Через підвищення температури повітря більше 30 градусів люди частіше стали викликати швидку допомогу. Починаючи з 27 червня, щодоби на телефон екстреної допомоги надходить в середньому на 50 дзвінків більше, ніж в інші дні цього місяця. Про це розповіла лікарка Житомирського обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Світлана Романова. З її слів, є випадки, коли люди втрачають свідомість. "При такій високій температурі за тиждень є випадки, коли люди втрачають свідомість у громадських місцях. Це базари, магазини – там, де задушливо і немає провітрювання чи кондиціювання. Нас викликають на такі випадки, і ми надаємо допомогу...
Нарада пройшла під головуванням заступника голови Житомирської обласної ради Володимира Ширми та заступника начальника Житомирської ОВА Юрія Денисовця. Участь у нараді взяли начальник Департаменту освіти і науки ОВА Наталія Осипович, керуючий справами виконавчого апарату Житомирської обласної ради Віктор Назар, керівники закладів професійно-технічної освіти Житомирської області.
Учасники наради розглянули питання про прийняття 11 закладів професійно-технічної освіти з державної у спільну власність територіальних громад, сіл, селищ, міст Житомирської області...
Упродовж місяця, з 24 червня по 24 липня, на території регіону триватимуть посилені профілактичні заходи поліцейських з учасниками дорожнього руху. Їх метою є зменшення кількості автопригод з вини та за участі пішоходів і велосипедистів та попередження загибелі і травматизму людей.
Поліцейські Житомирщини відмічають тенденцію до зниження загальної кількості дорожньо-транспортних пригод на Житомирщині. Втім, аналізуючи статистичні дані, вказують, що близько 23 відсотків від ДТП з постраждалими становлять пригоди за участі пішоходів. З початку року на автодорогах області сталося понад 50 таких ДТП, в яких 9 людей загинули та 45 отримали травми.
На автодорозі в напрямку Бердичева дорожники встановлюють вказівники, що інформують про населений пункт.
Про це 16 травня повідомила пресслужба Служби автомобільних доріг у Житомирській області.
«Така потреба виникла, аби уникнути дорожньо-транспортних пригод на магістралі державного значення М-21 Виступовичі - Житомир - Могилів-Подільський. За дорученням Ради оборони Житомирщини, роботи будуть проведені і на визначених ділянках інших доріг», – йдеться у повідомленні.
У Житомирській області майже всі заклади загальної середньої освіти перебувають на дистанційній формі навчання.
Про це 12 травня повідомила пресслужба Житомирської обласної військової адміністрації з посиланням на інформацію департаменту освіти і науки ОВА.
«Так, на території області з 570 закладів загальної середньої освіти. 569 працюють у дистанційному форматі, 1 — перейшов до змішаної форми навчання», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що на Житомирщині перебувають 2069 дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, які зареєстровані та охоплені дистанційною освітою у ЗЗСО області.
Від початку збройної агресії росії проти України до Житомирської області переїхало 95 863 вимушено переміщених осіб. Про це 5 травня повідомляє Житомирська ОВА з посиланням на департамент соціального захисту населення.
«Найбільше переселенців прибуло з Київської, Чернігівської, Луганської, Донецької, Запорізької, Харківської, Херсонської, Миколаївської областей, а також і особи з Житомирської області. З перших днів війни територія Житомирської області використовувалася, як транзитна для переселення внутрішньо переміщених осіб до західних областей України, а також до Польщі, Іспанії, Італії та інших країн...
Відсьогодні, 04 травня, комендантська година на Житомирщині розпочинатиметься з 23:00 і триватиме до 5:00 ранку. Про це інформує Житомирська ОВА.
Дотримуйтеся режиму світломаскування. Саме світло на вулицях та будинках може зорієнтувати ворога на місцевості, а освітлений населений пункт бути ціллю для бомбардувальників. Тому обов’язково, коли на вулиці темніє, потрібно дотримуватися режиму світломаскування.
Нагадаємо, що у цей час для громадян діють певні обмеження, необхідні задля їхньої безпеки. У визначений час мешканцям області необхідно залишатися вдома...
30 квітня до поліції звернулись жителька м. Коростишева із заявою про ошуканство. Жінка повірила в уже класичну історію від «працівника банку» про необхідність додаткового захисту рахунку та втратила майже 80 тисяч гривень. Нині поліцейські встановлюють причетного до шахрайства та закликають жителів Житомирщини не довіряти невідомим телефонним абонентам.
Увечері до відділу поліції у м. Коростишеві звернулась 39-річна жителька громади та розповіла, що через необачність втратила зі свого фінансового рахунку кошти. Удень до неї зателефонував невідомий та, назвавшись працівником служби безпеки банку, повідомив про спробу стороннього доступу до її заощаджень. Співрозмовник запропонував «захистити кошти», переказавши їх на інший рахунок. У результаті довірлива жінка втратила майже 80 тисяч гривень...
