за вагомий внесок у вирішення соціально-економічних проблем територіальної громади міста, активну громадську позицію рішенням Виконавчого комітету Бердичівської міської ради від 23 червня 2011 року №352 Юрію Олексійовичу Євтєєву, директору Департаменту кадрової політики Кабінету Міністрів України, присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева". Церемонія нагородження відбулась 26 червня 2011 року – під час святкування Дня міста Бердичева. Детальніше...
2011 р. —
за вагомий внесок у вирішення соціально-економічних проблем територіальної громади міста, активну громадську позицію рішенням Виконавчого комітету Бердичівської міської ради від 23 червня 2011 року №352 Сергію Сергійовичу Железняку, голові Бердичівської міської ради ветеранів України, присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева". Церемонія нагородження відбулась 26 червня 2011 року – під час святкування Дня міста Бердичева. Детальніше...
2010 р. —
за поданням госпіталю ветеранів війни за багаторічну сумлінну працю в системі охорони здоров'я, велику героїко-патріотичну виховну роботу серед молоді міста, активну участь у житті територіальної громади рішенням виконавчого комітету Бердичівської міської ради №366 від 23.06.2010 р. ветерану Великої Вітчизняної війни Павлу Антоновичу Сухоставському присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердичева". Рішення виконкому було затверджено постановою Бердичівської міської ради №943 від 24 червня, а вручення почесної відзнаки відбулось під час урочистостей з нагоди Дня міста Бердичева 27 червня 2010 року. Детальніше...
1921 р. —
молодший міліціонер дев’ятого району міліції Бердичівського повіту 24-річний Іван Олексійович Виговський (за соціальним походженням – селянин), переодягнувшись у цивільний одяг, виконував розвідувальну роботу: збирав дані про місцезнаходження, кількісний склад банд, їх озброєння, напрям руху, поплічників бандитських отаманів. Десь поблизу Ординецьких хуторів його було схоплено бандою, в якій нараховувалося близько тридцяти учасників. Цілий день бандити катували молодшого міліціонера, але не добившись від Виговського жодних відомостей, порубали його шаблями.
1920 р. —
у червні місяці, після звільнення Бердичева від польських військ та військ УНР, більшовицькою владою проводиться "націоналізація" будівель, що належать заможним жителям. Так, у будинку колишнього комерційного училища відкривається одна з перших трудових шкіл. А в будинку колишнього казначейства (нині тут розташований кінотеатр ім. М. Фрунзе) відкривається клуб інвалідів.
На майбутніх парламентських виборах у опозиційних та провладних партій окрім виграшу буде стояти ще одна мета. Партії регіонів на додаток до перемоги необхідно буде прикласти надзусиль аби легітимізувати результати перегонів в очах міжнародного суспільства. Натомість опозиції, з огляду на існуючу атмосферу, буде набагато легше довести, що вибори будуть проведені з порушенням і кинути тінь на результати ЦВК.
Із робочим візитом у Бердичеві нещодавно побував голова Державної служби з питань інвалідів та ветеранів Володимир Маслаков. Служба існує в Україні майже рік, підпорядковується Кабінету Міністрів та покликана забезпечувати реалізацію державної політики у сфері соціального захисту інвалідів, ветеранів, військовослужбовців, звільнених у запас або відставку тощо. До Бердичева Володимир Маслаков завітав уперше і, каже, був приємно здивований жвавістю міста.
Бердичівських підприємців скликав до приміщення виконкому Василь Мазур. Там само зібралися фахівці з праці та фінансів, а також представники контролюючих органів, як місцеві, так і з Житомира. Зустріч Бердичівський міський голова окреслив як робочу, на ній мали обговорити питання міського бюджету та джерел і способів його наповнення. Про що саме, власне, ведеться, стало зрозумілим з виступу начальниці міського фінуправління Алли Пацатої. Вона нагадала присутнім про структуру бюджету та про те, що за його кошти у місті живуть численні заклади, установи й організації. Ресурсів на реальне фінансування видатків вистачає відсотків на 80, а то й менше, доповіла посадовець, незабезпеченність асигнування на зарплату по бюджетним установам Бердичева складає 22 млн. грн. Аби профінансувати те, що запланували, потрібно збільшувати дохідну частину бюджету, джерела наповнення якого різко скоротилися.
