Постійний зв’язок з військовослужбовцем – це те, що заспокоює його близьких та рідних. Але виникають ситуації, коли через об’єктивні причини зв’язок із бійцем втрачається. Тож куди звертатися родичам захисника у разі втрати з ним контакту, роз’яснюють у Міноборони України.
Якщо зв’язок з військовим перервався без попередження та відсутній довше ніж зазвичай, його рідні мають зробити наступне:
30 тисяч євреїв – розстріляних, закопаних живими й напівживими… Цю страшну трагедію Бердичів пережив 82 років тому – у вересні 1941-го року. Щороку цієї пори громадськість міста збирається біля пам’ятних знаків жертвам нацистського режиму, аби вшанувати пам’ять страчених гітлерівцями земляків – мирних, безвинних і беззахисних людей.
Бердичівляни різних поколінь розділяли й розділяють нині невимовний біль єврейського народу, на долю якого обрушився Голокост, зазначають організатори зібрання. Містяни не лише пам’ятають жертв людиноненависницької політики, але й засвідчують прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом й іншими формами упередженості, що можуть призвести до цілеспрямованого насильства щодо окремої народності, окремої людини, констатують у Бердичеві.
Коли щодня віддаєшся обраній справі не заради відзнак і нагород, а щоби врятувати людські життя й надбання своєї країни… Коли твоя країна незламна, тому що незламний ти і ті, хто пліч-о-пліч із тобою… Коли гаслом не лише твоєї професії, а вже твоїм особистим стає «Запобігти. Врятувати. Допомогти.»…
17 вересня у Бердичеві вшановують місцевих рятувальників. Разом із колегами в усій Україні своє професійне свято відзначають працівники Бердичівського районного управління ГУ ДСНС України у Житомирській області. Високу оцінку роботі колективу, очолюваному Володимиром Рейком, дає обласне керівництво. Бердичівські рятувальники, констатує, завжди у постійній готовності прийти на допомогу тим, хто невідкладно її потребує. Вони мужні, самовіддані, витривалі. Разом із ними українці здолають усі труднощі та прийдуть до Перемоги.
Нині в єврейських громадах лунають звуки священного шафару, благословляючи усіх на добрі вчинки та помисли. Разом з усіма єврейська громада Бердичева вступає до Нового, 5784-го, року.
І цієї нагоди міський голова Сергій Орлюк зустрівся з рабином Бердичівської іудейської релігійної громади Моше Талером та керівником громади Геннадієм Кислюком, аби привітати їх, а в їхніх особах – усю єврейську спільноту міста, зі світлим святом Рош га-Шана...
Подекуди на Інтернет-сторінках зустрічаються заманливі оголошення: «як заробити гроші, сидячи вдома», «мінімум вкладень, і Ви - мільйонер», «золоті гори вже завтра»… Та як дійсно працює такий «швидкий заробіток»?
Часто фінансові піраміди маскуються під інвестиційні фонди. А прагнення покращити своє фінансове становище тут і зараз грає злий жарт з людьми.
Так на гачок ошуканців потрапив 67-річний житомирянин. Чоловік знайшов привабливу рекламу про швидкий заробіток в одній із соціальних мереж. А перейшовши за посиланням, залишив власний мобільний номер, так би мовити, для зворотного зв’язку.
Чоловіка не застерегло і те, що йому протягом місяця телефонували різні «менеджери компанії по швидкому заробітку». Кожен з них щоразу переконував його «вкласти у бізнес» близько 200 доларів США. Загалом чоловік здійснив декілька транзакції на суму близько 80 тисяч гривень...
Для дітей з родин пільгових категорій, які підуть до першого класу, передадуть 1000 шкільних рюкзаків із канцелярським приладдям. Це діти, котрі є учасниками програми «СПІЛЬНО до навчання» у межах реалізації крос-секторального проєкту ГО «НУО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
«Ми підготували для майбутніх першокласників із числа пільгових родин подарунки до школи. Це 1000 рюкзачків із наповненням зошитами, ручками, альбомами та іншою потрібною для навчання канцелярією. Отримають їх діти, які відвідували безкоштовні заняття з підготовки до школи у межах нашого проєкту», – розповідає керівниця крос-секторального проєкту ЮНІСЕФ у Житомирській області Маргарита Сіранчук.