Відступаючи, окупанти залишили після себе заміновані дороги, лісові стежки, подвір'я та городи. А в обійстях селян нині знаходять невеликі склади з артилерійськими снарядами та іншими боєприпасами. Повідомляє пресслужба Житомирської ОВА.
Так, за минулу добу піротехнічною групою ГУ ДСНС у Житомирський області виявлено та знешкоджено майже 30 нерозірваних ворожих снарядів. Зокрема, такі роботи вчора проводились в Нові-Вороб'ї та Яблунівка Малинської громади Коростенського району та на ділянці автодороги Житомир-Могилів-Подільський, що поблизу села Топорище Житомирського району.
Від початку лісокультурної кампанії державні лісогосподарські підприємства Житомирщини посадили 2600 гектарів лісу – це 15 мільйонів дерев. Майже 300 гектарів лісових культур створено на ділянках, пошкоджених лісовими пожежами, 50 гектарів – на ділянках, які раніше використовувалися як луки та сіножаті. Про це повідомляє Житомирське обласне управління лісового та мисливського господарства.
«Як і щороку, основними лісоутворюючими породами є сосна та дуб. Крім того, садять ялину, модрину, граб, березу, вільху та інші...
Відсьогодні, з 11 квітня, комендантська година на Житомирщині розпочинатиметься з 22:00 і триватиме до 5:00 ранку. Про це повідомляється на офіційній сторінці обласної військової адміністрації на Facebook.
Нагадаємо, що у цей час для громадян діють певні обмеження, необхідні задля їхньої безпеки.
У визначений час мешканцям області необхідно залишатися вдома, а в разі спрацювання сигналу тривоги – спуститися в укриття.
Перебувати на вулицях у комендантську годину мають право військові, поліцейські та громадяни, які мають спеціальну для цього перепустку. Правопорушників правоохоронці будуть притягувати до відповідальності.
На Житомирщині з 11 квітня по 30 червня поточного року встановлюється весняно-літня заборона на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об‘єктах, а також діятиме заборона на будь який лов річкових раків. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Поліського округу.
Попри бойові дії які відбуваються на всій території України, Державна екологічна інспекція Поліського округу робить свою роботу і виявляє порушників правил рибальства.
Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу систематично на водоймах Житомирщини та Рівненщини виявляють порушників правил рибальства, які не дуже переймаються великими сумами збитків, які доводитись сплачувати за незаконно виловлені водні живі ресурси...
Спільними слідчими групами у складі прокурорів Житомирської обласної прокуратури, слідчих Управління СБ України в області та Головного управління Нацполіції в області, із залученням експертів вибухотехніків та працівників ДСНС розпочато документування злочинів, вчинених у звільнених від російських окупантів населених пунктах Народицької об’єднаної територіальної громади Коростенського району. Про це повідомляє пресслужба Житомирської обласної прокуратури.
Російських окупаційних військ у Житомирській області більше немає, проте залишені ними території заміновані, повідомив голова Житомирської військової обладміністрації Віталій Бунечко.
"На Житомирщині ворога було відкинуто, і на сьогодні російських окупаційних військ на території нашої області немає. Вони пішли з північних громад, залишаючи за собою не лише техніку, а й власний слід, мінуючи мирні будинки", - написав Бунечко в телеграмі в понеділок увечері....
Зранку 24 березня російські війська обстріляли Овруцьку, Малинську та Новоград-Волинську громади. Про це 24 березня в ефірі Суспільного розповів голова Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.
За його словами, на кордоні із Київщиною Житомирщину обстрілюють щоденно...
З 24 лютого по території Житомирської області нанесено 57 ракетно-бомбових ударів. Внаслідок цих терористичних акцій загинули 43 громадянина. 20 з них – цивільні люди, які не мали відношення до будь-яких військових об’єктів. Більше того ця війна вже відняла життя 3 дітей. Травмовано 62 жителі області, з під завалів та з пожеж викликаних бомбардуваннями врятовано 20 осіб. Про це повідомляє пресслужба Житомирської ОВА.
Упродовж доби 9 березня на території області, практично, безперервно лунали сигнали повітряної тривоги. Так, у результаті авіаобстрілів до десятка населених пунктів області зазнали втрат, у тому числі людських. Наразі поліцейські документують обставини воєнних злочинів російського агресора. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Житомирської області.
У м. Житомирі після 19 години у результаті падіння ракети було зруйновано приватний будинок, пошкоджено розташовану поруч АЗС, котельню і теплотрасу та вибиті шибки у двох лікарнях міста. Двоє житомирян травмовані.