Це не вони влаштували свято М’яча в акурат під самісіньке ЄВРО-2012, це європейську першість, скоріш за все, організували, дізнавшись, що у 4-му дитячому садкові запланували провести дійство на честь символу футболу – шкіряного м’яча. Кожен літній день у дитсадкові «Берегиня» особливий. Особливий тим, що присвячений якійсь темі. В один із червневих днів вихователі закладу вирішили вкласти в руки дітлахів м’ячі – великі і маленькі, футбольні й тенісні, шкіряні й пластмасові, але усі, як один, дзвінкі та веселі. Один із таких жив-поживав собі на поличці магазину, поки не втік і не потрапив прямісінько до «Берегині», на дитячі очі.
Как заработать 500 000 гривен за пять минут? Эта мысль всю дорогу не давала покоя шоферу-дальнобойщику, пока он ехал из Харькова в Житомир, везя в кабине те самые полмиллиона гривен, предназначенные для закупки товара. И только въезд на территорию Житомирской области стал для него фатальным – спустя пару часов дальнобойщик уже находился в отделении милиции, где давал свои показания относительно исчезнувших денег…
Незабаром, з 25 червня по 1 липня 2012 року в спортивному житті міста Бердичева відбудеться визначна подія, а саме 14-й Міжнародний турнір з боксу класу «А» серед молоді на призи братів Кличків. Для нашого славного міста цей традиційний боксерський турнір є гордістю, тому що ніде серед близько 40 країн Європи такий спортивний захід не проводиться.
К сожалению, одной из главных проблем города Бердичева на сегодняшний день продолжает оставаться ситуация с аварийностью на дорогах и большое количество происходящих у нас дорожно-транспортных происшествий, в которых гибнут люди. Как стало известно редакции газеты «Бердичев Деловой» по информации, предоставленной службой ГАИ города Бердичева, с начала 2012 года за пять месяцев у нас в городе произошла двадцать одна авария, в которых пострадало двадцать четыре человека, из них семеро погибли результате полученных травм.
В четверг, 22 июня все жители нашей страны отмечают одну из самых трагических страниц в истории своей страны, ведь именно этот день начал отсчет долгим годам Великой Отечественной войны, когда 22 июня 1941 года Германия вероломно (хотя и предсказуемо, по мнению нынешних историков) без объявления войны напала на территорию СССР. Уже спустя небольшой отрезок времени нацисты правили свой кровавый бал в нашем родном городе Бердичеве, где в рекордно короткий срок уничтожили большую половину мирного населения. Среди убитых были в основном лица еврейской национальности – в том числе женщины, старики и даже маленькие дети.
В состоянии алкогольного опьянения люди способны порой совершать такие необдуманные поступки, что протрезвев на следующий день, они сами берутся за голову от того, что натворили. Именно в таком состоянии пришел в себя житель областного центра, который перебрав со спиртным, оказался в отделении милиции из-за того, что устроил неконтролируемые танцы. И не в ночном клубе или посреди улицы, а на автомобильной стоянке. Да еще и на крыше чужого автомобиля марки… "Lexus".
Щоб гарно та цікаво відпочити, зовсім не обов'язково їхати на іноземні курорти та у далекі країни. Це можна організувати і у нас в Україні, щоб дізнатися більше про минуле рідної землі, про історію та таємниці, пов'язані з тим чи іншим місцем.
Євро-2012, чиї футбольні матчі розпочались два тижні тому, знайшло своє відображення і в Бердичеві. Зокрема, напередодні вирішальної гри збірної України у групі D біля універмагу стали збиратися численні вболівальники. Об’єднатися, щоб разом провести акцію підтримки, молодь вирішила після програшу національної збірної у матчі з Францією.
до 100-річчя з дня народження полководця Громадянської війни Григорія Івановича Котовського у Бердичеві відбулось свято вулиці імені Григорія Котовського. Ветерани Громадянської та Великої Вітчизняної війн, ветерани дивізії Котовського, учні міських шкіл, жителі Бердичева урочистим маршем пройшли від приміщення середньої школи №4 до пам’ятника Григорію Котовському, який розташований на Червоній Горі. Тут біля пам’ятника відбувся велелюдний мітинг, на якому виступили партійне та господарське керівництво міста, гості свята.
