Бердичівський суд ухвалив присуд трьом подругам, обвинуваченим у вчиненні хуліганства групою осіб (ч. 2 ст. 296 КК України) та призначив усім трьом покарання у вигляді одного року пробаційного нагляду, що передбачає виконання наступних обов′язків: періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації, виконати заходи, передбачені пробаційною програмою «Подолання агресивної поведінки». Також обвинувачені мають сплатити на користь потерпілої 60 тис. грн моральної шкоди. Вирок ще не набув законної сили та може бути оскаржений.
Слідчі Бердичівського райвідділу поліції завершили досудове розслідування кримінального провадження щодо поширення психотропів у районному центрі.
Нагадаємо, на початку червня оперативники кримінальної поліції затримали 21-річного молодика, який приїхав з Хмельниччини. Він орендував у Бердичеві житло та займався тут збутом психотропів. Його дівчина, 18-річна жителька Гришковецької громади, допомагала хлопцеві розкладати згортки з «товаром». Тоді, під час слідчих дій, правоохоронці виявили 67 так званих «закладок» та майже 100 грамів ще не розфасованої наркоречовини.
За висновками експертів у вилучених пакетиках знаходилася особливо небезпечна психотропна речовина – PVP-сіль, а її загальна кількість становить особливо великі розміри...
Подія сталася на початку червня: вночі у с. Половецькому Гришковецької громади горів автомобіль «Славута», що належить місцевому жителю. Вогнем було пошкоджено передні колеса транспортного засобу та зовнішні деталі. Поліцейські запідозрили умисний підпал.
40-річний власник транспортного засобу зумів самостійно загасити пожежу.
Під час проведення слідчих дій поліцейські з’ясували, що до події може бути причетний колишній чоловік дружини заявника – 35-річний місцевий житель. Чоловік у вчиненому зізнався та пояснив, що мотивом такого вчинку стали ревнощі.
Слідчі Бердичівського райвідділу поліції зібрали достатні докази причетності 33-річного жителя Вінниччини до крадіжки платіжного засобу у бердичівлянина. Тож тепер чоловікові загрожує кримінальна відповідальність.
На початку серпня до поліції звернувся 48-річний місцевий житель із заявою про зникнення банківської картки та майже 4000 гривень з рахунку. Чоловік розповів, що виявив відсутність платіжного засобу, коли на його мобільний почали надходити повідомлення про витрати коштів, яких він робив.
Оперативники кримінальної поліції встановили спочатку місцеві крамниці, в яких здійснював покупки «новий власник» картки, а згодом ідентифікували його особу.
Бердичівський суд ухвалив вирок стосовно трьох обвинувачених у шахрайстві, вчиненому організованою групою (ч. 5 ст. 190 КК України). Суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між обвинуваченими та прокурором, визнав усіх трьох винними в інкримінованому їм тяжкому злочині та призначив узгоджене сторонами покарання: організатору групи – п′ять з половиною років позбавлення з конфіскацією майна, двом подільникам – по 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Оскільки кожен з обвинувачених уже відбуває покарання за вироками інших судів, за сукупністю вироків обвинувачені проведуть за ґратами шість та по п′ять з половиною років відповідно. Вирок ще не вступив у законну силу та може бути оскаржений в апеляційній інстанції.
1 серпня пізно ввечері правоохоронці отримали повідомлення від медиків про смерть 47-річного містянина, на його тілі були сліди побиття. Поліцейські встановили, що чоловіка вбив його знайомий через ревнощі до дружини.
На місці події працювала слідчо-оперативна група Бердичівського райвідділу поліції. У квартирі померлого вони застали його знайомого. Саме цей чоловік викликав екстрену медичну допомогу.
За його словами, він гостював у потерпілого. Увечері раптом до оселі увірвався їх спільний знайомий, стягнув господаря з дивана та почав завдавати численні удари руками та ногами по голові й тулубу, а також наступав на нього. Гість намагався втрутитися в конфлікт та припинити протиправні дії, однак не зміг зупинити розлюченого нападника.
Оперативники кримінальної поліції розшукали причетного до події за його місцем проживання. Попередньо, мотив такого вчинку – ревнощі. Того дня чоловікові стало відомо, що потерпілий раніше проявляв надмірну симпатію до його дружини. У розпалі емоцій він одразу пішов «на розбірки» до товариша.
Слідчі поліції зібрали докази вини 45-річного жителя смт Ружина, який на початку червня під час застілля намагався позбавити життя пасинка. За вчинене обвинуваченому загрожує тривале ув'язнення.
Досудовим розслідуванням встановлено, що чоловіки тривалий час перебували у неприязних стосунках. Того вечора під час спільного вживання алкоголю між ними виникла чергова словесна суперечка. В ході конфлікту господар будинку схопив сокиру і завдав нею кілька ударів в область голови 29-річному пасинку.
