Кажуть, що нескінченно довго можна дивитися на три речі: на вогонь, воду і на те, як хтось працює. Певною мірою це твердження стосується і головного фонтану у Вінниці. На те, як він працює, викидаючи вгору потужні водні струмені, які розсипаються у дрібні порошинки, дійсно можна дивитися довго. Власне, вінничани так і роблять із вересня минулого року.
Анастасія Гервас, вінничанка: «Кожен може провести тут свій час, насолодитися свіжим повітрям і красою, тут дійсно гарно. Це варто побачити!».
Марина П’ятак, вінничанка: «Це у нас дуже популярне місце, яке приваблює туристів. Ми знаємо, що матчі Євро в нас не будуть проводитись, зате іноземці можуть приїхати подивитися на фонтан».
А дехто з мешканців Вінниці настільки захопився водограєм, що й вірші про нього складає. Особливість вінницького фонтану в тому, що він розташовується на відкритій водоймі (прямісінько на річці Південний Буг) і вміє «танцювати». На відкритті цього дива інженерії минулого вересня побувало близько 70 тисяч осіб, а загалом за час роботи водним видовищем насолодився вже майже мільйон людей. Сотні туристів звідусіль продовжують приїздити до Вінниці.
Людмила Лісняківська, туристка (с. Бродецьке, Вінницька обл.): «Я приїхала з Бродецького, спеціально, щоб подивитися на фонтан. Мені цікаво його побачити, тому що мій син із невісткою тут уже були».
Тетяна Федорова, Михайло Скворенчук, студенти (Вінницька обл.): «Ми навчаємось у Вінниці, але так як сьогодні свято, то ми вирішили прийти на фонтан. Хоча його вже неодноразово бачили, але він вабить знову й знову. Це просто заворожуюче!».
Тетяна Коструб, туристка (м. Боярка, Київська обл.): «Ми сюди приїхали гуртом, нас десь 35 чоловік разом із дітьми. Очікуємо це грандіозне лазерне шоу. Дуже добре, що в нашій країні у звичайних громадян є можливість побачити такий фонтан і не виїздити кудись у Європу».
А пані Тетяна з колегами, щоб побачити вінницьке диво, здолала аж півтисячі кілометрів – приїхала з Миколаєва.
Тетяна Альохіна, туристка (м. Миколаїв): «Ми лише в інтернеті його бачили, тому захотіли подивитися «вживу». Поки він працює без світла, але вже й так подобається. У нас в Миколаєві є фонтани, але такого розміру нема».

На набережній у Вінниці можна зустріти і бердичівлян.
Світлана Слівінська, туристка (м. Бердичів): «Приїхали ми веселою компанією педагогів, щоб подивитися на нашу сусідку Вінницю та її фонтан, який вже став відомий, певно, на весь світ. Бачили багато відгуків в мережі інтернет, чули відгуки наших учнів, тому теж захотіли стати свідками цього дійства».
Вдень водограй працює у звичайному режимі, а надвечір починає чарувати глядачів музично-світловими ефектами. Встановлення такого фонтану разом із реконструкцією набережної обійшлось інвестору у понад 70 мільйонів гривень. І це того варте, відзначають глядачі. Адже відтепер вінницька набережна опинилась у переліку найбажаніших туристських куточків.
Вінницький танцюючий фонтан – це єдиний плавучий фонтан в України та найбільший у Європі. Його збудовано на величезній пересувній платформі за допомогою так званої «зимуючої» технології, яка дозволяє на зимовий період опускати конструкцію під лід. Водограй має довжину майже сто метрів, а його центральний струмінь злітає вгору на 60 метрів. Це висота двох дев’ятиповерхівок.
За допомогою спеціальної установки на водних струменях демонструється світлове та лазерне шоу, яке починається о 9-й вечора і триває близько півгодини. Дійство настільки заворожує, що видається цілою вічністю. Знімальна група та весь колектив телекомпанії «ВІК» у цьому на власні очі переконалися. Тож радимо усім бердичівлянам завітати до Вінниці. Дивовижне поряд!
Автор: Інна Покотилюк
Камера: Віталій Сінєльніков
Телеканал "ВІК"