За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, починаючи з 01 квітня 2023 року відпуск всіх рецептурних ліків почне здійснюватися за електронним рецептом.
Електронний рецепт пошириться на всі готові лікарські засоби, що містяться в Державному реєстрі лікарських засобів та підлягають відпуску за рецептом лікаря.
Як отримати ліки за електронним рецептом:
Аби отримати рецепт на рецептурний препарат необхідно обовʼязково звернутися до лікаря на прийом.
Задля своєї зручності ви можете обрати, за яким рецептом ви бажаєте придбати ліки в аптеці – електронним чи паперовим.
Під час огляду лікар за потреби зареєструє вас в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) та сформує е-рецепт, вказавши діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з прийому ліків.
Після цього ви отримаєте номер електронного рецепта та унікальний код його погашення.
Ви можете придбати ліки за електронним рецептом в аптеці протягом 30 чи 10 днів (для наркотичних/психотропних препаратів).
Для того, аби придбати ліки, достатньо повідомити фармацевту потрібні реквізити – номер рецепта та код погашення. Фармацевт запропонує вам наявні в аптеці лікарські засоби, які містять діючу речовину, що призначив вам лікар. Так ви зможете обрати ліки відповідно до вашого бюджету.
Лікуйтеся свідомо та будьте здорові!
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Рецептурні ліки – лікарські засоби, які підлягають відпуску виключно за призначенням лікаря та призначаються на спеціальних рецептурних бланках.
Цей перелік може включати зокрема:
☛ антибіотики; ☛ протисудомні засоби; ☛ гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні); ☛ препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб; ☛ деякі антигельмінтні препарати; ☛ деякі антигістамінні засоби; ☛ кроворозріджуючі препарати; ☛ антидепресанти, нейролептики та релаксанти; ☛ стероїдні лікарські засоби; ☛ деякі ліки проти болю, кашлю, заспокійливі.
Зарегистрирован: 12 сентября 2007 ICQ: --
Написал: kobra (2 апреля 2023 10:21)
#МОЗ
💊Що важливо знати пацієнтам про ліки?
Щороку ліки рятують мільйони життів. Завдяки їх правильному застосуванню пацієнти по всьому світу мають можливість жити здоровим, повноцінним та довгим життям. Проте чим відрізняються між собою та чому деякі препарати потребують лікарського призначення?
За рівнем контролю всі ліки можна поділити на безрецептурні та рецептурні.
💊Безрецептурні ліки – ті лікарські засоби, які ви можете придбати в аптеці без спеціального рецепта. Такі ліки зазвичай застосовуються за результатами самодіагностики або за рекомендацією фармацевта. Найчастіше це препарати проти болю, кашлю, нежитю чи інших найбільш поширених захворювань та їх синдромів.
💊Рецептурні ліки – це всі ті лікарські засоби, які підлягають відпуску виключно за призначенням лікаря. До них відносяться зокрема й антибіотики, протисудомні засоби, гормональні препарати, препарати для зниження артеріального тиску, лікування серцевих хвороб та інші. Прийом цих ліків має відбуватися під пильним наглядом медичного спеціаліста, оскільки вони несуть підвищений ризик негативних реакцій.
Наразі відпуск певних груп рецептурних ліків, зокрема антибіотиків чи наркотичних (психотропних) препаратів, здійснюється за електронним рецептом. А деякі рецептурні ліки, як от проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, препарати інсуліну та інші, можна отримати безоплатно або з невеликою доплатою за електронним рецептом лікаря в рамках державної програми «Доступні ліки».
❗️Пам'ятайте, що при погіршенні самопочуття обовʼязково зверніться до лікаря та неухильно дотримуйтесь його рекомендацій. Слідуйте режиму прийому та ні в якому разі самостійно не змінюйте дозування чи частоту прийому ліків і не призупиняйте лікування. Адже здоров’я – це насамперед ваша відповідальність. Лікуйтеся свідомо!