Eсли Вы хотите оставить комментарий к данной статье, то Вам необходимо зарегистрироваться на сайте.
Цей день в історії Бердичева
Категория:
2009 р. —
у Бердичеві в міському Палаці культури розпочався XI Міжнародний турнір з боксу серед молоді на призи олімпійського чемпіона Володимира Кличка. Змагання проходять у статусі турніру категорії "А", вони внесені до офіційного календаря Європейської Асоціації Аматорського Боксу. Кілька днів 79 спортсменів з 9-ти країн світу виборювали право потрапити на чемпіонат Європи, який пройде у Польщі. Вперше бої відбулись на ринзі, що його у 2008-у подарували Бердичеву брати Клички.
1979 р. —
виконком Бердичівської міської Ради народних депутатів приймає рішення №417 про відкриття в Бердичеві дитячої художньої школи. Директором Бердичівської художньої школи було призначено художника Миколу Софроновича Яцюка – нині Почесного громадянина міста Бердичева. Заняття в новій школі проводяться у 2-х орендованих кімнатах дитячої музичної школи в фортечному комплексі монастиря Босих Кармелітів. Одночасно тут Київською міжобласною спеціальною науково-реставраційною виробничою майстернею Держбуду УРСР проводились роботи по ремонту та здачі в експлуатацію майбутніх класів художньої школи.
1945 р. —
Указом Президії Верховної Ради СРСР за мужність, відвагу і героїзм, проявлені у боротьбі з німецько-фашистськими завойовниками, старшому лейтенанту Валентину Михайловичу Шевиріну присвоєно звання Герой Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі "Золота Зірка". З 1954 року в званні капітана Валентин Михайлович виходить у запас. Проживає у Бердичеві, працює оператором у виробничому управлінні магістральних газопроводів. Помер 15 травня 1994 року, похований на міському кладовищі. Детальніше...
1905 р. —
великий страйк охопив увесь завод "Прогрес": вранці працівники заводу полишили свої робочі місця і зібрались на прилеглій до заводу площі, де відбувся мітинг. Страйкарі направили дирекції заводу наступні вимоги: встановлення 8-годинного робочого дня, підвищення заробітної плати на 30%, відміна позаурочних робіт, забезпечення медичного обслуговування працівників та членів їх родин. Також страйкарі вимагали встановлення поденної оплати праці з розрахунку: чорноробочим — не менше 1 карбованця, учням після двох років навчання — не менше 50 коп.
1896 р. —
Російський імператор Микола II затвердив проект уставу "Товарищества машиностроительного завода "Прогресс", і на його основі в Бердичеві створюється "Общество машиностроительного завода "Прогресс" з основним капіталом 350 тис. руб.
Мій Бердичів
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.