Підвищення виплат викликане зростанням прожиткового мінімуму
В Україні від 1 грудня 2020 року зросте прожитковий мінімум, що передбачено державним бюджетом. Відповідно зростуть і прив'язані до нього виплати – зарплати (тарифні оклади), пенсії та державні допомоги.
Зокрема, від 1 грудня прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць зросте на 71 грн – від 2118 грн до 2189 грн.
У жовтні до Національного банку часто зверталися громадяни з питанням, чи залишається в обігу золотиста одногривнева монета.
Громадяни скаржилися на прикрі випадки, коли вони не змогли заплатити за товари чи послуги через те, що нібито Національний банк вилучив з обігу одногривневу золотисту монету. Національний банк відповідально заявляє – це не так, – повідомили в пресслужбі регулятора.
Усі золотисті одногривневі монети є законним засобом платежу. Ними можна вільно розрахуватися на території всієї України...
До уваги жителів міста, з 1 жовтня 2020 року в Україні монети номіналом 25 копійок та усі старі банкноти, уведені в обіг до 2003 року, перестали бути платіжним засобом.
Громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти вилучені з обігу гроші на монети та банкноти інших номіналів і зразків:
♦ в усіх українських банках – до 30 вересня 2021 року включно;
♦ у Національному банку та уповноважених банках – до 30 вересня 2023 року включно.
Національний банк України завершив перехід на оновлений банкнотно-монетний ряд гривні, який містить надійніші та захищеніші від підробок банкноти, забезпечує зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави. Для цього в обіг введено монети номіналом 5 та 10 гривень, які поступово замінять паперові банкноти. Водночас запроваджено оновлені банкноти номіналом 50 та 200 гривень з удосконаленою системою захисту, які своїм дизайном наслідують банкноти нового покоління гривні – номіналами 20, 100, 500 та 1000 гривень. Цими нововведеннями Національний банк завершить оптимізацію поточного номінального ряду гривні, яка тривала з 2014 року....
Отримуєте гроші на банківську картку від людей, які не є близькими родичами, повинні до 1 травня 2021 року сплатити 18% податку на прибуток та 1,5% військового збору.
За перерахунок яких сум доведеться платити податки і які штрафи передбачено за ухилення від цього обов'язку, – пояснює юрист, кандидат юридичних наук Денис Головін.
До 1 травня 2021 року всі українці мають подати декларації про доходи в податкову за місцем проживання та вказати отримані доходи, окрім зарплати, та до 1 серпня сплатити податки. Зокрема, йдеться й про гроші, які вам перерахували на картку. Адже з них так само потрібно платити податки 19,5%.
Річну податкову декларацію про доходи за минулий рік зобов’язані заповнити і подати до 1 травня 2020 року громадяни, котрі отримали доходи, з яких торік не сплачено податок на доходи фізичних осіб. Про це повідомляє пресслужба ГУ ДПС у Житомирській області.
«Звертаємо увагу, що обов’язок громадянина подати річну податкову декларацію передбачає Конституція України. Зокрема, стаття 67 Основного Закону нашої держави зобов’язує кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом...
У січні 2020 року оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, яким НАК "Нафтогаз України" поставляє газ в рамках спеціальних зобов'язань (ПСО), становитиме 4,65 гривні за кубометр (без урахування ПДВ, націнки газзбутів й витрат на транспортування газу магістральними та розподільними трубопроводами), що на 25% менше, ніж у січні 2019 року.
У повідомленні компанії йдеться, що нова ціна розрахована "Нафтогазом" згідно з постановою Кабінету Міністрів України №17 від 24 січня 2020 року...
Інформація про це з’явилась на дошці оголошень залізничного вокзалу нашого міста. У повідомленні йде мова про відміну відомого мешканцям Бердичева, як київський, поїзду сполученням «Миколаїв-Рівне-Миколаїв».
Цим поїздом часто на навчання до столиці добирались студенти та їздили бердичівляни, які працюють у Києві. Досі він курсував кожен день і це було дуже зручно для пасажирів та, як виявилось, дуже економічно невигідно для залізниці, адже щоденний пассажиропотік не виправдовував витрат на такі поїздки....
В Україні з січня 2020 року відбудуться суттєві зміни в соціальній та економічній сферах, які стосуються водіїв, власників сателітарних антен і курців.
Найбільше змін стосуються власників автотранспорту.
