Педагогічний колектив Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права продовжує розповідати майбутнім абітурієнтам про діяльність їхнього закладу. Днями там вдруге провели День відкритих дверей. Кожен голова циклової комісії представляв перед аудиторією свою спеціальність. Їх у коледжі налічується дев’ять.
Тетяна Капралюк, заступник директора з навчальної роботи БКПЕП: «Наймолодша наша спеціальність — це фізичне виховання. Вона користується попитом, але у людини мають бути певні досягнення у спорті, щоб її зарахували. Зараз освіта надає пріоритет таким спеціальностям, як обробка матеріалів на верстатах та автоматичних лініях, ливарне виробництво, хімічне та нафтове машинобудування і пріоритетна галузь — це розробка програмного забезпечення.»
Наталія Ришівська навчається на ІV-му курсі коледжу спеціальності “Технологія обробки матеріалів на верстатах та автоматичних лініях”. Дівчина каже: хоча напрямок обрала складний, але тут їй дуже подобається. Навіть з майбутнім місцем роботи вже визначилася.
Наталія Ришівська, студентка ІV курсу БКПЕП: «Бухгалтерів багато, економістів теж. Мені захотілося чогось цікавого, і я дізналася про цю спеціальність. Вступила, безкоштовно навчаюся, отримую підвищену стипендію. Зацікавило мене креслення, а ми його вивчаємо поглиблено.»

В’ячеслав Істюнькін, голова ЦК спеціальності “Технологія обробки матеріалів на верстатах та автом. лініях”: «В житті є багато професій, але для нашого регіону однією з найкращих є машинобудування. Кожна людина хоче мати гарну професію, яка б забезпечила її майбутнє. Майбутні абітурієнти, які мають бажання вступити до нашого коледжу, нехай вступають на нашу спеціальність.»
Звісно, чималий попит в абітурієнтів викликають спеціальності, пов’язані з бухгалтерським обліком, фінансами, економікою та правознавством, розповідає Тетяна Капралюк. Тому коледж радо приймає усіх, хто бажає отримати й такі професії.
Тетяна Капралюк, заступник директора з навчальної роботи БКПЕП: «Не можна залишати поза увагою такі галузі, як правознавство, навіть для того, щоб самому бути обізнаним в нашому законодавстві. І все-таки, щоб зводити хоча б сімейний бюджет, потрібно бути бухгалтером, економістом чи фінансистом. Ми запрошуємо всіх абітурієнтів, які хочуть отримати освіту молодшого спеціаліста.»
Багато хто з майбутніх студентів знають коледж з розповідей друзів та знайомих. Слава про заклад йде дуже гарна, кажуть абітурієнти.
Анна Федорчук, абітурієнтка: «Я знаю, що тут дуже добрі люди, зібраний гарний колектив і звідси випестилось багато людей, які отримали гарну професію і зараз відомі на всю Україну.»
Сьогодні у коледжі навчається 1200 студентів на денному відділенні і близько чотирьохсот на заочному та відділенні післядипломної освіти. Для Бердичева, говорять педагоги, це велика цифра. Вони сподіваються, що цьогоріч до закладу вступить ще більше хлопців та дівчат.
Автор: Ніна Сільченко
Камера: Віталій Сінєльніков
Телеканал "ВІК"