|Городские новости|Форум|Бердичевский Чат|Предприятия города|Фотогалерея|Связь с администрацией|Видео Бердичева |Курси Валют|Гороскоп|Онлайн Радио|
События по категориям
Все новости
   • Город
   • Область
   • Культура
   • Общество, экономика
   • Бизнес
   • Спорт
   • Политика
   • Происшествия
   • Криминал
   • Другое


Поиск   
Архив новостей
«    Июль 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 



Новости Бердичева и области
Информация
Eсли Вы хотите оставить комментарий к данной статье, то Вам необходимо зарегистрироваться на сайте.

«Відкриті душі» Бердичева відгуляли Масляну

Категория: Город

Вони знову зібралися у теплому, домашньому колі… Цього разу, аби сказати одне одному добрі слова, посміхнутися тому, хто поруч, попросити у нього вибачення та простягнути, можливо, руку примирення. Таку вже головну мету несе у собі свято Масляної, і саме його вирішили влаштувати у центральній бібліотеці члени читацького об’єднання «Зустрічі відкритих душ». Де, як не у місті 4-х культур, запитують бібліотекарі, городяни мають знатися на традиціях одного з найвидовищніших дійств року?

Олена Мельниченко, бібліотекар центральної бібліотеки: «Масленица – это праздник, который великому посту. Это, в 1-ю очередь, христианский праздник, т.е. мы должны втечение этих дней прощать людей, прощать обиды. Традиций очень много есть на Масленицу. Символом Масленицы в России являются блины, на Украине – вареники, в Польше, допустим, пончики с повидлом. Этот праздник отмечают как на Украине и в России, так и в южно-американской Бразилии, а также в Европе (Венецианский карнавал).»

Чого лишень не обіцяють Масляній люди, аби та завітала до їхніх осель: і купи млинців, і гори вареників, сметанні річки та медові береги! Не поскупилися на смачнючу листівку-запрошення і члени читацького товариства. Очолювані працівниками бібліотеки, вони гідно підготувалися до зустрічі свята. Та так, що до «відкритих душ» у назві об’єднання впору додавати «золоті руки». А коли шукали різні рецепти приготування млинців, натрапили на багато цікавого.

Олена Мельниченко, бібліотекар центральної бібліотеки: «Мы выяснили, что, оказывается, есть очень много рецептов блинов: это и царские, и боярские, есть блины монастырские, есть и простые, бывают блины на дрожжах, на кефире, на сметане. Что интересно, на блинах можно было гадать на жениха: если был падок на блины с икрой, значит он зажиточный, хозяйственный, но неласков к суженой. Если жених любил блины с вареньем и медом, то это – «золотая середина», самый лучший жених. Если ж твой избранник уважает блины со сметаной, то по жизни он часто зависит от чужого мнения.»

Колись обов’язково повезе тій, хто змусить частіше битися серце одного з учасників гадань. Поки його друзяки, до речі, постійні користувачі Інтернет-центру, що знаходиться у бібліотеці, діловито накладали на млинець ікру, той знешкоджував варення. Та глибоко помиляється той, хто думає: напік царських млинців – зустрів Масляну. Це ж бо свято не на один день, виявляється. Ось понеділок, наприклад: називався «Зустріч», починався зі зведення катальних гірок, каруселей, балаганів. Вівторок мав славу дня ігор та веселощів з призами млинцями. Найвідповідальніший для багатьох день – середа-«лакомка». Адже саме цього дня відбувалася зустріч «найзапекліших друзів»: до себе у гості теща запрошувала зятя. Роздольний «розгуляй» наставав у четвер. Шляхами неслися «трійки», будувалися крижані фортеці, а хлопці відводили душу, кулаками «чистячи» одне одному фізіономії. В усі дні – від понеділка до неділі – молодь була зайнята здебільшого одним – іграми.

Здається, сповна відвели душу і у читацькому об’єднанні: на святі вистачало і ігор, і гадань, і веселих пісень. А ще бердичівські фахівці бібліотечної справи вирішили створити чудову традицію: до себе у гості вони запросили майстринь, які також мають «золоті» руки, творчу душу та небайдужий характер. Участь у святі Масляної взяли представники дитячого садочка № 4 «Берегиня». Педагоги славляться тим, що висококласно виготовляють справжнє диво – ляльки-мотанки. Кількахвилинний майстер-клас – і віднині у читацькому об’єднанні пишатимуться ще одним вмінням, а оселі його членів прикрашатимуть ляльки-берегині.

Та прийшов час – і стомилася Масляна. Треба, каже, і честь знати. Сіла у сані і помахала усім рукою. Думали, мовляв, гуляти 7 рочків, а вийшло 7 деньочків. Та й справді, стрепенулися святкувальники, забави закінчилися – час братися до справи. Але ж хіба праця не в радість, коли чарівні бібліотекарки і млинцями пригостили, і чудовий настрій на весь рік подарували?

Тетяна Кущук, провідний методист Бердичівської МЦБС: «У нашому житті бувають і негаразди, і дуже позитивні емоції. Досить часто ми згадуємо і трагічні і сумні дати, а хотілося чогось веселого та ігрового. Тому сьогодні до нас завітала Масляна. Вона дівчина з характером, але ми зустріли її граючись і зі смаком – з млинцями. Усім бердичівлянам ми бажаємо веселих позитивних свят ну і, звісно, щоб неодмінно звертались до нашої бібліотеки.»

 

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш
Телеканал "ВІК"


Вход на портал
Ник:
Пароль:
Запомнить меня?

Ещё не зарегистрированны?
Зарегистрироваться!

Забыли свой пароль?
Последнее на форуме
Які кольори волосся молодять
обличчя після 45 років?

Добавил kapusha
Июль 2, 2025

Доставка Цветов
Добавил Neron
Июль 2, 2025

Продукты питания с доставкой
Добавил ффатум
Июль 2, 2025

Новый телефон.
Добавил Tushka
Июль 1, 2025

Где искать работу
Добавил Рошин
Июль 1, 2025