Такого висновку дійшов начальник міського відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Віктор Рябушко. Разом із усіма аварійно-рятувальними службами міста на території ПАТ “Бердичівський м’ясокомбінат” він провів чергові заняття з цивільного захисту. За сценарієм, на компресорній станції хімічно-небезпечного об’єкту (а таким є м’ясокомбінат) стався витік аміаку. Взагалі, до проведення навчання у відділі НС готуються ретельно і задовго пишуть сценарій, розповідає Віктор Рябушко.
Віктор Рябушко, начальник відділу з питань НС та цивільного захисту населення: «З тією метою, щоб максимально наблизити до реальних подій, які могли би виникнути під час НС, техногенної ситуації на території хімічно-небезпечних об’єктів.»
Чималу роль у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації відіграють невоєнізовані формування самого м’ясокомбінату. Роботі начальника штабу ЦЗ м’ясокомбінату Василеві Вішталенко фахівці поставили оцінку “добре”.
Василь Вішталенко, начальник штабу ЦЗ ПАТ “Бердичівський м’ясокомбінат”: «Основна задача — дії органів управління “Бердичівський м’ясокомбінат” з ліквідацією наслідків НС. Ми можемо діяти своїми силами, залучаючи невоєнізовані формування м’ясокомбінату. Коли не можемо впоратися, залучаємо рятувальні служби.»
Віктор Рябушко, начальник відділу з питань НС та цивільного захисту населення: «У першу чергу, це організація взаємодії, практичні дії з ліквідації наслідків НС, надання медичної допомоги. А також дії аварійно-рятувальних служб і оповіщення, в тому числі, населення із залученням єдиної системи оповіщення міста Бердичева з вмиканням сирен оповіщення.»
Під час витоку аміаку, за сценарієм постраждав один із працівників компресорної станції. Рятувальники швидко евакуювали його з приміщення та доставили до лікарів.
Людмила Оксентюк, старший лікар станції швидкої медичної допомоги: «У потерпілого — закрита черепно-мозкова травма, забійна рана лобної ділянки голови, перелом обох кісток правого передпліччя. Хворому наложили на голову пов’язку, мобілізували праву верхню кінцівку, зробили інфузійну терапія з медикаментами.»
Навчання з цивільного захисту, що пройшли на території м’ясокомбінату, Віктор Рябушко називає масштабними. Оскільки до них були залучені аварійно-рятувальні бригади усіх служб міста. Проходитимуть вони щорічно на різних об’єктах міста.
Автор: Ніна Сільченко
Камера: Андрій Пеньківський
Телеканал "ВІК"