Визначною подією для бердичівських лікарів та пацієнтів міської лікарні запам’ятається дата 26 серпня: на території закладу відбулося урочисте відкриття філії відділення хронічного гемодіалізу обласної клінічної лікарні ім. Гербачевського на 6 діалізних місць. Щоб перерізати стрічку та особисто переконатися у тому, що відділення готове до роботи, до Бердичева завітали чиновники з області: губернатор Житомирщини Сергій Рижук, в. о. начальника управління охорони здоров’я області Олександр Торбас та інші поважні гості. Присутній на відкритті філії Бердичівський міський голова Василь Мазур зазначив: це справжнє свято для міста, а особливо для хворих людей, які так потребують доступного та якісного лікування.
Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Сьогоднішня подія — це результат спільної праці обласної державної адміністрації, особисто Сергія Миколайовича Рижука, який тримає руку на пульсі всіх подій, що відбуваються, особливо в медицині. Перед тим, як передати слово Сергію Миколайовичу, я хочу привітати його з високою державною нагородою. Нещодавно підписаний Указ Президента про нагородження С. М. Рижука орденом “За заслуги ІІ ступеня”. Це додасть йому натхнення працювати на всю Житомирську область, а на Бердичів ще краще.»
Губернатору вручили квіти та нагородили його оплесками. Не дивлячись на приємний сюрприз, Сергій Рижук вирішив поцікавитися у присутніх фахівців, в чому причини того, що людей із хворими нирками у Житомирській області стає все більше.
Сергій Рижук, голова Житомирської ОДА: «Мене так млоїть питання: а що ж далі? Ми і далі будемо терпіти оці темпи, коли масово відмовляють нирки у людей, у молодих мам, які ведуть здоровий спосіб життя? В чому справа? Я хочу просити міністра охорони здоров’я і його заступника, щоб вони глибше розбиралися і казали нам, що ми маємо робити і як допомогти медицині й науці, щоб не було таких катастрофічних темпів цієї хвороби.»
Як наголосив голова обласної адміністрації, вони готові забезпечити медицину усім, що допоможе знизити чи зупинити поширення ниркових хвороб. Почався цей процес у 2004-му, коли на базі обласної клінічної лікарні було відкрито перше відділення гемодіалізу. Після цього пішли наступні кроки.
Микола Прилипко, зав. відділенням гемодіалізу Житомирської обласної клінічної лікарні: «У 2006-му році була відкрита перша філія на 5 діалізних місць у місті Новоград-Волинському. На сьогоднішній день там лікується 32 пацієнти з 5-ти наближених до Новограду районів. У 2009-му була відкрита філія у м. Коростень на 6 діалізних місць. Зараз там лікується 31 чоловік.»
Олександр Торбас, в. о. начальника обласного управління охорони здоров’я: «Я хочу сказати, що таке відділення якраз співпадає з тією політикою держави, коли вона гарантує доступність до високотехнологічної медичної послуги кожного громадянина нашої країни. Я певен, що це відділення буде не тільки гаслом доброго ставлення до людей, а це буде повернуте здоров’я і врятовані життя наших людей.»
Бердичівська філія розташувалася на 4-му поверсі центрального корпусу міської лікарні. Розрахована вона на прийом 12-ти пацієнтів у день. І хоч офіційне відкриття відбулося саме 26-го серпня, лікарі приймали пацієнтів вже напередодні. Тут обслуговуватимуться хворі на нефрологічні хвороби не лише з міста та району, а й з прилеглих до Бердичева районів, розповів зав. Бердичівською філією відділення хронічного гемодіалізу ЖОКЛ Олександр Белізов.
Олександр Белізов, зав. Бердичівською філією відділення хронічного гемодіалізу ЖОКЛ ім. О. Ф. Гербачевського: «Такі хворі зобов’язані 3 рази на тиждень проходити процедуру для очищення крові. Сьогодні у нас є 24 пацієнти. Ми працюватимемо у 2 зміни. Якщо буде 36 хворих — у три зміни. Були проблеми з водою, зараз підведена окрема вода. Ми обслуговуватимемо людей 6 днів на тиждень, не дивлячись на вихідні чи свята. І щодня прийматимемо по 12 пацієнтів.»
Микола Прилипко, зав. відділенням гемодіалізу Житомирської обласної клінічної лікарні: «Відкриття філії у Бердичеві ми повинні завдячувати фірмі “Gambro”. Це шведська фірма, яка надала гуманітарну допомогу обласній клінічній лікарні у вигляді 11-ти нових апаратів гемодіалізу на загальну суму у 284 тис. грн.»
Окрім того, 300 тис. грн. з обласного бюджету було виділено на ремонт та обладнання приміщення. Якщо така тісна співпраця житомирських чиновників та шведських підприємців буде і надалі, каже Микола Прилипко, то подібні філії відкриватимуться у містах Житомирської області все частіше.
Автор: Ніна Сільченко
Камера: Андрій Пеньківський
Джерело: ТРК "ВІК"