4 липня на базі ДЮСШ ім. В. О. Лонського відбулася виїзна заготівля крові. Долучитися до доброї справи – стати донором і врятувати людські життя – могли усі охочі повнолітні жителі громади.
У порівнянні із минулою, позаплановою, заготівлею, активність бердичівлян була удвічі меншою: цього разу бажання здійснити донацію виявили 66 осіб. Кожен донор додатково отримав безкоштовне обстеження на визначення групи крові та резусу, рівня гемоглобіну, а також аналіз на маркери таких захворювань, як ВІЛ, СНІД-інфекція, сифіліс, гепатит В і С.
Забір матеріалу проводили фахівці Житомирського обласного центру крові. За словами медиків, наразі існує чимала потреба у донорській крові та її компонентах, зокрема, для української армії. Тому кожна донація, підкреслюють, це вагомий внесок у майбутню Перемогу.
Під час виїзної заготівлі працювала благодійна скринька, тож бердичівляни мали змогу підтримати Збройні сили України ще й фінансово.
Уважаемый посетитель вы вошли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Житомирський центр крові терміново потребує донорів усіх груп крові
Для того, аби регулярно виконувати замовлення МОЗ для ЗСУ та забезпечувати потреби усіх медичних закладів нашої області, центр крові потребує щонайменше 50 донорів на день. На жаль, наразі ця цифра складає 10 донорів.
Просимо активно долучатися, адже кров потрібна кожного дня без винятку — у відділеннях інтенсивної терапії, хірургії, онкогематології, пологових будинках тощо!
Аби здати кров, потрібно звернутися за номерами телефонів (0412) 33-30-24 та (063) 822-19-62 або ж одразу прийти за адресою: вул. Кибальчича, 16, м. Житомир.
Хто може бути донором — Вага від 50 кг, Вік від 18 років.
Не мати тимчасових або абсолютних протипоказів. Якщо вам властиві хронічні захворювання, ви приймаєте ліки чи стоїте на обліку, ви не можете бути донором тимчасово або взагалі. Варто проконсультуватись з нашим лікарем перед донацією.
За 5 днів до донації слід відмовитись від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що їх містять.
Не вживати алкоголь за 48 годин та не курити за 1-2 години до здавання крові (дуже важливо!)
Виключити із раціону жирну, смажену, копчену, молочну їжу, тваринні жири, соління за 24-48 годин до донації (інакше кров не пройде перевірку).
Обов’язково виспатись і з’їсти легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді). Каву зранку пити не можна!
Не приходити здавати кров, якщо присутнє відчуття нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).
Під час огляду лікарем перед донацією чесно відповідати на запитання і не приховувати інформацію про вживання препаратів, алкоголю та перенесені захворювання.
ХАРЧУВАННЯ ПЕРЕД ДОНАЦІЄЮ
Включає овочі, фрукти, каші на воді, відварені або пропарені риба і м’ясо, хліб. Споживання великої кількості води до 2 л в день, чай, компот із сухофруктів.
Каву перед донацією не пити!
За день до здачі виключити:
копчеа, гостра і смажена їжа з численними спеціями;
ковбасні вироби;
жирні сорти м’яса (свинина), шинку, сало;
вершки, масло;
яйця;
кетчуп, майонез;
насіння, горіхи, фініки;
шоколад, халва;
цитрусові, авокадо, буряк, банани;
газовані напої;
Відмовтеся від вживання алкоголю за 2 доби до процедури!