Побувати за кордоном — завжди цікаво. Про те, аби виїхати за межі України, щоби, зокрема, ознайомити інші народи зі своєю творчістю, мріє багато мистецьких колективів. Двом бердичівським — “Яворочку” й “Явору” це вдалося. Нещодавно маленькі танцюристи з міського Палацу культури ім. О. Шабельника вперше побували у далекій Туреччині. Поки вони презентували себе у тамтешньому Айдині, їхні старші колеги — учасники народного аматорського ансамблю танцю “Явір” відвідали квітучу Чехію. Саме так називався VII-й міжнародний музичний фестиваль для дітей та молоді, що його приймало курортне місто Тепліце. Готувалися до поїздки більш, ніж серйозно, розповіли “явори”, показ був закритий, кажуть, лише ти, сцена і журі.
Анатолій Максимов, учасник народного аматорського ансамблю танцю “Явір”: “На мою думку, ми виступили дуже добре, хоча у нас біли сильні суперники . Вони показали чудову техніку. Ми також “не пасли задніх”. Підготували дуже багато рухів й трюків.”
Аліна Джигіль, учасниця народного аматорського ансамблю танцю “Явір”: “Цей конкурс додав нам впевненості у собі. Наскільки ти впевнений, настільки тобі підвладне І місце. Думаю, що виступили непогано, меншою мірою, усі були у захваті, аплодували. Думаю, що це — не остання країна, якою ми виступаємо.”
Годинні тренування далися взнаки: з потужним колективами з Росії, Молдови, Чехії, Словенії та Польщі бердичівляни були на рівних. Вихованці Ірини Назаренко виконали “Гопак” і подарували усім “Білоруську кадриль”. Такий подарунок, судячи зі всього, прийшовся членам журі до вподоби — “Явір” на фестивалі витанцював ІІ місце.
Ірина Назаренко, худ. керівник народного аматорського ансамблю танцю “Явір”: “На Гала-концерте присутствовали атташе по культуре нескольких стран. Потом эти люди говорили, что им очень понравилось. Их пленил высокий профессионализм коллективов. Нам все понравилось — и отзывы, и место, в котором выступали, и, особенно, организация.”
Після поїздки, говорить Ірина Назаренко, діти тільки й говорять що про Чехію й Німеччину, де також вдалося побувати. Лише один готель у Тепліце, захоплюються, чого вартий!
Вероніка Нановська, учасниця народного аматорського ансамблю танцю “Явір”: “Нам розповіли, що у цьому ж готелів, в одном з номерів на 2-му поверсі мешкав свого часу видатний Бетховен. А ще у місті багато лікувальних джерел. Під час Великої Вітчизняної війни бійці мили тією водою одне одному рани. Мили і знову йшли у бій...”
Скільки дітей, жартують дорослі, стільки й думок. Хтось говорить лише про танці, хтось — про суворе журі, ну а хтось згадує красу й велич чеських Праги, Карлових Вар та німецького Дрездена.
Дмитро Боголюб, учасник народного аматорського ансамблю танцю “Явір”: “Мені дуже сподобалося у Карлових Варах. Там дуже багато водних джерел, що виліковують різні хвороби. Ми ходили на екскурсію і бачили річку, температура в якій сягає 90°. А зсередини землі, кажуть, там 6000 градусів.”
Михайло Ковбасюк, учасник народного аматорського ансамблю танцю “Явір”: “Ми побували у Дрездені. Запам’яталася картинна галерея, де розташовано дуже багато коштовних картин. А ще запам’яталася виставка раритетних машин.”
Петро Осаволюк, учасник народного аматорського ансамблю танцю “Явір”: “У Празі мені найбільше сподобався Карловий міст. Там багато скульптур і можна загадати бажання.... Я загадав жити довго й щасливо.”
Нині колектив “Явору” готується до виступу на Дні міста та поїздки до табору “Молода гвардія”.На Одещині корисне з приємним змішуватимуть 21 день. У таборі братимуть участь у фестивалі- конкурсі, для виступу на якому готують 30-хвилинну програму. За умовами конкурсу, кожен з його учасників має ознайомити журі й глядачів із культурою кількох національних меншин, які мешкають на Україні.
Ірина Назаренко, худ. керівник народного аматорського ансамблю танцю “Явір”: “Мы повезем туда новинку — “Еврейский танец”, “Белорусскую кадриль”, может быть “Калинку” ну и, конечно же, “Гопак”.
Автор: Олександр Єжель
Камера: Юрій Гавриш
Джерело: ТРК "ВІК"