Невід'ємним елементом життя у сучасному суспільстві, його економічного та соціального розвитку є сплата податків. Без них неможливе подальше процвітання країни. І якщо за кордоном сплата податків – обов'язок, який не викликає жодних питань, то нам поки що до цього треба рости й рости. Адже нерідко українці шукають спосіб, як від них ухилитися або платити менше. Хоча, враховуючи непросте життя громадян держави, така поведінка не викликає подиву. Та зараз про інше.
29 серпня минув кінцевий термін сплати податку на нерухоме майно. Настав час підбити підсумки, а вони є наступними: 2 млн. 700 тис. надійшли до міської казни. З них 1 млн. 500 тис. - сплата юридичних осіб, 1 млн. 200 тис. грн. – фізичних, де 500 тис. грн. є сплатою від оподаткування з житлової нерухомості, 700 тис. – нежитлової.
У нашому місті запроваджена ставка для житлової нерухомості в розмірі 2% (24 грн. 36 коп.) за кожен метр площі, що перевищує: для квартир – 60 м кв., для будинків – 120 м кв. Для нежитлової нерухомості становить 0,75% (9 грн. 14 коп.), знову ж таки від мінімальної заробітної плати (станом на 1 січня 2015 року). Такий розмір податку на нерухомість затвердили депутати на сесії, приймаючи бюджет міста на 2016 рік.
Згідно з рішенням Бердичівської міської ради, встановлені пільги податку з об’єктів нежитлової нерухомості для господарських (присадибних) будівель, допоміжних (нежитлових) приміщень, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції.
За рішенням депутатів, звільнені від оподаткування одного з об’єктів житлової нерухомості інваліди та учасники війни, учасники бойових дій, члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, малозабезпечених сімей.
За словами начальника Бердичівської ОДПІ Ірини Самборської, виникли великі труднощі в адміністуванні цього податку.
«Згідно Податкового кодексу, базою для нарахування цього податку є Державний реєстр прав на нерухоме майно. Він дуже недосконалий. Там присутні не всі об'єкти нежитлової нерухомості», - розповіла Ірина Самборська. За її словами, справно підготувались до цього податку підприємці, які «подробили» свою нерухомість.
При сплаті податку труднощі також виникли і з тим, що люди не вчасно повідомляють про зміни, які мають значення для податківців. «Наші громадяни, коли змінюють адресу проживання, не вносять дані в Державний реєстр фізичних осіб, а прив'язка нерухомості йде до податкової адреси платника», - зазначила Ірина Самборська.
Цікавим моментом, який вдалось виявити податківцям, стало те, що деякі громадяни, маючи великі будинки, що підлягають оподаткуванню, не оформили на них право власності, не ввели в експлуатацію, тому їх немає в Державному реєстрі нерухомості. «Відповідно, дані нам служба не передає, і заможні люди нашого міста не є платниками цього податку», - повідомила Ірина Самборська. Зазначимо, що є і свідомі бердичівляни. Не отримавши повідомлення про необхідність податку, вони проявили волю і завітали в ОДПІ. Таких, на жаль, можна перерахувати на пальцях однієї руки.
Автор: Анна Богданович
Матеріал сайту: http://berdpo.info/