|Городские новости|Форум|Бердичевский Чат|Предприятия города|Фотогалерея|Связь с администрацией|Видео Бердичева |Курси Валют|Гороскоп|Онлайн Радио|
События по категориям
Все новости
   • Город
   • Область
   • Культура
   • Общество, экономика
   • Бизнес
   • Спорт
   • Политика
   • Происшествия
   • Криминал
   • Другое


Поиск   
Архив новостей
«    Март 2026    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 



Новости Бердичева и области
Информация
Eсли Вы хотите оставить комментарий к данной статье, то Вам необходимо зарегистрироваться на сайте.

Цей день в історії Бердичева

Категория:
2002 р. — у приміщенні Міського Палацу культури відбувся звітний концерт, присвячений 10-річчю бердичівського Зразкового аматорського ансамблю танцю "Яворочок" та 15-річчю Народного аматорського ансамблю танцю "Явір".
1978 р. — у Бердичеві помер Герасимчук Давид Іванович (1916-1978) – гвардії підполковник, командир 88-го стрілецького полку 33-ї гвардійської стрілецької дивізії, Герой Радянського Союзу. Відзначився Давид Герасимчук у квітні 1945 року, коли його полк першим у 33-й гвардійській стрілецькій дивізії прорвав оборону на зовнішньому обводі ворожих укріплень, вийшов на околиці Кенігсберга (Калінінград). Відбивши усі контратаки противника, 88-й гвардійський полк до 9 квітня оволодів у вуличних боях 20-ма кварталами міста. Командир особисто знищив декількох солдатів і офіцерів. Звання Героя Радянського Союзу Давиду Герасимчуку присвоєно 29 червня 1945 року. Похований Герасимчук Давид Іванович в Бердичеві у військовому секторі загальноміського кладовища по вулиці Войкова.
1942 р. — в місті німецькими військами були розстріляні зареєстровані жінки-єврейки, які проживали в Бердичеві і були одружені з росіянами, а також діти, народжені від змішаних шлюбів. Загалом їх виявилось біля 70 осіб.
1920 р. — цього дня в Бердичів увійшли польські війська, що стало результатом дії укладеного договору між головою Української Народної Республіки, Головним отаманом Симоном Петлюрою та керівником Польської держави маршалом Юзефом Пілсудським. Підписана разом з угодою військова конвенція визначала умови спільного проведення антибільшовицьких воєнних дій в Україні. Слід вказати, що за час перебування Бердичева в руках польських військ, вони встигли вивезти з промислових підприємств, зокрема з заводу "Прогрес", чимало цінного обладнання, матеріалів та інструментів.
http://my.berdychiv.in.ua/


Вход на портал
Ник:
Пароль:
Запомнить меня?

Ещё не зарегистрированны?
Зарегистрироваться!

Забыли свой пароль?
Последнее на форуме
деревянные резные наличники
купить

Добавил Davidmiz
Март 22, 2026

мебельный щит леруа
Добавил Davidmiz
Март 22, 2026

1 икс бет – анализ популярной
букмекерской конторы

Добавил PedroCew
Март 22, 2026

Обрізка аварійних дерев
Добавил Елена 2
Март 19, 2026

Швейна майстерня
Добавил Елена 2
Март 11, 2026