Сьогодні до м. Бердичів прибув черговий поїзд із 16 евакуйованими особами, з яких троє дітей. Всі ці люди приїхали з Донеччини.
На вокзалі вимушено-переміщених осіб зустріли рятувальники, поліцейські, представники органів влади, благодійної організації «Карітас України» та Товариства Червоного Хреста України.
Представники «Укрпошти» на місці зустрічі забезпечили видачу одноразової допомоги на проживання внутрішньо переміщених осіб, усі отримали гаряче харчування та засоби гігієни.
В подальшому людей розселять на території Семенівської та Краснопільської територіальних громад Бердичівського району.
Вночі 21 червня на одній із вулиць райцентру патрульні Бердичівського райвідділу зупинили автомобіль «ВАЗ 2105». Водій у темну пору доби рухався з несправними зовнішніми світловими приладами.
Під час спілкування з керманичем виявилося, що посвідчення водія він немає, до того ж поліцейські помітили у нього явні ознаки алкогольного сп’яніння. Молодику інспектори поліції запропонували пройти відповідне освідування. Однак він відмовився від проходження обстеження на місці та лікувальному закладі.
Натомість під час оформлення адміністративних матеріалів, аби уникнути відповідальності, 20-річний житель Вінниччини спробував відкупитися.
Понад 30 учнів Бердичівської художньої школи отримали свідоцтва про закінчення мистецького закладу. Традиційно урочистості повинні були проходити у виставковій залі Музею історії, там же була презентована виставка робіт юних художників. Однак оголошена повітряна тривога змусила викладачів, випускників та їхніх батьків переміститися до укриття – нижнього костелу Кляштору Босих Кармелітів.
Директорка школи Ірина Ніколайчук привітала учнів із закінченням п’ятирічного навчання. Кожен із них, зазначила, показав високий рівень особистого творчого зростання, відкрив нові грані свого таланту, продемонстрував наполегливість та самодисципліну.
Гуманітарна допомога, зібрана у бердичівській громаді для жителів підтоплених районів Херсонщини, зранку, 13 червня, прибула за призначенням. Вантаж із бутильованою водою, одягом, продуктами, ліками, засобами гігієни доправили до Чорнобаївської сільської військової адміністрації.
За словами представників місцевої влади, громада вже прийняла велику кількість людей із населених пунктів, що найбільше постраждали від повені – та продовжує це робити і надалі. А оскільки наразі у Чорнобаївці відсутнє водопостачання – внаслідок катастрофи на Каховській ГЕС, є надзвичайно велика потреба у питній воді. Тому під час розвантажування фури із Бердичева, воду відразу роздавали усім присутнім. Продукти ж фасуватимуть та видаватимуть у вигляді сформованих наборів.
За інформацією Департаменту соціального захисту Житомирській обласної військової адміністрації, вже 14 евакуаційний потяг прибув до Житомирщини. За допомогою нього прихисток на території області знайшли ще 30 осіб, в тому числі 6 дітей ( 2 сім’ї з 2 дітьми та 2 сім’ї з 1 дитиною) та 3 особи з інвалідністю.
На залізничному вокзалі їх зустріли рятувальники, поліцейські, волонтери, представники місцевих органів влади, релігійних та громадських організацій.
13 осіб поїхали на поселення , в тому числі 1 особа з інвалідністю, до МКП на базі бувшого освітнього закладу до с. Городок Ружинської громади. 18 осіб виявили бажання їхати на самопоселення. 8 осіб – м. Бердичів, 5- м. Житомир, 2- м. Чернівці, 2- с. Студениця, в тому числі 6 дітей та 2 особи з інвалідністю.
Кошти в сумі 62 тис. грн отримало 26 осіб, в тому числі 6 дітям та 2 особам з інвалідністю...
Сьогодні в ранці, 25 травня, до міста Бердичів прибув десятий евакуаційний потяг. На ньому прибули понад 20 людей з районів бойових дій на Донеччині. Серед переселенців 11 дітей.
