|Городские новости|Форум|Бердичевский Чат|Предприятия города|Фотогалерея|Связь с администрацией|Видео Бердичева |Курси Валют|Гороскоп|Онлайн Радио|
События по категориям
Все новости
   • Город
   • Область
   • Культура
   • Общество, экономика
   • Бизнес
   • Спорт
   • Политика
   • Происшествия
   • Криминал
   • Другое


Поиск   
Архив новостей
«    Июль 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 



Новости Бердичева и области
Информация
Eсли Вы хотите оставить комментарий к данной статье, то Вам необходимо зарегистрироваться на сайте.

До Дня захисника Вітчизни у Музеї історії влаштували виставку військових мініатюр

Категория: Город

Бердичів, напевне, один із небагатьох в Україні міст, в якому намагаються зберегти пам’ять про роки Великої Вітчизняної війни та не паплюжать імена тих, хто звільняв рідну землю від фашистів. І при всьому цьому в деяких школах міста, обурюються ветерани, старшокласники плутаються, хто з ким воював у 41-45-му роках. А значить зібрання, подібні тому, що відбулися у міському Музеї історії, знову на часі.

З нагоди Дня захисника Вітчизни та 23-ї річниці виводу радянських військ з Афганістану у стінах музею розташувалась експозиція, присвячена тим буремним рокам. Ветерани різних часів та війн змогли поспілкуватися між собою, а також вкотре поділитися спогадами з юними бердичівлянами. На стінах – фотографії та малюнки, посеред зали – традиційна виставка військових мініатюр. Її особливість у тому, що авторами літаків, пароплавів, гармат та цілих сюжетів виступили не члени неформального об’єднання «Штик» – закохані у моделювання дорослі, а зовсім юні вихованці відділення науково-технічної творчості ЦПО ім. О. Разумкова. До них здебільшого і були звернуті слова ветеранів, в яких ті розповідали, звідки, власне, пішло святкування 23-го лютого та що то таке – Радянська армія.

Іван Привалов, ветеран Великої Вітчизняної війни: «Советские вооруженные силы прошли большой и славный боевой путь. Начиная от гражданской войны, они защищали свою Родину... После этого был Дальний Восток, была Финляндия ну и, конечно, Великая Отечественная война. Везде воины Советской армии проявляли героизм и отвагу.»

Хто що б не говорив, а армія Україні потрібна. І не «декоративна», а сильна та боєздатна. Окрім цього твердження, учасник бойових дій в Афганістані Михайло Кравчук відстоює думку: те, що молодь міста збирається на подібних заходах, є гарним знаком.

Михайло Кравчук, учасник бойових дій в Афганістані: «Это очень хорошо, что вы помните, хорошо, что вы делаете поделки, которые показывают развитие техники и вооружение рабоче-крестьянской армии, затем Красной Армии, затем Советской, а затем и нынешней — украинской.»

Нинішні підлітки багато чого не знають про часи війни, констатує керівник відділення науково-технічної творчості Борис Смичок. Разом із тим педагог впевнений: молодь у нас розумна і якщо трапиться так, що країні знадобиться захист, вона його отримає.

Борис Смичок, завідуючий відділенням НТТ ЦПО ім. О. Разумкова: «Дозвольте мені від імені всіх присутніх у цій залі із цим чудовим святом — Днем захисника Вітчизни. Дякую за все, що зробили ви за своє життя, а найголовніше — захистити наш народ у роки Великої Вітчизняної війни.»

Ось вони – надія покоління, яке уходить. Слова про велич радянської людини і техніки для вихованців гуртка «Історичне стендове моделювання» ЦПО ім. Разумкова не порожній звук, адже хлопці своїми руками створюють те, що у різні часи знищувало ворога – танки, літаки, кораблі. Їхній керівник Олег Савенко своїми учнями більш ніж задоволений.

Олег Савенко, керівник гуртка «Історичне стендове моделювання» (ЦПО ім. Разумкова): «Намного увеличилось количество детей, ходящих в наш кружок. В этом году я работаю уже в 3-х группах — это порядка 45-ти человек. Сегодня выставлены работы, которые мы планируем отправить на область и Украину. Результатом я доволен. Те, у кого нет желания, «отсеиваются» в первые дни учёбы. У нас дети получают много информации — той, которую не получили бы в обычной школе. Ведь мы создаем модели, приближенные к реальным образцам.»

Виставка й надалі працюватиме у музеї. Його працівники та гуртківці Центру ім. Разумкова запрошують усіх бажаючих поринути в історію захисту Батьківщини.

 

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш
Телеканал "ВІК"


Вход на портал
Ник:
Пароль:
Запомнить меня?

Ещё не зарегистрированны?
Зарегистрироваться!

Забыли свой пароль?
Последнее на форуме
The Best 6 Party Compositions
for Guild Wars in ODIN Valhall

Добавил hiddenmeadowz
Июль 3, 2025

Доставка Цветов
Добавил Dasha Danchuk
Июль 3, 2025

Где купить сварную сетку?
Добавил Dasha Danchuk
Июль 3, 2025

Які кольори волосся молодять
обличчя після 45 років?

Добавил kapusha
Июль 2, 2025

Продукты питания с доставкой
Добавил ффатум
Июль 2, 2025