З нагоди відзначення 70-ї річниці визволення Бердичівщини від фашистських загарбників, у Бердичівській райдержадміністрації відбулась передача всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України». Патріотичний марафон, який за підтримки Організації ветеранів України розпочався цьогоріч 14 лютого у Луганську, вже пройшов у Донецькій, Харківській, Сумській, Чернігівській і Київській областях. А вже в листопаді естафету перейняла Житомирщина, де символи естафети передаються за напрямками бойових дій п’яти армій Першого Українського фронту, які визвольною хвилею пройшлись містами і містечками нашого краю.
На Бердичівщині церемонія прийому-передачі символів естафети від гостей з Андрушівщини, відбулась під час святкового концерту з нагоди 70-ї річниці визволення району, який відбувся у середу, 25 грудня. В актовому залі РДА,де зібрались ветерани міста та району, голови сільських та селищних рад, освітяни та чиновники на чолі з головою райдержадміністрації, лунала сумна статистка Великої Вітчизняної війни, адже вигнання фашистів з кожного села району давалось ціною великих втрат. За неповними даними, у бердичівській землі назавжди залишилися лежати близько 3200 радянських воїнів і майже 600 із них невідомих.
Не забувати ніколи урок, який нам дала історія та зробити усе, щоб нащадки пам’ятали про подвиг своїх прадідів – на це спрямована всеукраїнська естафета пам’яті, - наголошував у своєму виступі Володимир Збаражський, голова РДА. «Як 70 років тому шляхами Житомирщини котилась кривава війна, так і сьогодні вже котиться естафета шляхами бойової слави воїнів, які дорогою ціною здобули перемогу, ця естафета котиться від серця до серця і ми повинні приймаючи її, низько вклонитись героям-фронтовикам», - відзначив В. Збаражський.
Обпалена війною й Андрушівська земля, багато її синів і дочок не повернулись з фронтів, були розстріляні, вивезені на примусові роботи, скорбота переповнювала серця матерів, які отримували звістки про смерть чи зникнення своєї дитини, і ще з більшим завзяттям бились воїни за батьківщину. Сучасним поколінням слід брати приклад з сили і мужності своїх прадідів, які йшли до перемоги – відзначили гості з Андрушівки, головне, щоб не втрачався зв’язок між поколіннями.
Під бурхливі оплески присутніх, гості передали символи естафети Володимиру Збаражському та головам ветеранських організацій Бердичівщини. Завершилась передача естафети та урочисте відзначення 70-ї річниці визволення Бердичівського району покладанням ветеранами та керівництвом квітів до підніжжя Вічного Вогню.














РиО Бердичів