Розмістять внутрішньо переміщених осіб в Житомирському та Бердичівському районах. Серед евакуйованих багатодітна сім’я, а саме мама та 6 дітей будуть поселені в Романівський освітній заклад . Для них облаштували гарні та зручні кімнати, щоб вони могли себе відчувати, як дома. Ще одна родина з двома дітьми проживатиме в місті Овручі.
Троє людей перебуватимуть в приміщенні закладу культури Тетерівської громади та ще троє людей поїдуть в село Зарічани Житомирського району. Одну сім’ю родичі забрали до себе у місто.
У молодіжному хабі міського Палацу культури ім. О. Шабельника відбувся концерт, приурочений до Дня матері. Творчі колективи Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова дарували своє мистецтво особливим гостям – матерям загиблих Захисників України.
Сьогодні, 08 травня, до Бердичева прибув п’ятий за ліком евакуаційний поїзд із переселенцями з Донеччини, який привіз 16 людей.
На пероні ВПО зустрічали представники Житомирської ОВА, Житомирської районної військової адміністрації, рятувальники, поліція, соціальні служби та волонтери.
Людям допомогли зійти з потяга, донести речі до вокзалу та провели до зали очікування. Там вони отримали державну допомогу, їжу та найнеобхідніші речі, а також мали змогу поспілкуватися з психологами.
Днями 15-річний Артем Фесько із смт. Попільня Житомирської області став володарем Гран-прі конкурсу-фестивалю «United Kids Festival» в місті Аліканте (Іспанія).
В нагороду Артем отримав грошову винагороду та авторську пісню від видатного композитора – Руслана Квінти.
Зазначимо, що хлопець є переможцем проєкту “Україна має талант 2021”.
Житомирська ОВА вітає Артема і бажає успіхів та ще більше нових перемог!
Сьогодні зранку до Бердичівської громади евакуаційним рейсом було доставлено 45 переселенців зі Сходу, які тільки нещодавно виїхали зі своїх рідних міст та сіл, де неспокій та небезпека панували на кожному кроці. Українці, що пройшли незліченні перешкоди, щоб дістатися до безпечного місця.
26 квітня у Бердичеві відзначили 37-мі роковини однієї з найстрашніших катастроф в історії людства – аварії на Чорнобильській АЕС. Біля пам’ятника загиблим ліквідаторам відбулося зібрання громадськості за участі Бердичівського міського голови Сергія Орлюка, народного депутата України Богдана Кицака, секретаря міської ради Богдана Коляди, першого заступника начальника Бердичівської РВА Сергія Бакуменка, голови Бердичівської районної ради Олександра Балянова, безпосередніх учасників ліквідації аварії.
Згадували події квітня 1986-го, коли силами усіх тих, хто з рятувальною місією вирушив до ЧАЕС, було зупинено розповзання країнами світу отруйної радіації. Зупинили ціною власних життів, власного здоров’я...
Депутати Бердичівської міської ради спільно з волонтерами відвідали деокупований Куп’янськ та декілька інших населених пунктів Харківщини. Головною метою поїздки, за словами секретаря міськради Богдана Коляди, була передача гуманітарної допомоги бійцям 139-го батальйону ТрО, більшість серед яких – бердичівляни, а також жителям прифронтових територій.
Ситуація у Куп’янську залишається складною, розповів очільник місцевої військової адміністрації Андрій Беседін. Понад півроку місто було окуповане рашистами, які за цей час встигли завдати йому чималих збитків. Зокрема, зазначив, ворог знищив документи громади, зруйнував комунікації, а натомість облаштував катівні, де піддавав тортурам громадян із проукраїнськими поглядами.
Підсумки збору коштів від представників бюджетної сфери бердичівської громади на потреби 139-го батальйону ТРО підвели у виконавчому комітеті Бердичівської міської ради. Станом на 17.04.2023 року на підсилення батальйону зібрано 718 486 грн.
Із цієї суми вже освоєно 252 000 грн.: за ці кошти придбано багі – легкий автомобіль високої прохідності, що здатен пересуватися по бездоріжжю. Участь у зборі вищевказаної суми взяли освітяни громади (126 000 грн), управління сім’ї та соцзахисту населення (100 000 грн) та галузь культури (26 000 грн).
Неосвоєними наразі залишаються 466 486 грн. Участь у зборі цих коштів взяли:..