До кримінальної відповідальності з 1 січня будуть притягуватися нетверезі водії. Перше таке порушення грозить горе-водію судимістю та позбавленням права керувати автомобілем на три роки. Крім того порушнику доведеться сплатити штраф у розмірі від 17 до 32 тисяч гривень....
3 та 8 січня українські банки працюватимуть у звичайному режимі. Про регламент роботи фінустанов та системи електронних платежів в інші дні на Новий рік 2020 читайте у матеріалі Фактів ICTV.
НБУ визначив режим роботи банків та системи електронних платежів (СЕП) у грудні 2019 та на Новий рік 2020:
25 грудня, католицьке Різдво – банки не працюють...
НАК «Нафтогаз України» знизив відпускні ціни на газ для газзбутів, який вони мають поставити населенню в перший місяць зими - до 4276,69 грн/тис куб. м без ПДВ. Це на 622,31 грн менше, аніж у листопаді, коли ціна становила 4899,00 грн/тис куб. м без ПДВ.
Роздрібні ціни на природний газ для населення по регіонам також зменшилися – в середньому на 11%...
Українці незабаром не зможуть розраховуватися звичними копійками і банкнотами. З обігу виведуть купюри номіналом одна, дві, п’ять і 10 грн. Також перестали бути грошима одна, дві і п’ять копійок.
Крок перший – у жовтні 2019-го.
З жовтня не приймають в торгівельній мережі копійки номіналом одна, дві і п’ять копійок.
Копійки краще обміняти. В Ощадбанку, ПриватБанку і в “Авалі” їх приймають до 30 вересня 2022-го...
14 березня 2018 р. Національний банк України презентував нові обігові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень. Ці монети з часом замінять банкноти відповідних номіналів, що зараз перебувають в обігу. Про це йдеться на офіційній сторінці у Facebook Національного банку України.
Уводитися в обіг нові обігові монети будуть поетапно...
З 25 жовтня 2019 року у готівковому обігу з’явиться банкнота нового найвищого номіналу – 1 000 гривень.
Про це інформує Національний банк України.
На лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського.
“Його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної у 1918 році”, – повідомив голова НБУ Яків Смолій.
Жовтнева ціна на природний газ для потреб населення та інших споживачів, які отримують газ на регульованих умовах (ПСО), знизилася на 4,9% порівняно з вереснем і складе 4 272,76 грн за тисячу кубометрів (без врахування ПДВ, націнки газзбутів та транспортних витрат).
Про це повідомляє пресслужба НАК «Нафтогаз України».
У Бердичеві на перспективу планується будівництво сонячної електростанції. Про це стало відомо на останній сесії міської ради, під час якої з-поміж іншого розглянули й проект рішення про дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Чуднівській з метою у майбутньому передати її в оренду ТОВ «Бердичівська СЕС». Під час голосування депутати майже одноголосно підтримали проект рішення, за винятком депутатів Побережного і Кривушина, які «утримались» та депутата Радецького. Він виступив «проти»...
Ціна газу для комерційних споживачів формується на ринку, виходячи з попиту-пропозиції. Але для побутових споживачів і релігійних організацій її регулює держава.
Довідка. Державне регулювання роздрібної ціни газу для населення, підприємств ТКЕ і релігійних організацій включає два елементи. Перший, це ціна газу як товару, що складається з вартості газу і вартості послуг з його постачання. Ці складові ціни регулює Кабінет міністрів своїми постановами, які є обов'язковими для компаній, на які покладено спеціальні обов'язки. Це державні компанії НАК "Нафтогаз України", "Укргазвидобування" і ряд приватних постачальників природного газу (ПСО) - список див. тут. Другий елемент держрегулювання роздрібної ціни - це вартість доставки газу...
НАК «Нафтогаз України» знизив відпускні ціни на газ для газзбутів, який вони мають поставити населенню, до 4 653,544 грн/тис куб.м без ПДВ. Це приблизно на 5,14% нижче, ніж у липні, коли ціна становила 4 905,675 грн/тис куб.м. без ПДВ.
Роздрібні ціни на природний газ для населення по регіонах також знизилися, але продовжують залишатися різними і залежати, зокрема, від тарифу на розподіл, який встановлює НКРЕКП, та від націнки, яку встановлює кожен газзбут самостійно.
Найбільшу роздрібну ціну за газ доведеться заплатити споживачам, яких обслуговують...