У ці жовтневі дні Бердичів отримав поважну ювілярку з молодечою енергією, відкритою душею та любов’ю до людей: свої 70 років відзначає міська бібліотека для дітей. До святкового дня іменинниця, з власних слів, підійшла у настрої піднесеному та повною планів. А все тому, стверджує, що їй пощастило – із батьками в особі керівників, із хрещеними в особі команди Бердичівського міського голови, з родичами близькими й далекими – колегами з області та зі всієї України. Пощастило їй і з дітьми: тут бібліотеку-ювілярку впору вважати Матір’ю-героїнею.
Останнім часом Бердичів бібліотечний на відміну від дуже багатьох інших міст України переживає масштабне оновлення: коли десь книгозбірні закриваються, перетворюючись хто на що, коли десятки повних сил, ідей та задумів фахівців вимушені йти проти течії, з останніх сил противлячись важкому сьогоденню та байдужості тих, від кого залежить їхня доля, бібліотекарям із Бердичева достатньо злагоджено й натхненно плисти до нових успіхів та звершень. Течія – на їхньому боці. Місто, як і раніш, заявляє: бібліозаклади – оновлені й готові до нових вимог часу – йому потрібні.
Разом із головним завданням – зберегти приміщення бібліотек – за мету ставилося оновити сам зміст їхньої діяльності, говорить Василь Мазур. І сьогодні, констатує, Бердичів має зовсім іншу за формою й наповненням бібліосистему. Стартували ж усі ці зміни саме з дитячої книгозбірні.
А починалося все з приміщення біля 5-ї школи, пригадує колишня очільниця дитячої бібліотеки Регіна Савчук. Усього два працівника, завідувач і бажання охопити якомога більшу кількість шкіл та завоювати прихильність дітвори...
Славні 70, а також бурхливі й насичені, але цікаві й незабутні часи змін дитяча книгозбірня зустрічає з Валентиною Петрухіною на капітанському містку. То китайці страшилися жити в епоху змін, а її колективу лишень подавай освоювати щось нове і незвідане. Вони й освоюють, і якщо у них щось виходить, відзначають, то це завдяки власній натхненності і незмінній надійній підтримці міста.
Їхні зали стають сучасними й привабливими територіями для людського спілкування та розвитку, вони активні, креативні і повні намірів дещо посунути з п’єдесталів визнаних бібліотечних велетнів. Місто – разом із ними, а вони у відповідь змусять говорити про Бердичів увесь небайдужий до книги та особистісного зростання світ.
Бердичівських майстринь бібліотечної справи і сьогодні, можливо, дехто уявляє особами суворими й заклопотаними виключно книговидачею, а вони – привітні та охочі до пісень і жартів, вважається, що вони – такі собі сухі розумниці, а вони – оптимісти, котрі щиро вірять у зміни на краще. А отже, «бібліошаленcтво» у Бердичеві лише починається!
Автор: Олександр Єжель
Камера: Юрій Гавриш
ТРК ВІК