Їх обдурили — зухвало й цинічно... На галявинці біля Семенівської сільради мешканці села виказували свої жалі й обурення головному аграрію Бердичівського району Борису Базилевському. Звернутися в усному й письмовому вигляді за допомогою до влади людей — співвласників майна колишнього колективного сільськогосподарського підприємства ім. Постишева — примусили дії нинішнього керівництва тепличного комбінату, що входить до складу КСП. Голова спілки співвласників Марія Розпутняк розповідає: платити по рахунках товариство-суборендар припинило ще у 2005-му році, чим нанесло збитку співвласникам на 580,5 тисяч гривень. Термін дії договору на оренду майна тепличного комбінату закінчився 1 жовтня 2005-го. Запрошували переглянути умови — жодної реакції, продовжує Марія Розпутняк, тому у спілці вважають договір автоматично подовженим, а дії керівництва комбінату — протиправними.
Марія Розпутняк, голова спілки співвласників майна реформованого КСП: “Кожного року у нас проходить інвентаризація майна. Посилаємо до них ревізійну комісію для перевірки, а їх не пускають на територію. У нас вже дійсно накипіло на душі. В усіх людей.”
Свого часу тим, хто вважається нині керівництвом тепличного комбінату, семенівці та іванківчани продали свої майнові паї. Продали за 15 % повної вартості. Решту, кажуть, їм обіцяли доплатити. Не доплатили...
Петро Кваша, член спілки співвласників: “Тепер виходить, що він набрав цих сертифікатів і каже, що у нього вистачає коштів на весь тепличний комбінат. Якщо БТІ оформить необхідні документи про те, що він має право власності, люди залишаться без нічого. Хто все це їм буде компенсувати?”
Що змусило людей продати за безцінь свої паї? Кого що. Ольга Слободянюк каже: мала пенсія. Селом, згадує, саме проводили газ. Потрібні були гроші.
Ольга Слободянюк, член спілки співвласників: “Грошей не було і я була вимушена продати свій сертифікат, аби провести до хати газ. За 15 % вартості! Вони ж нам обіцяли доплатити!”
Керівництво комбінату, мабуть, винним себе у даній ситуації не вважає, обурені селяни. А як інакше, питають, розцінювати наступний передноворічний “сюрприз”?
Мешканці села: “Вони нас викликають до суду! Вже розіслали повістки. Забрали безкоштовно наше майно і ведуть нас до суду, уявляєте?! 30-го січня! Ми зроду-віку у суді ще не були.”
Ольга Слободянюк, член спілки співвласників: “Я хочу розірвати з ним договір, виплатити той мізер, що його заплатили мені за майнові паї і все! Все, що вони нам дали, ми вернемо. Хай лише віддадуть нам комбінат, хай віддадуть сертифікати.”
Звернення членів спілки Борис Базилевський обіцяв особисто передати голові райдержадміністрації разом зі своєю доповіддю про ситуацію, що склалася.
Борис Базилевський, нач. управління агропромислового розвитку Бердичівської РДА: “Думаю, дане питання буде вирішено оперативно. Адже ці виклики до суду — взагалі незрозуміла позиція. Суборендар вже у судовому порядку хоче привласнити те, що належить людям. Думаю, ці діяння будуть належним чином оцінені. Ну а поки я збираюся під’їхати до комбінату, аби зустрітися із, так би мовити, його власником.”
Із керівництвом тепличного комбінату начальнику управління поспілкуватися вдалося. Правда, за відсутності знімальної групи, яку далі прохідної не пустили. Судячи зі всього, впевненості у позитивному рішенні справи, ця зустріч посадовцю не додала.
Борис Базилевський, нач. управління агропромислового розвитку Бердичівської РДА: “Відповіді на мої питання пролунали не те, щоби різко, але досить нетактовно. Усі питання представники комбінату вирішуватимуть лише у судовому порядку, лише через юристів. Керівника я запросив до адміністрації. Він пообіцяв прийти. Будемо намагатися мирним шляхом дійти до спільного знаменника.”
Автор: Олександр Єжель
Камера: Юрій Гавриш
Джерело: ТРК "ВІК"