У місті Бердичеві за розвитком медицини та поповненням когорти працівників цією надважливої галузі невпинно слідкує Бердичівський медичний коледж, який за роки свого існування випустив не одну сотню спеціалістів, багато з яких і по сьогоднішній день працюють на ниві медицини. Завдяки високій професійній підготовці своїх випускників цей учбовий заклад завоював гарну репутацію на теренах Житомирської області та по всій країні в цілому, і не збирається зупинятися на досягнутому – відкриваються нові спеціальності, розширюються зв’язки з іншими навчальними закладами, які готові відкрити свої двері бердичівським випускникам для продовження здобуття вищої освяти.
І ось у вівторок 13 березня саме на базі Бердичівського медичного коледжу відбулося засідання регіонального методичного об’єднання викладачів акушерства та гінекології, викладачів основ сестринської справи медичних закладів Житомирської області. Серед гостей нашого міста буди викладачі акушерства і гінекології з Житомирського інституту медсестринства та викладачі основ медсестринства з цього ж навчального закладу, а також викладачі з Новоград-Волинського коледжу. У рамках проведення даного засідання було передбачено проведення відкритого практичного заняття з акушерства та гінекології «Специфічні захворювання жіночих статевих органів» і виховної години під назвою «За здоровий спосіб життя».
Та найцікавішим заходом, за проведенням якого з цікавістю спостерігали і викладачі, і чисельні студенти Бердичівського медичного коледжу, стало відкрите засідання творчої групи з основ медсестринства на тему «Паломництво в стародавню медицину», що організувала викладач основ медсестринства коледжу, вчитель-методист Сінельнікова Людмила Францівна разом зі своїми студентами.
Головним гаслом творчого засідання «Паломництво в стародавню медицину», яке проводилося в актовій залі коледжу, став вираз Конфуція «Вивчай минуле, якщо хочеш передбачити майбутнє». І дійсно – професія медика є найдавнішою на землю, і нерідко лікарі живучи за сотні років до нашої ери випереджували свій час, а їх методи лікування зберегли свою актуальність і по цей день.
Суть паломництва в стародавню медицину полягав у тому, що чотири команди студентів уособлювали в собі чотири країни, в яких була дуже розвинена медицина. Це Китай, Єгипет, Греція та Скіфія, причому кожен з членів команди окремо взятої країни був одягнений у традиційне для тих часів вбрання. Скіфи вийшли у простих полотняних сорочках з оберегом на грудях, єгиптяни вражали своїми головними уборами та яскравістю кольорів одягу, голови греків прикрашали традиційні лаврові вінки.
Загалом кожна команда представила на розсуд сурового журі презентацію та особливості медицини і методів лікування, що були характерні для своєї стародавньої країни, підготовлені реферати з доповідями, відеоролики про медицину тих часів. По їх закінченню на команди чекала вікторина, на якій студентам потрібно було здобувати бали, відповідаючи на питання, які підготували їх суперники по озвученому раніше матеріалу.
За активну участь у засіданні творчої групи на тему «Паломництво в стародавню медицину» всі команди по закінченні були нагороджені грамотами – за професіоналізм, творчий підхід, оригінальність та неповторність. Гості з області теж залишилися задоволеними, адже під час проведення заходу навіть вони дізналися багато цікавих фактів з розвитку стародавньої медицини у різних країнах світу.
Сподіваємося, що це не останнє творче засідання, яке буде проводитися педагогічним колективом Бердичівського медичного коледжу, адже даний захід сподобався всім без виключення – і запрошеним гостям, і студентам коледжу і безпосереднім учасникам, хоча останнім довелося добряче підготуватися, щоб їх доповідь була на гідному рівні. Та вони блискуче впоралися з завданням, і вже з нетерпінням чекають на наступну зустріч з стародавньою та сучасною медициною.
Денис ЗАРЕМСЬКИЙ
Смотреть весь фоторепортаж
БЕРДИЧІВ ДІЛОВИЙ