10 березня - річниця смерті поета і художника Тараса Шевченка. 147 років тому він помер на чужині в Петербурзі. Громадськість міста вшанувала пам'ять Кобзаря біля його пам'ятника.
Іван Демусь, заступник Бердичівського міського голови: “Шевченко — духовний батько відроджуваного українства. Його значна національна спадщина полягає перш за все у наскрізній ідеї гуманізму на засадах волі і любові”.
Життєвий шлях Тараса Шевченка – це майже безперервний потік змагань. Попри це він залишив по собі велику культурну спадщину. І питань чи потрібно знати і вчити Шевченка бути не повинно. Бо його творчість - велична, проста, зрозуміла, а сам автор — велетень духу - говорили на мітингу. Поезію Кобзаря читали і діти, і дорослі.
Тараса Шевченка називають пророком-співцем волелюбного народу. Прихильники поета вважають, що його слова “Борітеся-поборете” повинні допомогти українцям згуртуватися і разом подолати труднощі в державі.
Ще однією традицією Шевченківських днів стало нагороджувати біля пам'ятника учнів міських шкіл за перемогу у конкурсах з української мови.
Автор: Юлія Крук
Камера: Андрій Пеньківський
Матеріал взято з ТРК "ВІК"
|