|Городские новости|Форум|Бердичевский Чат|Предприятия города|Фотогалерея|Связь с администрацией|Видео Бердичева |Курси Валют|Гороскоп|Онлайн Радио|
События по категориям
Все новости
   • Город
   • Область
   • Культура
   • Общество, экономика
   • Бизнес
   • Спорт
   • Политика
   • Происшествия
   • Криминал
   • Другое


Поиск   
Архив новостей
«    Июль 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 



Новости Бердичева и области
Информация
Eсли Вы хотите оставить комментарий к данной статье, то Вам необходимо зарегистрироваться на сайте.

Як правильно вирощувати та збирати врожаї, у районі радилися на новому хлібозаготівельному підприємстві

Категория:

У Бердичівському районі ось-ось запрацює нове хлібозаготівельне підприємство. Правильніше, мабуть, буде назвати його «новим старим», адже життя інвестори вирішили вдихнути у Скраглівецький елеватор. Розпочалися жнива, нові власники повністю оновили всю «начинку» підприємства, тож саме на його базі керівництво району вирішило провести науково-практичний семінар, головною темою якого стало вирощування та збирання зернових культур. Впродовж невеличкої екскурсії учасники семінару – керівники, головні агрономи та інженери с/г підприємств та фермерських господарств – дізналися, що Скраглівецький ХЗП готовий прийняти від аграріїв будь-які зернові культури на будь-якому транспорті у будь-який час. Весь технологічний процес там повністю автоматизовано. Власники ХЗП мало того, що готові зберегти продукт у найкращому вигляді, то ще й гарантують виробникам повну прозорість і доступність у будь-якій ланці процесу зберігання.

Після ознайомлення перейшли до пленарної частини. На її початку голова райдержадміністрації Володимир Збаражський нагадав: комусь, аби побачити результати своєї праці, потрібен день, аграріям для цього необхідний рік. І якраз у ці дні на полях району цей результат формується.

Володимир Збаражський, голова Бердичівської РДА: «Надіюсь, що наша зона, наш район отримає непогані врожаї. Думаю, що сьогодні кожен із вас зробить відповідні висновки, поставить потрібні завдання – як зібрати урожай, куди його дівати і при яких умовах зберігати.»

У 2011-му, нагадав учасникам семінару начальник районного управління агропромислового розвитку Борис Базилевський, Бердичівщина досягла рекордної цифри зі збирання врожаю. По всім категоріям всіма підприємствами було зібрано 102 тис. тонн. Цьогоріч усі умови, прогнозує посадовець, дозволяють вийти на цифри не гірші.

Борис Базилевський, начальник управління АПР Бердичівської РДА: «Головне завдання на сьогодні перед нашими с/г господарствами я вбачаю у наступних 5-х складових: мінімум витрат при збиранні врожаю, мінімум втрат при цьому самому процесі, мінімум часу на збирання, мінімум порушень трудової і виконавчої дисципліни, у тому числі правил безпеки і охорони праці. Але, аби всього цього досягти …, потрібно прикласти максимум зусиль і відповідальності, починаючи від рядового працівника на току і закінчуючи спеціалістами і керівниками.»

Про готовність техніки до збирання зернових доповів Микола Стасюк. Заступник начальника управління агропромислового розвитку зупинився на питаннях наявності й стану машинно-тракторного парку, коефіцієнті готовності машин і механізмів, забезпечення паливно-мастильними матеріалами, кваліфікованими кадрами тощо.

Микола Стасюк, заст. начальника управління АПР Бердичівської РДА: «У своєму розпорядженні с/г підприємства району, фермерські господарства і приватний сектор мають 106 зернозбиральних комбайнів різних марок та потужностей, 33 жатки, 74 зерноочисні машини, 5 зерноочисних комплексів, 9 зерносушарок. Коефіцієнт технічної готовності машинно-тракторного парку залежить від його оновлення і від своєчасного проведення техоглядів, поточних і капітальних ремонтів.»

Темою доповіді Миколи Стасюка стали і обов’язкові умови охорони праці й техніки безпеки під час жнив. На цьому ж питанні зупинився і представник районного відділу управління державної техногенної безпеки Віталій Пилипчук. Нині головним пріоритетом в роботі його відомства, відзначив, є недопущення пожеж під час зернозбиральної кампанії. На сьогодні, проінформував старший інспектор, перевірені усі підприємства, що будуть у ній задіяні. При цьому виявлений цілий ряд суттєвих недоліків.

Віталій Пилипчук, ст. інспектор Бердичівського РВ УДТБ в Житомирській обл.: «Основні недоліки, що є у всіх господарствах, це недостатнє забезпечення вогнегасниками. Не всі, в кого вони є, провели їхнє обслуговування. У жодному з підприємств не проведене просочення дерев’яних конструкцій горищних приміщень на своїх складах. У жодному підприємстві не працює система автоматичної сигналізації. Нагадую: керівник підприємства у випадку виникнення пожежі на території підприємств або ж на полі, несе не лише адмін- а й кримінальну відповідальність.»

Головне завдання Анатолія Барановького – донести до керівників і спеціалістів необхідність вчасного і правильного захисту рослин від шкідників. Спілкується він з усіма, зізнається посадовець, та не всі його настанови виконують.

Анатолій Барановський, начальник держінспекції захисту рослин: «У першу чергу, треба виділити людей, які будуть працювати із засобами захисту рослин, провести їхній медогляд і після цього видати допуски до відповідних робіт. Це буде основою для юридичного пояснення тих чи інших питань. І я, і санстанція, і прокуратура в обов’язковому порядкові вимагаємо наявність планів-схем земельних ділянок, на яких будуть проводитися заходи з визначення санітарних меж.»

Головні агрономи сільгосппідприємств поділилися секретами технології вирощування ранніх зернових культур, кукурудзи, сої, ярого й озимого ріпаку.

Наприкінці семінару слово знову взяв Володимир Збаражський.

Виявилося, задоволення від проведеного семінару голова району не відчув. І все через низьку активність представників цілого ряду господарств. Водночас голова ще раз підтвердив: керівництво Бердичівщини раде вітати нових  інвесторів. Для тих, кому немає де зберігати зібраний врожай, це, відзначив, без сумніву, факт позитивний. Скраглівецьке ХЗП буде, скоріш за все, обране за базове: тут розташуються наглядні експозиції і спеціальні класи, в яких керівники та спеціалісти господарств району зможуть поділитися досвідом, знаннями та думками з приводу всього, що стосується вирощування, захисту, збирання та зберігання рослин.

Володимир Збаражський, голова Бердичівської РДА: «Я говорив із керівником цього підприємства про перспективу його розвитку. Звідси, зокрема, планується відвантаження на залізну дорогу, тут мають розширятися, є багато найнеобхідніших умов для успішної роботи… Ми сьогодні до вас усіх придивляємося… Думаю, ви формуєтеся, але цей період цьогоріч повинен завершитися. Ми почнемо працювати нормально і планомірно.»

 

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш
Телеканал "ВІК"


Вход на портал
Ник:
Пароль:
Запомнить меня?

Ещё не зарегистрированны?
Зарегистрироваться!

Забыли свой пароль?
Последнее на форуме
Гіалуронова кислота в
косметиці

Добавил manager
Июль 14, 2025

Квартира
Добавил Tushka
Июль 12, 2025

Парфюм
Добавил kleymaster
Июль 12, 2025

No fuss Kamagra purchase
online

Добавил Shraunrfx
Июль 12, 2025

Ways to verify genuine meds
online

Добавил Shraunczd
Июль 12, 2025