата.
Для того, щоб бердичівлянам відсвяткувати Івана Купала не обов’язково було ввечері 6 липня покидати місто. Досить було прийти у Міський парк культури та відпочинку, де можна було весело та дружній атмосфері провести Купальський вечір. Таку можливість подарував кожному бердичівський підприємець та меценат Олександр Ревега, який організував ці святкування.
Появившиеся на форуме сайта www.berdichev.biz сообщения о том, что с 1 сентября 2012 года все работники Центра внешкольного образования имени Разумкова будут уволены, и таким образом на Центре будет поставлен крест городскими властями, заставили нас выяснить, что происходит в Центре на самом деле.
Недавно всю Житомирскую область всколыхнуло резонансное преступление, когда неизвестные убийцы расстреляли всю семью житомирского бизнесмена, не пощадив даже его шестилетнего внука, который молил их о пощаде. Сотрудниками УМВД Украины в Житомирской области был проведен комплекс оперативно-розыскных мероприятий, направленных на поиск злоумышленников, в результате чего на днях была задержана группа лиц, подозреваемых в причастности к кровавой трагедии.
Кожна нормальна людина прагне прожити своє життя довго і щасливо. Але чи все ми робимо для цього? Якщо проаналізувати "кожен крок" нашого типового дня, то, швидше за все, все йде з "точністю до навпаки". Найбільші "екстремали" вранці, ледве вставши з ліжка, як біороботи збираються на роботу або навчання, вдень нервують через дрібниці, об'їдаються за столом, сваряться з близькими, заздрять знайомим і колегам, вкладають всі сили і кошти на придбання чергової модної речі або "іграшки для дорослих ", вечорами відпочивають на дивані біля телевізора, а вихідний мріють провести біля мангалу з шашликами або зайнятися "шопінгом ". Решта, - не всі, але багато хто, - проводять свій день, дублюючи цей спосіб життя в більшій чи меншій мірі.
Для развития сельского хозяйства немалое знание имеет плодородность почвы, для чего на полях Бердичевского района проводится постоянная борьба с сорняками. При этом среди последних встречаются и такие виды, которые представляют настоящую угрозу не только для земледельцев сельской местности, но и для здоровья жителей райцентров, поскольку данные растения кроме того, что обладают высокой выживаемостью и довольно быстро размножаются, еще и вызывают различного рода заболевания. Возможно, именно поэтому весь июль месяц Житомирская область будет бороться с одним из таких сорняков – ведь губернатор подписал распоряжение о проведении на территории области месячника борьбы с амброзией.
Сегодня Президенту Украины Виктору Януковичу исполняется 62 года.
Ни о каких торжествах по поводу своего юбилея глава государства не сообщал.
Известно лишь, что праздник он будет встречать в Крыму. Кстати, у него сейчас отпуск.
Литвин пообещал подарить Януковичу икону (это намёк что-ли?), Азаров же подарит Президенту отчёт о своей работе. Тоже достаточно симптоматичный подарок, ведь и Литвин, и Азаров находятся под угрозой отставки...
Рахунок аваріям з кров’ю і приїздом «Швидкої» у Бердичеві збільшується. На вулиці Котовського, прямісінько на пішохідному переході, біля зупинки «Цегельний завод» автівка збила 7-річного хлопчика. Свідки дорожньо-транспортної пригоди розповіли: на зупинці якраз стояло маршрутне таксі, у напрямку Червоної Гори лівою смугою прямував «Деу Нексія». Хлопчик, кажуть, вирішивши перетнути проїзну частину, вибіг перед маршруткою. Водій легковика почав гальмувати, та зіткнення все ж таки відбулося. Постраждалого пішохода терміново доправили до міської лікарні. За інформацією лікарів, зараз він перебуває під наглядом фахівців у Житомирі.
Спека спекою, а чемпіонат Житомирської області з футболу команд вищої ліги у повному розпалі. У суботу 7-го липня ФК «Бердичів» приймав на стадіоні «Шкіряник» команду з Новоград-Волинського «Авангард». У першому таймі суперники, можна сказати, грали на рівних. Гострі атаки у ворота голкіперів відбувалися часто і з обох боків. Слід зазначити, що у цій грі воротарем ФК «Бердичів» виступав Ярослав Кравчук, оскільки його колега Тарас Панасюк не зміг вийти на поле через травму. Щоправда, Кравчук виконував свою роботу доволі гарно.
За підтримки благодійного фонду Миколи Петренка «Здорова нація» у селі Старий Солотвин Бердичівського району відбулось масштабне святкування Івана Купала. До початку урочистостей та концерту місцевих мешканців та гостей села частували варениками, пампушками, бутербродами з салом та рибною юшкою. Окрім того, наймолодші учасники свята могли розважитися на дитячих атракціонах.
В Житомирской области на железнодорожной станции «Попельня» Юго-Западной железной дороги вагоны грузового поезда сошли с рельс и один из них перевернулся, засыпал колею щебнем.