До 26-ї Бердичівської артилерійської бригади на навчання з’їхалися командири батарей та їхні заступники з усіх частин та підрозділів 8-го армійського корпусу. На території бригади було розташовано 5 військових точок, де із гостями проводили заняття бердичівські офіцери. Одна з точок — радіополігон. Головне у роботі командирів — це зв’язок із підлеглими. Без зв’язку перемоги не буде, кажуть в армії, тому його завжди потрібно вміти налаштувати.
Сергій Кравчук, начальник радіостанції 26-ї Бердичівської артилерійської бригади: «Командири батарей, їхні заступники опрацьовували нормативи з налаштування радіостанцій бригадної мережі та мережі командирів батарей. Тут 2 навчальних місця. На одному вони налаштовують радіостанцію А-130, короткохвильову, а на іншому — А-11, щоб працювали в радіомережі командири бригад.»
На містечку бойової роботи командири батарей разом із заступниками заслухали доповідь начальника оперативного відділення Бердичівської артбригади Михайла Мужука про проведення радіотренувань у рамках “дивізіон-батарея-окремі батареї-роти”.
Михайло Мужук, начальник оперативного відділення 26-ї Бердичівської артилерійської бригади: «На цьому занятті до командирів батарей та їхніх заступників були доведені керівні документи, за якими проводиться цей захід, також порядок проведення радіотренувань і документи, які відпрацьовуються під час цих занять. Звичайно, що в частинах та підрозділах корпусу, командири батарей із документами ознайомилися. Але ми показуємо свої варіанти, щоб прийти до єдиної методики занять.»
Одним із елементів радіотренувань є управління вогнем. Бердичівські артилеристи із радістю поділилися досвідом їхньої роботи у цій сфері.
Михайло Мужук, начальник оперативного відділення 26-ї Бердичівської артилерійської бригади: «Проводилося управління артилерійськими підрозділами під час управління вогнем, а також з використанням засобів зв’язку. Передавалися команди від командира батареї на старшого офіцера батареї, він передавав ці команди на гармати. І за розрахунками, гармати виконували свої завдання.»
Гості кажуть: дещо вони вже вивчали раніше, на місцях, дечого повчилися у бердичівлян. У бригаді сподобалась навчально-технічна база, є з чим працювати, кажуть.
Денис Кирилов, командир батареї 1-го та 2-го дивізіону 72-ї окремої механізованої бригади: «Сподобалась навчальна місія зі спеціальної підготовки, бойова робота. Особливо сподобалось, що всі машини заживлені від лінії енергозберігання. Не від акумуляторів, а йде стаціонарна подача малого струму. Тобто можна працювати у будь-який час, не встановлюючи акумуляторні батареї чи щось інше.»
Не злякали офіцерів та солдат ні морози, ні вітер, під час яких проводилися заняття. Військові завжди повинні бути у бойовій готовності та пристосовуватись до будь-яких погодних умов, кажуть сухопутники.
Автор: Ніна Сільченко
Камера: Андрій Пеньківський