Довести злочинний умисел до кінця чоловікові завадила його співмешканка – мати потерпілого. Молодшого з чоловіків госпіталізували, а старшого - правоохоронці затримали у процесуальному порядку. Згодом суд обрав йому запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.
До поліцейських по допомогу звернувся 41-річний бердичівлянин. Чоловік повідомив, що з його гаража зникли електроінструменти, а з будинку – комп’ютерна техніка та інші цінні речі. На місці події працювала слідчо-оперативна група Бердичівського районного відділу поліції.
Під час з’ясування всіх обставин поліцейським стало відомо, що впродовж трьох місяців будинок винаймав 36-річний чоловік. Після виселення квартиранта з житла власник виявив зникнення з господарства садової та кліматичної техніки, обігрівача, ноутбука та інструментів. За словами потерпілого, завдані йому збитки сягають 40 тисяч гривень.
Оперативники кримінальної поліції райвідділу встановили, що до крадіжки причетний житель Хмельниччини...
Правоохоронці встановили, що житель району викрав банківську картку у чоловіка, який збирався потягом дістатися до своєї військової частини. Надалі він розпорядився чужими коштами, придбавши цінні речі та будматеріали. Поліцейські вилучили все придбане майно.
Заявник, 55-річний житель Житомирського району розповів, що наприкінці червня перебував у м. Бердичеві. В очікуванні потяга поблизу залізничного вокзалу він познайомився з молодою парою. Під час спілкування вони разом вживали алкогольні напої. Згодом новий знайомий попросив скористатися мобільним банкінгом військового для поповнення банківської картки на незначну суму. Чоловік, нічого не підозрюючи, надав новому знайомцю свій мобільний телефон та повідомив пароль до електронного кабінету.
На ранок він виявив зникнення своєї банківської картки. Чоловік не зміг одразу заблокувати доступ до фінансового рахунку, адже не мав доступу до стабільного зв’язку. Коли ж врешті звернувся до банку, дізнався про спустошення рахунку.
Затриманий житель Андрушівської громади пояснив, що таким чином хотів провчити 29-річного жителя сусіднього села. Нині слідчі повідомили чоловікові про підозру у вчиненні злочину. Триває досудове розслідування.
16 липня близько 00:40 до поліції надійшло повідомлення від жителя Андрушівщини. Чоловік розповів, що його вивезли до лісу, побили й покинули там. На місце події вирушила слідчо-оперативна група Бердичівського райвідділу поліції. Правоохоронці розшукали 29-річного заявника у лісовому масиві неподалік с. Лебединців та доставили до Андрушівської лікарні. Медики діагностували у нього травми голови й обличчя та ушпиталили.
За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури організованій злочинній групі у складі чотирьох осіб повідомлено про підозру у незаконному придбанні з метою збуту, зберіганні з цією метою та збуті незаконно виготовлених тютюнових виробів (ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 204 КК України).
Розслідуванням встановлено, що нелегальну мережу збуту підакцизних товарів у Бердичеві налагодила 37-річна приватна підприємниця.
Підозрювана займалася офіційною торговельною діяльністю у декількох кіосках. А щоб отримати неконтрольований державою прибуток, на базі наявних торговельних точок «запустила» ще й тіньову мережу продажу цигарок.
Правоохоронці нагадують, що користування знайденими платіжними засобами розцінюється як крадіжка. Заважаючи, що кримінальне правопорушення вчинено під час воєнного стану, причетному може загрожувати від 5 до 8 років позбавлення волі.
Днями до поліції звернувся 31-річний житель Вінниччини та розповів, що випадково згубив у м. Бердичеві свою банківську картку. Згодом на його мобільний телефон почали надходити сповіщення про те, що його карткою розраховуються у магазинах міста.
Оперативники кримінальної поліції встановили торговельні заклади, в яких здійснював покупки «новий власник» картки. За допомогою камер відеонагляду встановили, що товари купував 32-річний місцевий житель.
Пізно ввечері 11 травня до поліції надійшло повідомлення про загоряння автомобіля «Toyota Camry» біля приватного будинку у селищі Червоному. Ймовірною причиною пожежі був підпал. Поліцейські встановили та затримали причетного.
На місці події працювала слідчо-оперативна група Бердичівського райвідділу поліції та рятувальники. Вогнем було пошкоджено моторний відсік та зовнішні деталі транспортного засобу.
За висновком співробітників ДСНС ймовірною причиною загоряння автомобіля став підпал. Поліцейські вилучили слідову інформацію.
Встановлено, що автомобіль належить 34-річній місцевій жительці. За її свідченнями, до події міг бути причетним її 40-річний знайомий...
До поліції звернувся 37-річний містянин із повідомленням про зникнення коштів з його банківської картки. Передувало крадіжці застілля у знайомого. Відтак обставини події з’ясовували працівники слідчо-оперативної групи Бердичівського райвідділу поліції.
