
Є в нашому суспільстві така хвороба, яка за кількістю жертв незабаром може перевищити туберкульоз і СНІД разом. Якихось 20 років тому ніхто навіть і не здогадувався про загрозу, що несе суспільству це захворювання. Принаймні, коли в містах нашої країни розпочали з’являтись зали з ігровими автоматами, напевно ніхто не міг передбачити сумних наслідків цієї забави.
Ігроманія, або лудоманія - захворювання, іяке характеризується великим і невтомним патологічним тягом до азартних ігор, у 90% випадків – ігрових автоматів. Це хвороба, яка дійсно загрожує нашому суспільству і може перевищити кількість хворих на СНІД та інші важкі захворювання.
Адже, більшість інфікованих ігроманією відвідувачів цих закладів, люди середнього достатку, які мріють швидко розбагатіти зірвавши примарний джек-пот. Як результат - програні величезні суми грошей, борги і родини, що от-от розпадуться через згубну пристрасть батька чи чоловіка. Панацеї від цієї хвороби немає, а держава своїх пацієнтів лікує доволі дивно.
В Україні буцім-то й заборонений гральний бізнес, але його розвитку фактично немає перешкод. Завжди знаходяться люди, які в своєму прагненні наживи використовують людські вади і заробляють на них. Після заборони гральні заклади пішли в підпілля, а звідки їх періодично витягують на світ божий правоохоронці. Ось і в нашому місті знову було викрито два підпільних ігрозали – таку інформацію надали співробітники Бердичівської прокуратури. Нещодавно правоохоронці разом з СДСБЕЗ Бердичівського МВ УМВС України провели перевірку додержання вимог законодавства у сфері грального бізнесу суб’єктами господарювання міста.
В ході перевірок й було виявлено два випадки незаконного ігрового бізнесу. Як повідомили правоохоронці, невстановлені особи з початку 2012 року в орендованому приміщенні по вулиці К. Лібкнехта, 99 з метою отримання прибутку здійснювали діяльність з організації та проведення азартних ігор за допомогою гральних автоматів. Аналогічний склад злочину було зафіксовано під час перевірки приміщення за адресою вул. Леніна 15-а.
За обома фактами порушень, які мають в собі ознаки злочину і передбачають кримінальну відповідальність, прокуратурою порушено кримінальні справи за ч. 1 ст. 203-2 КК України. З двох закладів правоохоронцями вилучено 24 ігрових автомати. Але таких справ в нашому місті розглядається від сили дві-три на рік, а
решта цілком легально працює.
РІО Бердичів