В суботу у холі десятої школи — як у вулику. Учасники зовнішнього незалежного оцінювання прийшли на пробне тестування із української мови та літератури. Цей предмет є обов'язковим. Одна репетиція випускникам має обійтися від 17 до 50 гривень, говорив директор Українського центру оцінювання якості освіти. Бердичівські одинадцятикласники заплатили за матеріали значно дешевше - 3 гривні. Умови пробного тестування максимально наближені до тих, які будуть у квітні. Учасники ніби-то не хвилюються.
Марина Міцетіна, учасниця пробного тестування: “ Я не хвилююся — це ж пробне тестування”
Марк Боголюб, учасник пробного тестування: “Я бачив примірники, вони дуже важкі, там можна заплутатися. Але якщо старатися — все вийде. Я вважаю, краще складати вступні іспити. А такі тести вводити з 5 класу, щоб учні звикали до такої системи”.
На пункті тестування спочатку потрібно знайти своє прізвище у алфавітних списках. Там вказана аудиторія, де писатимуть тести. Допомагають учасникам інструктори. До 10.30 вони повинні розвести усіх учасників. Впускають у класи лише за паспортом, у квітні потрібно буде пред'явити і запрошення. Об 11 двері зачиняються.
Юлія Крук, журналіст: “На виконання завдань учасники зовнішнього незалежного оцінювання мають 3 години. Відповіді вони звірять за допомогою спеціального ключа, а їхні творчі роботи перевірять вчителі”.
У квітні оцінювання відбуватиметься інакше.
Юрій Горянський, завідувач ІМЦ Бердичівського міського управління освіти і науки: “За перші предмети обіцяють до 30 травня надіслати сертифікати. Тоді запакують бланки відповідей у спеціальні контейнера і відправлять кур'єрською поштою у центр оцінювання якості освіти. Перевірять роботи за допомогою комп'ютера”.
Чимало учнів справилися із тестами і творчим завданням раніше. Їм дозволили покинути аудиторії.
Антон Яворський, учасник пробного тестування: “Мені знадобилося 2 години на виконання завдань. Не такі вони вже і складні, якщо маєш знання”.
Олена Рожевська: “Для деяких учасників ці тести виявилися важкими”.
В управлінні освіти пробним тестуванням задоволені. Оцінка — відмінно.
Юрій Горянський, завідувач ІМЦ Бердичівського міського управління освіти і науки: “ За дванадцятибальною шкалою ставлю одинадцять з плюсом. Чітко спрацювала адміністрація, інструктори. Підготовка чудова”.
Випускники вважають: проводити пробне тестування потрібно. Воно покаже, кому і що слід довивчити. Самотужки, або з допомогою репетитора.
Автор: Юлія Крук
Камера: Андрій Пеньківський
Матеріал взято з ТРК "ВІК"