Очевидно, що отримувати подарунки приємно кожному. А коли він ще є і вкрай необхідним, то важко переоцінити його значення для того, хто його отримує. Саме такий подарунок найближчим часом отримають практично всі бердичівляни, хоча, стосується він, на перший погляд, лише медичної галузі міста.
Ще кілька років тому міська влада визначила одним із пріоритетних напрямів своєї діяльності підтримку медичної галузі. Тож, у Бердичеві вже давно забули про відсутність необхідних
медикаментів, коли на виклик приїжджає "швидка допомога", у травмпункті та приймальному відділенні, (по суті, це був єдиний подібний приклад на Житомирщині), станцію “Швидкої допомоги” було забезпечено кількома новими автомобілями, щороку відкривалися нові амбулаторії сімейної медицини, понад півтора року успішно функціонує Центр жінки — справжня гордість Бердичева.
Нині міський голова Василь Мазур розпочав втілювати амбітну ідею: зосередити всі медичні заклади Бердичева на одній території — центральної міської лікарні. Це буде зручно і для самих медпрацівників, і, насамперед, для пацієнтів, яким не доведеться для отримання кваліфікованої допомоги бігати від лікаря до лікаря у різні куточки міста. Цю ідею вже реалізовують на ділі, хоча процес цей не такий вже й легкий — просте переведення закладів з одного приміщення в інше буде малоефективним. Треба ще створити у цих приміщеннях і комфортні умови як для роботи медперсоналу, так і перебування в них пацієнтів. Тому Василь Мазур, зважаючи на обмежені фінансові можливості міського бюджету, шукає інші можливості для того, щоб цей процес був прискорений і реалізований якнайкраще.
Тож, звістку, яка надійшла у вівторок, можна назвати, без перебільшення, доленосною для всіх бердичівлян. Стало відомо, що за сприяння наших земляків - вихідців із Бердичева, які нині працюють у столиці, завдяки особистій підтримці Президента України Віктора Януковича та Прем’єр-міністра України Миколи Азарова Державним агентством екологічних інвестицій в Україні прийнято рішення виділити на потреби медичної галузі Бердичева 11 млн. 771 тисячу гривень. Ці гроші мають надійти у наше місто в рамках реалізації державної програми, передбаченої Кіотським протоколом. Цю новину мер озвучив перед всіма завідуючими відділень Центральної міської лікарні, закликавши їх активно включитися у процес освоєння названих коштів, які мають надійти вже у липні.
Отримані від держави кошти будуть використані на заходи з енергозбереження всіх приміщень, розташованих на території ЦМЛ. Зокрема, будуть утеплені покрівлі і корпуси, а також замінені вікна у інфекційному відділенні, поліклініці для дорослих, приміщеннях гнійної хірургії, операційного блоку, лікувального корпусу. По суті, у всіх названих приміщеннях буде вжито максимальних сучасних заходів для енергозбереження на зразок того, як це вже зроблено у Центрі жінки.
Все це не лише сприятиме комфортним умовам лікування бердичівлян, але й дасть можливість серйозно у подальшому економити на енерговитратах. Отримані таким чином зекономлені кошти, які витрачалися на обігрів не тільки самих приміщень, але й, по суті, оточуючого навколишнього середовища (тепло крізь стіни та вікна швидко виходило назовні), будуть використані на інші, більш важливі у процесі лікування цілі: придбання необхідного обладнання, медикаментів та інші потреби.
Головний лікар ЦМЛ Лариса Бабікова розповіла нашим журналістам, що отриманих коштів має вистачити на всі заплановані заходи з енергозбереження. Адже сума у майже дванадцять мільйонів гривень не взялася із повітря, а була чітко передбачена розробленим раніше кошторисом. Користуючись нагодою, від усіх медичних працівників Бердичева Лариса Бабікова подякувала Василю Мазуру за зроблений ним великий внесок у розвиток медицини нашого міста. “Ми ще раз пересвідчилися у тому, що для міської влади одним із пріоритетних напрямків діяльності була, є і буде медична галузь. Всі ми вже звикли до того, що коли міський голова береться за щось, то він обов’язково доводить це до логічного кінця. Тому велике спасибі йому за цей своєрідний подарунок всім бердичівлянам до Дня медичного працівника”, - не приховувала своїх емоцій головний лікар.
Подяка міському голові, яка прозвучала з уст Лариси Бабікової, цілком заслужена: мало хто знає, що моменту, коли державні кошти надійдуть на ті чи інші цілі, передує величезна копітка праця. І далеко не кожному регіону України вдається добитися державної підтримки у тому чи іншому напрямку. Тільки наполегливість, вміння досягати поставлених цілей, власний авторитет, підкріплений реальними результатами своєї роботи, дає можливість отримати потрібний результат. Тому Бердичеву дійсно пощастило,що він має такого міського голову.
До речі, за словами Василя Мазура, це не останній проект, який буде реалізовуватися у медичній галузі. Ще один крок, спрямований на посилення заходів з енергозбереження, пов6язаний зі спорудженням нової котельні ЦМЛ. Існуюча котельня вже давно не відповідає сучасним вимогам, є надзвичайно затратною і в утриманні, і у використанні енергоносіїв. Тому вже невдовзі її планують “законсервувати”. Натомість, замість неї зведуть іншу, сучасну. При цьому, за словами Василя Мазура, нова котельня будуватиметься за кошти приватного інвестора, а тепло, яким вона обігріватиме приміщення, розташовані на території Центральної міської лікарні, буде, щонайменше, на 10% дешевшим, ніж загалом у місті.
Все це, вкупі з іншими заходами енергозбереження, описаними вище, дасть надзвичайно потужний економічний ефект для всієї медичної галузі Бердичева і, безперечно, сприятиме поліпшенню умов лікування бердичівлян, переконаний Василь Мазур.