Нещодавно завершилася робота над корегуванням нового генерального плану Бердичева, повідомив головний архітектор міста Андрій Шефер. Попередній же план був розроблений у 1967-му році, тож його дія на сьогодні вичерпана.
Андрій Шефер, головний архітектор Бердичева: «Частина заходів, які планувалися старим генеральним планом на цей час не реалізовані. Деякі положення і показники були виконані, деякі – частково. На сьогодні новий генеральний план не обмежується по термінам дії і розрахунковий його етап – 2036-ий рік. Також з метою визначення перспектив формування міста є розрахунковий період, містобудівний прогноз приблизно 30-40 років без прив’язки до конкретної дати».
Аби довести справу з розроблення нового генерального плану міста до кінця, необхідно було провести ряд експертиз, містобудівельних рад, корегувань, громадських слухань та погоджень з міністерствами. Та й як інакше, пояснює головний архітектор, адже термін дії попереднього генплану закінчився у 98-му році, а місту необхідна нова планувальна документація.
Андрій Шефер, головний архітектор Бердичева: «Передумовою теж стало те, що змінився ринковий механізм різнопланових економічних показників. У проекті визначається функціонально-планувальна організація території, природно-рекреаційні ресурси розвитку міста, їх використання, розміщення закладів різного призначення, демографічний прогноз, обсяги територіального розміщення житлового будівництва, розвиток вулично-дорожньої мережі. Затверджений генеральний план стане обов’язковим документом для всіх організацій та установ, які здійснюють будь-яке будівництво на території міста і використовують землі в проектних межах міста Бердичева».
Головним завданням уже затвердженого генерального плану міста має стати забезпечення сталого містобудівного економічного та соціального розвитку міста. А пріоритетним, зі слів Андрія Шефера, має стати покращення житлових умов містян.
Андрій Шефер, головний архітектор Бердичева: «Для реалізації генерального плану розпочалися будівельні роботи. Звернути увагу можна на вулицю Фрунзе. Там розпочалось будівництво дев'ятиповерхового будинку. Дана документація розроблялася з 2009-го року. Також в місті зарезервовані ділянки під молодіжне і соціально доступне багатоповерхове житлове будівництво. Це в районі Нізгорецької вулиці. По вулиці Героїв України – зарезервовано земельну ділянку для будівництва молодіжного житла, в районі Червоної гори – для будівництва багатоповерхового житлового будинку».
Стосовно земельних ділянок для будівництва житла, зокрема і для учасників АТО, головний архітектор Бердичева запевняє: такі масиви є. У районі Новосілок по вулиці Войкова, можна виділити 34 земельні ділянки, в районі Загребелля по вулиці Зеленій – 45 ділянок. Є можливість виділити землю і у мікрорайоні Елінгу.
Андрій Шефер, головний архітектор Бердичева: «У нас на сьогодні є земельні ділянки в районі Елінгу, де ми розробляли детальний план. В нас залишилися земельні ділянки в резерві. Там треба перенести кабель зв'язку, що і проводиться. Було проведено процедуру розіграшу земельних ділянок по вулиці Лісовій, Східній, Гришковецькій – це в районі рафінадного заводу. Також проводилося виділення земельних ділянок в районі Елінгу. Для цього було розроблено додатковий документальний детальний план».
З приводу недобудов у місті Андрій Шефер повідомив: перемовини із забудовниками ведуться. Можливо, зазначив він, у наступному році їх стане менше.
Андрій Шефер, головний архітектор Бердичева: «З приводу готелю «Дружба» зараз розглядається питання, проводились попередні зустрічі для виготовлення проектної документації. В замовника будівництва були певні плани на реконструкцію даного приміщення під готель. На сьогоднішній день ці плани змінилися і є перемовини, що буде продовжено реалізацію даного проекту. Думаю, що наступного року ми побачимо набагато кращу ситуацію. Ті об’єкти, які зараз є недобудованими – зараз нами проводяться роз’яснювальні роботи, зв’язуємося із забудовниками, з'ясовуємо їхні плани».
Наостанок головний архітектор Бердичева з приємністю констатував: у місті проводяться реставраційно-ремонтні роботи. Так, незабаром містяни зможуть відвідувати театр, а діти – займатися у спортивній школі Лонського прямісінько у центрі міста.
Автор: Юлія Моцна
Оператор: Віталій Сінєльніков