12 березня ще з 2008 року в усьому світі відзначається День боротьби з глаукомою. Ця небезпечна хвороба зору починається підступно і протікає безсимптомно, кажуть лікарі. І якщо її не лікувати, то поступово хвороба призводить до зниження зору, а з часом і до його втрати. Щороку і щоденно працівники міської лікарні нагадують: вилікувати глаукому, на жаль, не можна, а зберегти зір можливо. Велике ж то щастя – бачити все навколо!
На сьогодні ВООЗ називає число хворих на глаукому – до 100 млн. осіб. І кожні 10 років ця цифра зростає на 20 млн. І у Бердичеві статистика цього захворювання є теж невеселою: за останні 5 років число хворих збільшилось на 300 осіб і тепер майже тисяча людей у місті страждають на глаукому.
На засіданні круглого столу лікарі іще раз розповіли про причини виникнення, клінічні ознаки глаукоми і головне – профілактичні заходи, яких слід дотримуватись усім людям, аби не пропустити хворобу.
Самолікування або нехтування правилами профілактики не є доречним, наголошують лікарі. Нагадують: у міській поліклініці діє кабінет, де можна поміряти внутрішньоочний тиск, тим попередити хворобу.
Тільки 9 березня у 9-му кабінеті виміряли внутрішньоочний тиск 36-ти особам, 10 березня - 43-м. І ось результати: у 9-ти осіб виявлено ознаки глаукоми.
Серед факторів, що спричиняють хворобу, лікарі називають розлад серцево-судинної, нервової систем, тому закликають не нервуватись і дбати про своє та рідних здоров’я. Всього десять хвилин потрібно, кажуть, аби безкоштовно перевірити зір.
Автор: Олена Лук’янюк
Камера: Андрій Аступ
ТРК ВІК
Переглянути відео:
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.