24 березня - Всеукраїнський день боротьби з туберкульозом. Наша держава віднесена до групи країн із високим рівнем захворюваності на цю недугу. І хоч протягом останніх двох років ситуація по Бердичеву дещо стабілізувалася, говорить завідуюча тубдиспансером Галина Рибінська, підстав для оптимізму поки що немає.
Галина Рибінська, завідуюча тубдиспансером ЦМЛ: “Останнім часом збільшилась захворюваність на туберкульоз серед верств населення з високим рівнем достатку. Хворіють нібито здорові люди. Це непокоїть. Погано те, що йде поширення туберкульозу. Останні два роки туберкульоз поширюється серед ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД”.
На сьогодні на обліку у протитуберкульозних закладах Житомирської області перебуває понад 9 тисяч хворих. У Бердичеві стаціонарно та амбулаторно лікується близько шестисот чоловік. Виявлення туберкульозу на ранніх етапах залежить від самих людей, від їхнього вчасного обстеження у лікарні.
Наталія Хорошун, міський позаштатний терапевт ЦМЛ: “Для профілактики туберкульозу у нас є такий метод, як обстеження мокротиння на виявлення бактерій туберкульозу. У нас у поліклініці є кабінет № 56, який працює протягом дня. Також проводяться профілактичні щеплення і проба Манту на раннє виявлення туберкульозу. Прошу громадян не відмовлятися від цього”.
Галина Орел, завідуюча рентгенвідділенням ЦМЛ: “Ефективним методом виявлення хворих на туберкульоз органів дихання є флюорографія. Це забезпечують лікарі-рентгенологи, рентген-лаборанти, медичні реєстратори флюоротеки. Всіх хворих із патологією органів дихання вони зобов’язані направити на дообстеження у протитуберкульозний заклад або до лікаря-фтизіатра”.
Флюорографічні огляди 1 раз у 2 роки мають проходити особи від 15-ти і старші. Деякі категорії людей повинні робити це щорічно. Таке обстеження дозволяє виявити і онкопатологію органів грудної порожнини.
Галина Орел, завідуюча рентгенвідділенням ЦМЛ: “У минулому році проводилося флюорографічне обстеження понад 40 тисяч чоловік. Виявлено 40 випадків активного туберкульозу легень, що складає 72% від загальної кількості захворілих на активний туберкульоз, виявлених флюорографічним методом. І 30% захворілих на онкопатологію органів грудної порожнини”.
Як правило, кажуть фахівці, частіше випадки захворювання на туберкульоз спостерігаються в осіб працездатного і репродуктивного віку від 25 до 50 років. Подолати недугу можна, стверджують лікарі. Туберкульоз - виліковний. І таким хворим фахівці надають всю необхідну допомогу. У тубдиспансері люди проходять додаткове обстеження.
Галина Рибінська, завідуюча тубдиспансером ЦМЛ: “Лікувальний процес протягом останніх 3-4 років забезпечений достатньою кількістю медикаментів. Сьогодні вони є. Хворі лікуються як стаціонарно, так і амбулаторно. Згідно з ДОТС-стратегією, яка введена в області та місті з 2006 року, ми маємо лікувати хворих тільки безпосередньо під наглядом медичних працівників”.
Слід запам’ятати, нагадують медичні працівники, що міри попередження туберкульозу - профілактичні огляди у лікаря, вакцинація, повноцінне харчування та здоровий спосіб життя.
Автор: Вікторія Кучерява
Камера: Віталій Сінєльніков
Матеріал взято з ТРК "ВІК"