православне духовенство міста на чолі з високопреосвященнійшим архієпископом Житомирським та Новоград-Волинським Гурієм здійснили закладення першого каменю нового храму в честь святого Георгія, який буде збудовано по вулиці Білопільській, 22-а (поряд з колишньою військовою частиною).
1928 р. —
постановою Ради Народни Комісарів України територію колишнього монастиря Босих кармелітів у Бердичеві, обмежену його мурами, загальною площею три з половиною квадратних кілометра, оголошено державним історико-культурним заповідником. Заповідник з усіма, що є на його території, будівлями і з усім його майном, що має історико-культурне або мистецьке значення, передається у відання Народного комісаріату освіти УСРР. В цей час на терені та в будівлях колишнього кляштору зосереджено науково-музейні та антирелігійні заклади. Серед численних їх експонатів – рідкісні видання XVII-XVIII ст., твори Оноре де Бальзака, Дені Дідро, а також понад 570 унікальних щодо художнього виконання килимів. Детальніше...
1923 р. —
міський театр перейшов в господарське використання Держкіно, оскільки орендатор театру Ганна Савеліївна Шеренціс відмовилась виконувати пункти договору про проведення нею ремонту приміщення театру. Тимчасово в приміщенні театру демонструються кінофільми, прибуток від прокату яких планується використати для капітального ремонту міського театру. Передбачається закінчити ремонт і розпочати роботу театру з 15 квітня 1923 року.
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.