1929 р. —
Бердичівська механічна школа цього дня реорганізована у Бердичівський технікум хімічного машинобудування. За відгуками підприємств, де працювали випускники технікуму, рівень їх підготовки відповідав тому спеціальному замовленню, якого вимагає виробництво від молодого спеціаліста.
1929 р. —
у селі Мала Клітенка Козятинського району Вінницької області у багатодітній родині народилася Горбаченко Людмила Ільківна (Іллівна) (1929-2007). Людмила Горбаченко з 1947 року працює електрозварювальником в котельно-зварювальному цеху машинобудівного заводу "Прогрес", тут досягає значних досягнень у праці. Вона тричі обирається депутатом Бердичівської міської Ради, згодом також тричі стає депутатом найвищого виборчого органу Радянського Союзу – Верховної Ради. Людмила Іллівна активно працює у виборчому окрузі, приймає участь у вирішенні нагальних питань розвитку міста, області, держави. За вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток міста та з нагоди 575-ліття від року заснування Бердичева виконавчий комітет Бердичівської міської ради рішенням №479 від 18.08.2005 р. присвоїв Горбаченко Людмилі Ільківні звання "Почесний громадянин міста Бердичева". Померла Людмила Горбаченко у Бердичеві 30 жовтня 2007 року. Похована на міському кладовищі в секторі почесних поховань. Детальніше...
Постраждала гуляла з дитиною біля ринку Північного, що на М’ясокомбінаті, коли до неї підійшла невідома і сказала, що тій пороблено. Якщо не зняти наврок, то будуть сварки у родині, проблеми з дитиною. Жінка спочатку не вірила, але підозріла особа почала називати імена її близьких. Також сказала, що може відробити, якщо та принесе з дому усі гроші й золото, замотавши їх у рушник.
В свое время большое количество жителей нашей страны выехали в поисках работы в более развитые страны Европы – было среди них и немало бердичевлян, многие из которых нашли себе пристанище в солнечной Италии. Здесь, нелегально пребывая на территории страны и прячась от местных правоохранительных органов, они работали на фермах или прислуживали в домах у богатых итальянцев. Однако с приходом кризиса ситуация резко поменялась, в результате чего многие из них оказались без постоянного заработка. Кроме этого – свою борьбу с нелегальной рабочей силой начало и правительство Италии, разработав соответствующий законопроект.
У період з 18 червня по 2 липня 2012 року на території Житомирської області проводиться профілактична операція «Мотоцикліст». На протязі поточного року суттєво погіршився стан аварійності за участю водіїв мототранспорту. З вини категорії учасників дорожнього руху скоєно 20 дорожньо-транспортних пригод під час яких 6 чоловік загинуло та 18 отримали тілесні ушкодження.
На сьогоднішній день у місті Бердичеві займаються підприємницькою діяльністю чимало місцевих жителів, які виготовляють різноманітні товари або надають різного роду послуги для населення. І у четвер, 21 червня близько 11-00 біля місцевого міськвиконкому не було де пройти із-за великої кількості припаркованих дорогих та не дуже автомобілів, що належали бізнес-еліті міста Бердичева, яка приїхала сюди на зустріч з представниками податкової та міської влади, що мала відбутися у вигляді робочої наради в актовій залі міськвиконкому.
Ситуація з пожежами, що склалася з настанням тепла викликає серйозне занепокоєння. Щоденно обласна служба 101 реєструє повідомлення про загорання і значні пожежі в приватному секторі та лісових масивах, спричинені в основному необережне поводження з вогнем та пустощами дітей. Кожна 25 пожежа в області спалахнула з вини дітей. Залишаючись часто без нагляду зайнятих на роботі батьків, діти проводять свій вільний час на горищах, поблизу сіна бавлячись при цьому сірниками, запальничками, розпалюючи багаття. Нерідко переймають згубні пристрасті дорослих до цигарок та алкоголю.