15-го лютого православні усього світу відзначають Стрітення Господнє. Цей день завершує ряд зимових свят, що розпочинаються з Різдва Христового. За церковними текстами, Стрітення пішло від зустрічі праведника Симеона з Марією та Йосипом. На 40-ий день народження Ісуса вони принесли Його до Єрусалимського храму, як того вимагав Закон Божий.
Симеон був одним із семидесяти перекладачів церковних пророцтв з єврейської на грецьку мову, якому випала честь зустріти Сина Божого.
Отець Роман Натальчук, клірик Свято-Миколаївського собору: «По приданию, когда он переводил текст святого пророка Исайи, где было место пророчества о рождении от девы сына, он усомнился в правильности слова “дева”. Он подумал, что нужно исправить на слово “жена”. И явился ему ангел и возвестил о том, что он не умрет до того времени, пока не увидит исполнения этого пророчества: воплощение от девы Христа Господнего.»
Так і сталося. Симеон узяв немовля на руки, благословив його та заспівав хвалебної пісні. Також Стрітення символізує зустріч Старого Заповіту (в обличчі Симеона) із Новим (в обличчі Ісуса).
Цього дня у церкві служать урочисту, святкову службу, освячують свічки та воду. Запалені свічки вважаються очищенними людськими душами.
Отець Роман Натальчук, клірик Свято-Миколаївського собору: «А вода символизирует благодать Божью и служит нам исцелением недугов. Также вода хороша для укрепления, потому что мы трудимся для своего спасения.»
У народі про Сттрітення кажуть, що на це свято зима з літом зустрічаються. Хто кого поборе: зима чи літо. Примічали, якщо буде сонячний день, перемагає літо, а якщо завірюха — зима.
Судячи із сьогоднішнього дня, літо все-таки взяло вверх.
Автор: Ніна Сільченко
Камера: Андрій Пеньківський
Телеканал "ВІК"