Eсли Вы хотите оставить комментарий к данной статье, то Вам необходимо зарегистрироваться на сайте.
Цей день в історії Бердичева
Категория:
1930 р. —
в селі Андріяшівка Янушпільського (нині Бердичівського) району в багатодітній селянській родині, де виховувалось шестеро дітей, народився Базилівський Євген Федорович. Євген Базилівський працював ланковим у радгоспі "Райгородок", вирощував картоплю. Євген Іванович стає одним з перших в Житомирській області, хто застосовує новий метод, збирає спочатку по 450 цнт., а згодом і 462 цнт. клубнів напівкормової картоплі на 8-ми гектарах землі. Відзначаючи великі заслуги ланкового Указом Президія Верховної Ради СРСР від 30 квітня 1966 року за успіхи, досягнуті в збільшенні виробництва й заготівлі картоплі, овочів, Євгену Федоровичу Базилівському присвоєно звання Герой Соціалістичної Праці з врученням медалі "Серп і Молот" та ордену Леніна. Детальніше...
1918 р. —
Київський губернський комітет відрядив до Бердичева, який в цей час був окупований німецькими військами, групу більшовиків на підпільну роботу. У місті було створено підпільний ревком, друкарню, де випускалися листівки із закликами повалення Гетьманату і ведення боротьби проти окупантів.
1809 р. —
благочинним і
"надсматривающим Николаевскую и Успенскую церкви" направляється самий видатний випускник Волинської духовної семінарії священик Григорій Рафальський. В указі про його призначення вказується:
"как в Бердичеве всегда бывает великое и в знаменитости отличное по коммерции знатных разного звания людей собрание, по торговли собранных, а многия из таковых имеют и всегдашнее в нем жительство. Каковое обстоятельство, а равно и постановление по производящемуся делу от князя Радзивила отобранных им от Бердичевских церквей вышеписанных церковных фундушовых земель и других угодий требует необходимаго оных церквей наблюдателя всегдашняго личнаго тамо его пребывания…". Він стає четвертим настоятелем Миколаївської церкви (1809-1810), а сама Миколаївська церква у 1809 році нараховувала 67 дворів і 447 душ прихожан. Сам Григорій Рафальський в майбутньому стане архімандритом Антонієм, намісником Почаївської лаври, архієпископом Варшавським, митрополитом Новгородським, Санкт-Петербургським і Фінляндським, членом Святішого Синоду. Детальніше...
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.