У період з 22-го грудня по 11-те січня у Бердичеві сталося чотири нещасних випадки, пов’язані з отруєнням чадним газом. Користуючись опалювальними газовими приладами, постраждали 13 людей, із них двоє дітей. Двоє чоловіків загинули. В управлінні експлуатації газового господарства інформують: основною причиною нещасних випадків є самовільна заміна й експлуатація опалювальних газових приладів, що робиться з грубим порушенням вимог Державних будівельних норм України.
Геннадій Андрусь, нач. служби внутрішньобудинкового газового обладнання: “... Громадяни наймають працівників, які не мають ні досвіду роботи, ні жодного до них відношення. Усі роботи з газопостачання мають виконуватися лише спеціалізованими підприємствами газового господарства або ж підприємствами, що мають відповідні дозволи і ліцензії.”
До вищевказаної причини, говорять газовики, слід додати відсутність припливно-витяжної вентиляції приміщень, забруднення вентиляційних решіток пиловими та жировими накопиченнями та звичайне закриття вентканалів меблями.
Особливо обережними мешканців міста фахівці закликають бути у ці дні — коли температура повітря різко знизилася. Ні в якому разі не слід не забувати про перевірку тяги у димоходах та димооборотах опалювальних печей.
Геннадій Андрусь, нач. служби внутрішньобудинкового газового обладнання: “Під час різкого похолодання у димоходах утворюється конденсат і зменшується тяга від котлів і проточних водонагрівачів, з яких продукти згоряння йдуть у димоходи. Також виникає небезпека утворення льодових накопичень у димовивідних патрубках від газових апаратів з відведенням продуктів згоряння крізь внутрішні стіни. ”
Газовики закликають бердичівлян періодично ретельно перевіряти та прочищати газові прилади та димові канали. Не можна залишати без нагляду працюючі прилади та ті, що не обладнані автоматикою безпеки, або ж функціонують з несправною автоматикою.
Геннадій Андрусь, нач. служби внутрішньобудинкового газового обладнання: “Перед вмиканням газових приладів необхідно відчинити кватирку вікна та упевнитись у відсутності запаху газу. У багатьох оселях вікна — з металопластики, двері броньовані... У нічний час при зачинених дверях зникає доступ повітря в кімнати для спалювання газу в опалювальних газових приладах.”
Взагалі ж, телефон аварійної служби “104” ще ніхто не відміняв, нагадують фахівці, якщо відчули запах газу, потрібно негайно телефонувати за цим номером.
Автор: Олександр Єжель
Камера: Віталій Сінєльніков
Джерело: ТРК "ВІК"