Увійти в опалювальний сезон із новою технікою. Із такою метою представники міської влади разом із головним теплопостачальником міста та київськими фахівцями у цій галузі обстежили усі котельні Бердичева. Наявне там обладнання використовується ще за часів Радянського союзу, тож не дивно, каже Василь Мазур, що воно застаріло.
Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Ми прийшли до висновку, що потрібно міняти технологічне й насосне обладнання і йти по шляху зменшення споживання газу та електроенергії. Фахівці, яких ми залучаємо, це представники серйозних київських організацій, що працюють у цій галузі і мають досвід роботи. Завдяки тісній співпраці нам вдасться досягти гарних результатів.»
Бажаного результату, тобто економії електроенергії, намагатимуться досягти, не дивлячись на борг тепломережі за спожитий газ у 20 млн. грн. Частина коштів — міський та державний бюджети, частина — залучені інвестиції, говорить Василь Мазур. Щоправда, заміна котлів — це не вирішення усієї проблеми.
Олексій Ткачук, президент групи компанії “Аеротерм”: «Нужно идти от потребителя, от каждого подъезда, от каждого ввода тепла в каждый дом; нужно идти от тепловых пунктов, от бойлерных, по теплотрассам, а потом переходить в котельни. Нужно оптимизировать потребление тепла и газа на всех уровнях. Дорогостоящая замена оборудования не приведет к необходимому результату.»
Для заміни обладнання шукатимуть не найдорожчі варіанти, каже Олексій Ткачук, а найоптимальніші. Завершити роботу планують до нового опалювального сезону. Все залежатиме від фінансування.
Олексій Ткачук, президент групи компанії “Аеротерм”: «Технически это реальная задача. Как говорил глава администрации, он видит решение этой проблемы с привлечением каких-либо инвестиций, не только бюджетных. Но это уже другой вопрос.»
Автор: Ніна Сільченко
Камера: Андрій Пеньківський
Джерело: ТРК "ВІК"