Цьогорічна освітянська реформа відмінила 12-ий клас, поставивши педагогів перед фактом: навчайте дітей за новою програмою, а підручники незабаром надійдуть. На сьогоднішній день освіта
Бердичева забезпечена навчальними книжками на 67%, розповідає начальник міського управління освіти та науки Валентина Адаменко.
Валентина Адаменко, начальник міського управління освіти та науки України: «Підручники для десятого класу випущено. Вони будуть підвезені до листопада місяця. Протягом вересня і жовтня параграфи з цих книжок діти можуть подивитися в інтернеті. Також вчитель даватиме конспектування. Крім того, є ще й “старі” підручники, пристосовані до цих параграфів. Вчитель братиме ті навчальні теми, що є доступними.»
Усі інші класи, каже Валентина Адаменко, також не будуть забезпечені підручниками у повній мірі. Та і цю проблему в управлінні освіти вже знають, як вирішити. Спочатку поговорять з директорами шкіл.
Валентина Адаменко, начальник міського управління освіти та науки: «Перш за все, вони повинні забезпечити книгами учнів-сиріт, дітей з багатодітних сімей та малозабезпечених. Розподілити підручники треба так, щоб одній дитині не потрапили усі підручники, а інша їх купувала. Як я сказала, 67% забезпечено книгами. Така ситуація не лише у нас, а в інших містах та районах.»
Окрім придбання підручників, батьки займаються і закупівлею шкільної форми та канцелярських товарів. А це ще один удар по сімейному бюджету. Найдешевший костюм для хлопчика коштує близько 60-ти гривень. Про найдорожчий годі й говорити — до трьохсот гривень. Дівчата, шкільні модниці, завжди прагнуть виглядати якнайкраще. А чи зможуть усі батьки без відчутної шкоди для гаманця придбати шкільну форму чи просту блузу з юбкою загальною вартістю у двісті п’ятдесят гривень? І це ще не межа.
Із канцелярськими товарами легше: закупили батьки дитині одразу двадцять зошитів, десять ручок та щоденник з пеналом, поклали це все у новенький ранець — і гайда до школи. Разом така покупка обійдеться їм у 200 гривень. І це, знову ж таки, мінімум. Тож сьогодні, аби відправити сина чи доньку до школи потрібно викласти у середньому тисячу гривень. Батьки лише руками розводять: “Мусимо купувати, куди ж подінешся.”
Автор: Ніна Сільченко
Камера: Андрій Пеньківський
Джерело: ТРК "ВІК"