Чоловік розповів, що після гостин виявив списання 19 тисяч гривень із банківського рахунку.
Оперативникам кримінальної поліції вдалося встановити причетного до крадіжки. Ним виявився 50-річний місцевий житель. Він скористався моментом, коли заявник заснув, зайшов до його мобільного банкінгу та здійснив переказ чужих коштів на власний рахунок. Гроші чоловік витратив на власні потреби.
До Бердичівського райвідділу поліції з заявою про шахрайство звернувся житель Вінниччини. Чоловік повідомив, що займається підприємницькою діяльністю. У м. Бердичеві розташовані склади з продукцією його товариства. Під час проведення переобліку на підприємстві він виявив нестачу виручених коштів майже на 12 тисяч гривень.
Оперативники кримінальної поліції з’ясували, що до недостачі виторгу причетний 33-річний житомирянин. Нещодавно він проходив стажування на підприємстві заявника. В обов’язки чоловіка входила доставка продукції до магазинів на Житомирщині та Вінниччині.
Тож стажер отримував гроші за реалізований товар та, замість того, щоб повернути підприємству, залишав собі. Поліцейські встановили щонайменше 7 замовників, виручку яких привласнив фігурант.
Лише упродовж кількох останніх днів четверо бердичівлян втратили понад 65 тисяч гривень через шахрайські схеми. Вони звернулися до Бердичівського райвідділу поліції із заявами. Нині правоохоронці проводять розслідування за ст. 190 (Шахрайство) КК України та встановлюють причетних до правопорушень осіб.
19-річний містянин сподівався отримати матеріальну допомогу, перейшовши за посиланням, розміщеним в одному з онлайн-чатів. Натомість отримав повідомлення про списання 15 тисяч гривень його власних заощаджень. Адже він увів усі конфіденційні відомості для доступу до його банківського рахунку на сторонньому сайті.
А 50-річна заявниця розповіла, що в соціальній мережі натрапила на оголошення про продаж речей за вигідною ціною. Вона перейшла за наданим «продавцем» посиланням, аби переказати завдаток, натомість з її картки зникли майже 6 тисяч гривень.
Удень 30 квітня до поліції надійшло повідомлення від жительки м. Андрушівки про те, що її сусід зачинився в будинку та почав забивати дошками вікна, а на подвір’ї відчувався запах диму. В оселі також була його лежача літня мати, тому сусідка запідозрила, що, ймовірно, чоловік вчиняє домашнє насильство. На місце події негайно прибули поліцейські.
Правоохоронців чоловік до будинку не впускав, тому, запідозривши вчинення кримінального правопорушення, що загрожує життю людини, поліцейські прийняли рішення про проникнення до житла (відповідно до ст. 39 Закону України «Про поліцію»).
У будинку вони виявили понівечене тіло 83-річної жінки. Інші частини тіла криміналісти знайшли в печі – чоловік намагався їх спалити, ймовірно плануючи приховати злочин.
На початку квітня з повідомленням про ошуканство до Бердичівського райвідділу поліції звернувся 53-річний житомирянин. Чоловік розповів, що проїздом був у райцентрі. Тоді до нього підійшла незнайомка та попросила зателефонувати, мовляв, її мобільний розрядився. Чоловік вирішив допомогти їй та довірив власний телефон. Жінка дещо відійшла з ґаджетом ніби для розмови та не повернулася.
Проведеними заходами оперативники встановили правопорушницю. Нею виявилася раніше судима за майнові та наркозлочини 35-річна містянка. Вона у скоєному зізналась та пояснила, що чужий телефон одразу ж продала, а отримані кошти витратила.
Правоохоронці, за процесуального керівництва окружної прокуратури, оголосили жінці про підозру в ошуканстві (ч. 1 ст. 190 КК України). 24 квітня матеріали кримінального провадження були скеровані до суду. Мобільний телефон поліцейські вилучили та повернули власнику...
Лише після переказу значної суми на банківські рахунки псевдопродавця, 33-річний бердичівлянин зрозумів, що його ошукали. Нині шахраїв розшукують поліцейські Житомирського районного управління поліції.
Заявник розповів, що натрапив на онлайн-оголошення щодо підбору авто з-за кордону. Тож зв’язався з автором, який обіцяв йому пригнати «Volkswagen». Посередник переконав чоловіка, що він невдовзі сяде за кермо власного автомобіля. Однак умовою купівлі була передоплата за сам транспортний засіб, а також оформлення необхідних документів.
Упродовж вихідних чоловік здійснив кілька транзакцій на п’ять банківських карток, які повідомив йому у месенджері так званий менеджер. Загальна сума переказів склала 550 тисяч гривень. А коли покупець хотів з’ясувати деталі справи, виявив, що посередник заблокував його абонентський номер...